Havarijní pojištění na dobu určitou

  • Online srovnání

  • Vše vyřídíte pohodlně od PC

  • Prohlídka Vašeho vozidla zdarma

  • Úspora až 50 %

Havarijní pojištění na dobu určitou

Každý řidič nepotřebuje havarijní pojištění po celý rok. Pokud hledáte levnější variantu, jak ochránit své vozidlo na kratší dobu, vyzkoušejte havarijní pojištění na dobu určitou. To je ideální volba, když se chystáte na dovolenou nebo cestu do zahraničí a chcete mít jistotu, že v problémech nezůstanete sami.

Havarijní pojištění na dobu určitou vám totiž kromě krytí pro případ nehody či krádeže poskytne kvalitní asistenční služby, které vám zajistí opravu či odtah nepojízdného vozidla a další praktické služby.

Rozdíl mezi havarijním pojištěním na dobu určitou a sezónním pojištěním

Často se setkáte v nabídce pojišťoven s pojmy krátkodobé havarijní pojištění nebo sezónní havarijní pojištění. Jak se v těchto produktech vyznat? Většina pojišťoven rozumí pod pojmem krátkodobé havarijní pojištění právě havarijní pojištění na dobu určitou.

Naproti tomu sezónní havarijní pojištění nebo i povinné ručení uzavírají majitelé motorek, veteránů a dalších vozidel, kteří jezdí pouze ve vybraných měsících – většinou v létě. Sezónní pojištění totiž nabízí krytí jen během sezóny – například od dubna do října – ale každý rok ve stejném období. Smlouvu tak majitelé těchto vozidel uzavírají na dobu neurčitou

Jak funguje havarijní pojištění na dobu určitou a kdy se hodí?

Havarijní pojištění na dobu určitou uzavíráte na konkrétní období, jeho vypršením pojistka zaniká. Obvykle je minimální délka pro havarijní pojištění na dobu určitou jeden měsíc.

Tato pojistka se hodí především pro dovolené a výlety do zahraničí. Jakmile vyrazíte za hranice České republiky, může se vám defekt nebo nehoda velmi prodražit. Proto havarijní pojištění na dobu určitou využívají zejména majitelé starších vozů, pro něž by se celoroční havarijko nevyplatilo, ale při delší cestě naopak hrozí, že se něco porouchá.

Díky havarijnímu pojištění na dobu určitou a přidruženým asistenčním službám nezůstanete v zahraničí odkázáni sami na sebe. Ať už budete mít nehodu, poruchu nebo si zabouchnete klíčky, asistenční služby se o vás postarají.

Jaká rizika havarijní pojištění kryje?

Základní součástí havarijního pojištění je samozřejmě proplacení škod na vašem vlastním voze, když zaviníte dopravní nehodu. Dále si můžete zvolit, zda chcete pokrýt riziko odcizení, poškození zvěří, vandalismem nebo přírodními živly – pádem stromu, záplavami, sesuvem laviny, krupobitím apod.

U havarijního pojištění na dobu určitou však kromě pojistných limitů na výše uvedená rizika bývá rozhodující kvalita asistenčních služeb. Ty nabízí nejen česky mluvícího pracovníka, který vám pomůže vyřešit pojistnou událost, ale především doplňkové služby – například odtah vozu do nejbližšího servisu, opravu píchlé pneumatiky přímo na místě nebo náhradní auto či ubytování v případě delší doby v servisu.

Najděte havarijní pojištění za nejlepší cenu

S výběrem nejlepšího havarijního pojištění vám pomůže naše online kalkulačka. Díky srovnání více pojišťoven si zvolíte přesně tu nabídku, která odpovídá vašim představám na pojištěná rizika i výši pojistného. Nejlepší havarijní pojištění si sjednáte na internetu během pár minut.

Blog

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.