Cestovní pojištění pro cizince

  • Srovnání a sjednání cestovního pojištění online

  • Všechny dokumenty dostanete ihned na e-mail

  • Během 2 minut sjednáte a ušetříte až 50 %

  • Pro cesty autem pojistíme i Vaše vozidlo

cestovní pojištění

Cestovní zdravotní pojištění pro cizince žijící v ČR

Cizinci si v České republice mohou sjednat cestovní pojištění, pokud se účastní veřejného zdravotního nebo obdobného pojištění v České republice a současně mají trvalé nebo přechodné bydliště na území České republiky. Primárně tedy cestovní zdravotní pojištění pro cizince slouží lidem jiných národností, kteří na našem území pobývají dlouhodobě.

Na co si dát pozor při výběru pojištění pro cizince?

Ještě před uzavřením smlouvy o pojištění je důležité pečlivě si nastudovat všeobecné pojistné podmínky. Cizí státní příslušníci se mohou setkat s omezeními v platnosti pojištění – často cestovní pojištění pro cizince není platné v zemi, odkud pojištěný pochází.

Další omezení se mohou vztahovat na typ cesty – některé pojišťovny nepojišťují osoby bez českého občanství pro pracovní či studijní cesty.

Jak cestovní pojištění pro cizince sjednat?

Je to velmi jednoduché a rychlé – využijte online srovnání cestovního pojištění. Stačí k tomu internet a pár minut času. Do formuláře zadejte cíl cesty a termín odjezdu i návratu. Dále uveďte, zda se bude jednat o turistickou, pracovní či studijní cestu. V dalším kroku vyplníte počet pojištěných osob a jejich věk. Pak už jen stačí kliknout na tlačítko a během pár vteřin dostanete srovnání nabídek na cestovní pojištění pro cizince od několika pojišťoven.

U každé nabídky si můžete rozkliknout detaily, kde najdete důležité dokumenty k nastudování – zejména všeobecné pojistné podmínky. V nich se dočtete, jaké podmínky se vztahují na cizí státní příslušníky.

Jak může pojištění vypadat?

Daná ochrana v rámci cestovního pojištění pro cizince se sjednává na určité časové období. Může se jednat o pár dní, stejně jako období jednoho roku, kterou nabídne dlouhodobé neboli celoroční cestovní pojištění pro cizince.

Kromě pojištění léčebných výloh dnes může cestovní pojištění pro cizince nabídnout možnost ochrany zavazadel, pojištění odpovědnosti nebo rizikových sportů. Zkrátka to stejné, jako když si pojistku sjednávají čeští státní příslušníci při cestě za hranice země. Cizinci mohou využít také tuzemské cestovní pojištění s platností v České republice, které nabízí například pojištění rizikových sportů nebo vozidla.

Během 2 minut máte hotovo

Jakmile najdete cestovní zdravotní pojištění pro cizince vyhovující vašim potřebám, stačí už jen vyplnit vaše osobní údaje. Nejdříve zadejte údaje o pojistníkovi, tedy osobě, která bude pojištění platit. Dále uveďte údaje o pojištěných osobách. Pokud je pojistník stejná osoba jako pojištěný, nezapomeňte ve formuláři tuto možnost zaškrtnout.

Pak už následuje platba. Ceny pojištění pro cizince jsou samozřejmě stejné jako pro občany České republiky. Veškeré dokumenty obdržíte obratem do e-mailu, a tak můžete okamžitě bez obav vyrazit. S cestovním pojištěním pro cizince jste na cestách chráněni.