Blatná – město a obec s rozšířenou působností najdeme v severozápadní části Jihočeského kraje. Své netradiční jméno místo získalo podle blat, mezi nimiž bylo založeno. Pokud v Blatné žijete a hledáte, kde nejvýhodněji a nejrychleji nechat zkontrolovat svého plechového miláčka, pak jsou následující řádky určeny právě vám. Poradíme totiž, kam na STK v Blatné a jak na provozu vozidla ještě více ušetřit.

Kdo je připraven, není překvapen

Ještě před tím než začnete hledat, kde vám vůz zkontrolují a na základě provedené kontroly „technickou“ prodlouží, je dobré se na kontrolu náležitě připravit. To proto, abyste ušetřili čas, po který bude automobil nutné zanechat v servise a v neposlední řadě taky finanční prostředky. Samozřejmě taky minimalizujete riziko, že vám technickou na základě špatného stavu vozidla neprodlouží.

Pamatujte, že na stanicích státní technické kontroly vám zkontrolují například brzdy, řízení, nápravy, kola, rám, karoserii, osvětlení, světelnou signalizaci, zatížení životního prostředí (výfukové plyny), předepsanou výbava a samozřejmě identifikátory vozidla s údaji uvedenými v dokladech. Proto byste měli všechny tyto náležitosti a věci zkontrolovat ještě před tím, než auto odvezete. A to ideálně ve specializovaném servise.

Víte, jak na provozu vozidla ještě více ušetřit?

A na kolik vás vlastně prodloužení technické vyjde? Částky se často pohybují v rozmezí 900 – 1100 Kč. Jen dávejte pozor – na některých stanicích je možno platit pouze v hotovosti. Pokud chcete na kontrole ušetřit, zeptejte se, jestli ji nemůžete spojit společně s kontrolou emisí. Někde můžete získat výhodnější cenu, jinde zajímavou slevu.

A šetřit nemusíte jen na samotné kontrole, ale třeba taky na povinném ručení. Pomocí naší kalkulačky tak jednoduše zjistíte, jestli za pojistku neplatíte více, než je nezbytně nutné. Kromě toho vám taky prozradíme, kde můžete na povinném ručení ušetřit stovky i tisíce ročně.