Obec a stejnojmenná vesnice leží asi čtyři kilometry na západ od Českého Krumlova, na pomezí CHKO Blanský les. Žije tady přibližně 1 900 stálých obyvatel. Jste jedním z nich a vlastníte automobil? Pak budete každé dva roky řešit, kde mu nechat prodloužit technickou. Abychom vám ušetřili čas, našli jsme za vás adresu stanice technické kontroly Kájov, včetně kontaktů a tipů, jak (nejen) na STK ušetřit.

Proč je STK nezbytná?

Bez platné STK nemůžete vyrazit na silnici stejně jako bez povinného ručení, které je taktéž ze zákona povinné (jeho cenu si můžete porovnat prostřednictvím našeho srovnávače).

Technická kontrola auta, známá pod zkratkou STK, je totiž kontrola stavu, v jakém se vaše auto nachází. Její výsledek rozhodne o tom, jestli můžete dál bez potíží brázdit silnice, nebo odhalí nedostatky, které je potřeba napravit.

Aby vám technickou prodloužili bez zbytečných komplikací a průtahů, je dobré zavézt auto před samotnou prohlídkou do specializovaného autoservisu nebo ke zkušenému mechanikovi, který vůz prohlídne a případné závady odstraní. Vy si mezitím překontrolujte složení povinné výbavy a dokumenty, které budete během technické předkládat.

Šetřete tam, kde to má smysl

Chcete na technické ušetřit? Volte raději menší města nebo obce, kde vůz zavezete. Technická totiž není vázaná na místo bydliště řidiče. Prodloužit ji proto můžete prakticky kdekoli.

Její cena se pohybuje mezi 900 až 1300 korunami. Pokud potřebujete nechat u vozidla změřit také emise, domluvte se na jejich měření u příležitosti samotné prohlídky. Získat můžete výhodnější cenu, nebo alespoň menší slevu.