Cestovní pojištění – srovnání cen

Pokud cestujeme do zahraničí, je třeba si sjednat pojistku, která nás chrání. Tuto ochranu by obvykle měli mít i lidé jiných národností, které na našem území pobývají. Těm je určeno cestovní pojištění pro cizince, které primárně slouží těm, kteří zde žijí delší čas. Daná pojistka je primárně alternativou zdravotního pojištění, které ze zákona mají sjednané všichni občané České republiky. Cizinec má danou ochranu zajištěnou v tomto komerčním produktu.

Jak cestovní pojištění pro cizince sjednat?

Je to velmi jednoduché a rychlé. Stačí k tomu internet a pár minut času. V tomto směru získáváte jako cizinec pojistnou ochranu, která platí na území České republiky. Daná ochrana je samozřejmě sjednávána i na určité časové období. Může se jednat o pár dní, stejně jako po dobu jednoho roku, kterou nabídne dlouhodobé cestovní pojištění pro cizince. Dodat je třeba, že pojistku lze vybrat napříč různými pojišťovnami, a to s ohledem třeba na cenu, nebo rozsah.

Jak může pojištění vypadat?

Kromě pojištění léčebných výloh dnes může klasické, ale i cestovní pojištění pro cizince nabídnou možnost ochrany zavazadel, asistenčních služeb, nebo pojištění odpovědnosti. Zkrátka to stejné, jako kdybychom si pojistku sjednali my jako Češi, při cestě za hranice naší země.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 91