Půjčka bez starostí
Půjčte si chytře. Najdeme vám půjčku na nečekané výdaje i velké sny.
Vyplněná žádost za 2 minuty
19 poskytovatelů půjček
Novinka: online půjčka na míru
Bezpečná cesta k půjčce
Vyplněná žádost za 2 minuty
19 poskytovatelů půjček
Novinka: online půjčka na míru
Bezpečná cesta k půjčce
Jak vám pomůžeme získat půjčku
Kalkulačka
Půjčková kalkulačka vám spočítá, na jak vysokou splátku dosáhnete. Spočítat si také můžete, jak dlouho budete požadovanou půjčku splácet.
Nabídky
Srovnáme vám nabídky více poskytovatelů a vy si vyberete tu nejlepší pro vás. Nabízíme vám jen poskytovatele, u kterých máte největší pravděpodobnost uspět.
Sjednání
Přesměrujeme vás k vybranému poskytovateli, kde půjčku dokončíte. Nebo vaše zadané údaje předáme vámi vybranému poskytovateli, ať je nemusíte zadávat znovu.
Na co se zaměřit při výběru nejvýhodnější půjčky
- 1
Na co půjčku potřebujete
Pokud si jste jistí, že půjčku opravdu potřebujete a neexistuje pro vás jiné řešení, vybírejte půjčku podle účelu.
Na koupi auta, na rekonstrukci nebo vybavení domácnosti doporučujeme spotřebitelský úvěr, případně úvěr ze stavebního spoření.
Při nečekaných výdajích se nabízejí krátkodobé půjčky se splatností většinou do 30 dní. Případně kontokorent nebo kreditní karta od vaší banky. - 2
Kolik peněz a na jak dlouho
Než si půjčku vezmete, rozmyslete si její výši. Následné navyšování půjčky bývá komplikované.
Stejně tak si spočítejte, kolik zvládnete měsíčně splácet. Nezapomeňte na běžné výdaje za bydlení, energie atd. S výpočtem vám pomůže naše kalkulačka. Zároveň vám rovnou online a nezávazně u několika poskytovatelů ověříme, jestli je půjčka dostupná přímo pro vás a zobrazíme vám její podmínky.Tip: Výše splátky ovlivní velikost půjčky a délku splatnosti.
- 3
Dluhy
Pokud máte obavu, zda na půjčku dosáhnete, zkontrolujte si své závazky v registrech a rejstřících. Mezi nejdůležitější, které finanční instituce používají při posouzení žádosti o úvěr, patří:
BRKI - registr bankovních půjček, úvěrů a např. úvěrových limitů (kreditní karty, kontokorenty)
NRKI - registr nebankovních půjček a úvěrů
SOLUS - registr dlužníků
Výpisy jsou zpoplatněny, ale máte jistotu, jak na tom aktuálně jste a nic vás nepřekvapí.
- 4
Srovnání nabídek
S půjčkou se nevyplatí spěchat. Vždy doporučujeme srovnat více možností. Při výběru berte v úvahu zejména výši splátky a splatnost.
Především u krátkodobých půjček si zkontrolujte další poplatky (např. za zřízení úvěru).
Pokud se v parametrech půjčky neorientujete, podívejte se na reprezentativní příklad, kde najdete rozepsané, z čeho se celková částka za půjčku skládá.
Vše najdete přehledně v našem srovnávači. - 5
Smluvní podmínky
Před žádostí o půjčku si zkontrolujte základní parametry půjčky, výši úroku, sankce, případné poplatky atd.
Nezapomeňte ani na požadované dokumenty. Někdy je zapotřebí doložit příjem, jindy stačí prokázat totožnost pomocí osobních dokladů.Tip: Dokládejte jen ty údaje, které poskytovatel výslovně požaduje. Pokud předložíte více informací, může se stát, že se celý proces prodlouží, v případě negativních informací dokonce přeruší.
- 6
Odpovědné půjčování
Pokud už půjčku máte, nezapomínejte včas a řádně hradit splátky. V případě problémů se splácením se ihned obraťte na daného poskytovatele. Pokud se jedná o seriózní společnost, pomůže vám.
Jestliže máte půjček více a máte problém s jejich splácením, porozhlédněte se po konsolidaci. Ta vám sloučí půjčky do jedné a vy tak můžete získat nejen nižší splátku, ale také lepší podmínky.
Nejčastější otázky
Jaký je rozdíl mezi krátkodobými půjčkami do výplaty a spotřebitelským úvěrem?
Krátkodobé půjčky (též půjčky do výplaty nebo rychlé půjčky) si lidé berou typicky na dobu od několika málo dní až do 45 dní. Výše půjčky je obvykle pár tisíc až nízké desítky tisíc. Pro získání půjčky většinou stačí jen osobní doklady. Rychlá půjčka se hodí v případě, kdy máte mimořádné výdaje, ale nemáte našetřeno dostatek peněz. A jakmile dorazí výplata, tak půjčku bezpečně splatíte. Úroková míra pro takové půjčky je relativně vysoká a pokud byste ji nesplatili, výrazně se prodraží.
Spotřebitelský úvěr se většinou bere na dobu několika měsíců až let a typicky slouží k pořízení věcí dlouhodobější spotřeby, jako je auto, vybavení domácnosti nebo její rekonstrukce. Vyřízení však často vyžaduje doložení příjmů a dalších dokumentů.
Bankovní a nebankovní půjčky: kde opravdu půjčí?
Při rozhodování vám pomůže třeba naše online půjčka na míru. Po vyplnění formuláře u vybraných poskytovatelů online ověříme, jestli u nich máte šanci. Následně vám ukážeme konkrétní nabídky těch poskytovatelů, u kterých máte největší šanci půjčku získat. Je na vás, jestli si nějakou půjčku vyberete a žádost dokončíte.
V online ověření spolupracujeme jen s prověřenými partnery. Garantujeme, že zde najdete jen férové půjčky.
Přesto vám doporučujeme si vždy promyslet, zda půjčku opravdu potřebujete a jestli unesete její splátku.
Jak zjistit, jestli dostanu půjčku?
Nejjednodušším způsobem je využít naši kalkulačku. Spočítáme vám nejen měsíční splátku, ale především vám zobrazíme jen ty poskytovatele, u kterých máte největší šanci půjčku získat.
Co je to půjčka?
Půjčka nebo také úvěr, je finanční produkt, prostřednictvím kterého vám banka nebo nebankovní společnost půjčí peníze. Vybrat si můžete delší spotřebitelský úvěr nebo krátkodobou půjčku. Zvláštním typem je hypotéční úvěr, ve kterém za půjčku typicky ručíte nemovitostí. Pokud už víte, kolik a na co peníze potřebujete, doporučujeme srovnání půjček. Podle parametrů si vyberete tu nejvýhodnější pro vás.
Tip: Při uvažování o výši půjčky si můžete propočítat (třeba v naší kalkulačce), jak bude asi vysoká splátka a jestli ji váš měsíční rozpočet unese.
Na co si mohu vzít půjčku?
Většina poskytovatelů nabízí půjčku na cokoliv. Pokud ale víte, na co půjčku potřebujete, doporučujeme zvolit konkrétní účel (půjčka na auto, půjčka na rekonstrukci nebo třeba konsolidace půjček). Díky konkrétnímu účelu můžete získat nejen lepší podmínky, ale i výhodnější úrokovou sazbu.
Jak zažádám o půjčku?
Stačí vyplnit pár základních údajů v našem formuláři a obratem zjistíte, u jakých poskytovatelů máte největší šanci získat půjčku. Žádné obcházení poboček nebo složité obvolávání finančních poradců. S námi získáte prostřednictvím jednoho formuláře nabídky od několika bank a nebankovních poskytovatelů. Jednoduše online z pohodlí domova.
Jakmile si vyberete tu nejvýhodnější půjčku pro vás, jednoduše dokončíte žádost na webu poskytovatele, kam vás přesměrujeme. Navíc vám u vybraných poskytovatelů ušetříme čas předvyplněním již zadaných údajů.
Jak funguje studentská půjčka?
Studentská půjčka funguje podobně jako kterýkoliv jiný úvěr. Jednou z podmínek je ale doložení potvrzení o studiu.
Vybrat si můžete účelovou studentskou půjčku, určenou jen pro studium (učebnice, ubytování na koleji, studentské pobyty).
Případně neúčelovou studentskou půjčku, kterou můžete využít na cokoliv.
Nebo kontokorent poskytovaný ke studentským účtům.
Hlavní výhodou studentské půjčky oproti běžnému úvěru bývá nižší úroková sazba nebo nižší splátky během studia.
Jak sehnat peníze bez půjčky?
Pokud si nechcete půjčovat peníze u banky nebo nebankovní společnosti, je nejlepším řešením rodina nebo kamarád. Vždy ale myslete na to, že je dobré mít na půjčku sepsanou smlouvu s podmínkami, kterou si společně odsouhlasíte. Jinak hrozí riziko, že se při splácení neshodnete.
Rozhodně nedoporučujeme půjčovat si peníze od cizích lidí nebo nelicencovaných poskytovatelů, kteří sice lákají snadným sjednáním a rychle dostupnými penězi, ale mohou mít ve svých podmínkách řadu pastí. Kromě vysokých úroků na vás mohou číhat různé skryté poplatky a smluvní pokuty.
Jak vypočítat úrok z půjčky?
Výpočet úroků z půjčky je poměrně jednoduchý. Stačí znát výši úvěru, výši splátky a splatnost.
Výše úvěru jsou 2 mil. Kč, měsíční splátka činí 10 598 Kč a délka splácení je 20 let (240 měsíců).
Splátku vynásobíte počtem splátek v měsících (10 598 × 240).
Získáte celkovou zaplacenou částku (2 543 534 Kč).
Odečtete výši úvěru a získáte zaplacené úroky (2 543 534 – 2 000 000 = 543 534 Kč).
Pokud výše uvedené parametry neznáte, je nejjednodušší použít online kalkulačku na výpočet úroků. Do vyhledávače stačí zadat výraz „výpočet úroků“ a najdete hned několik stránek s kalkulačkou.
Jak dlouho po insolvenci mohu žádat o půjčku?
V případě půjčky od banky můžete žádat pět let po uzavření insolvence. Pokud doložíte dostatečné a pravidelné příjmy, mohou to být už tři roky.
U nebankovních poskytovatelů můžete žádat o půjčku ještě dříve. Upozorňujeme ale, že jde typicky o půjčky jen na nižší částky a s relativně vysokými úroky a poplatky.
Co znamená předschválená půjčka?
Předschválená půjčka je finanční limit, který vám vaše banka, u které máte vedený běžný účet, může poskytnout na další nebo nový úvěr. Banka vychází z pravidelného pohybu peněz na vašem účtu (kolik přichází, kolik odchází a kolik by se tedy dalo využít na další splátku).
Pozor! Předschválená půjčka se automaticky nerovná schválená půjčka. Pokud máte například úvěr u jiné banky, ta vaše o něm neví a nezapočítává ho tedy do výdajů. Před poskytnutím půjčky budete ale ověřeni v registrech a může se stát, že budete zamítnuti z důvodu nedostatečné bonity.
I u předschválených půjček se vyplatí srovnat si jiné nabídky. To, že vás vaše banka zná, totiž neznamená, že vám nabídne ty nejlepší podmínky.
Poskytujete půjčky, kde nevadí exekuce?
Brát si půjčku, pokud jste v exekuci, především nedoporučujeme. Snažte se exekuci co nejdříve splatit a více se nezadlužovat.
Banky žadatele prověřují v registrech dlužníků a ze zákona vám v případě exekuce půjčit nemohou.
Nebankovní společnosti jsou benevolentnější, ale často za nepřijatelných úrokových podmínek a vysokých poplatků. Proto si vždy pozorně přečtěte podmínky ještě před samotným podpisem smlouvy.
Jak dlouho trvá schválení půjčky?
Poskytovatelé, které najdete v našem srovnávači, většinou schvalují půjčky do 2 pracovních dnů.
Přes náš online formulář se dozvíte už do 2 minut, u jakých poskytovatelů máte největší šanci získat půjčku, ještě před samotnou žádostí.
Kde si vzít půjčku?
Nejdříve se zeptejte u své banky. Následně nabídku srovnejte s ostatními poskytovateli. Vždy se ale zaměřte jen na ty prověřené, kteří transparentně komunikují svou nabídku a veškeré podmínky.
Jak zjistit, jestli mám půjčku?
Na většině poboček České pošty si můžete pořídit ověřený výpis z Centrální evidence exekucí (50 Kč za jednu stranu výpisu).
Dalším zdrojem informací je SOLUS. Tam zjistíte, zda jste v prodlení se splátkami (až 250 Kč za výpis).
Pomoci vám mohou také rejstříky Bankovní registr klientských informací - BRKI a Nebankovní registr klientských informací - NRKI (100 Kč za výpis v elektronické podobě).
Srovnaný magazín
- Nákup na splátky: Snadná cesta k novému telefonu, nebo k exekuci?
Nákup na splátky je oblíbenou možností financování elektroniky nebo vybavení domácnosti. Často se ale zapomíná na to, že se jedná o typ půjčky. A někdy velmi nevýhodný. Kdy nákup na splátky (ne)dává smysl? Vychází lépe pronájem zařízení? Nebo raději zvolit úplně jinou alternativu?
- Vánoční půjčka – kdy pomůže a kdy se jí vyhnout
Půjčku na vánoční dárky si loni sjednalo 3 % Čechů, nejčastěji na částku do 10 000 Kč. Bohužel 20 % lidí, kteří si v minulosti na Vánoce půjčili, splácí s problémy a musí žádat o odklad splátek. Existuje tak poměrně vysoké riziko, že vás vánoční půjčka dostane do finančních potíží. Proto si ji dobře promyslete.
- SOS! Poslal jsem peníze na špatný účet. Jak nyní postupovat?
Stačí špatně kliknout a peníze mizí na úplně jiný účet. Taky se vám to už stalo? Zachovejte klid. Čísla účtů se tvoří podle daného algoritmu, a je docela náhoda se do něj strefit. Kdybyste zadali omylem existující číslo, stále máte šanci peníze získat zpět. Pokud totiž příjemce peníze nevrátí, může se dopustit trestného činu.
- Porovnání kreditní karty a kontokorentu
Potřebujete zaplatit nečekaný výdaj nebo chcete mít finanční zálohu pro všechny případy? Pak vám poslouží kontokorent i kreditní karta. Jedná se o krátkodobé úvěrové produkty, díky nimž si můžete opakovaně vypůjčit až desítky tisíc korun. To mají společné, ale jinak mezi nimi najdete řadu rozdílů.
- Využijte kreditní kartu na maximum
Umí vydělat několik procent z nákupu, nabízí zajímavé bonusy, pomůže vám překlenout čekání na výplatu. Můžete s ní bezpečně platit na internetu a v cizině vám usnadní půjčení auta. Když s ní ale neumíte pořádně zacházet, zaplatíte desítky procent navíc na úrocích. Víte, jaké jsou výhody a nevýhody kreditní karty?
- Víte, co je kontokorent a kdy se vyplatí?
Kontokorentní úvěr – zkráceně „kontokorent“ vám dovolí jít do minusu na vašem běžném účtu. Poskytne vám finanční rezervu a umožní zaplacení nečekaného výdaje, když si nechcete brát klasickou půjčku. Komu se kontokorent vyplatí a kdo by se mu měl raději vyhnout?
- Žádost o hypotéku krok za krokem
Hypotéka představuje dlouhodobý finanční závazek, jehož pravidelná měsíční splátka zatíží rodinný rozpočet klidně až na 40 let. Vzhledem k výši hypotečního úvěru a délce splatnosti je proto vyřízení hypotéky zdlouhavé, plné papírování a může trvat i několik týdnů až měsíců. Proces urychlí důkladná příprava.
- Jak vybrat půjčku? RPSN hodně pomůže, není ale jediným ukazatelem výhodné půjčky
Nabídky levných a dokonale výhodných půjček na vás útočí ze všech stran. Herci v reklamách slibují nízké úroky, minimální či nulové poplatky, ale i bonusy za řádné splácení. Jak poznáte, že je pro vás půjčka skutečně výhodná? Potřebujete k tomu znát více než jen RPSN.