Univerzitní město Písek najdeme ve stejnojmenném okrese v Jihočeském kraji, asi 44 kilometrů severozápadně od Českých Budějovic, na řece Otavě. Aktuálně v něm trvale žije zhruba 30 000 stálých obyvatel. Jste jedním z nich a vlastníte automobil? Poradíme, kde mu nechat prodloužit technickou a jak na provozu vozidla chytře ušetřit.

Ještě než se na technickou vydáte…

Chystáte se na technickou objednat? Zadržte! Ještě před tím, než si domluvíte termín, objednejte auto na kontrolu u zkušeného automechanika nebo do známého autoservisu. Tady vůz prohlédnou, případně rovnou odstraní vady, které by mohly získání technické ztížit, nebo úplně zhatit. Vy si mezitím překontrolujte složení povinné výbavy a dokumenty, které budete během technické předkládat.

Jak můžete ušetřit?

Na samotné prohlídce můžete ušetřit ve chvíli, kdy si domluvíte technickou společně s měřením emisí. Často vám totiž vybraná stanice technické kontroly nabídne výhodnější cenu nebo alespoň nižší cenu. Ušetřit ale můžete i na dalších výdajích, které s provozem vozidla neodmyslitelně souvisí. Na mysli máme třeba povinné ručení, jehož cenu si snadno porovnáte skrze náš nezávislý online srovnávač.