Cestovní pojištění do Tater

  • Srovnání a sjednání cestovního pojištění online

  • Všechny dokumenty dostanete ihned na e-mail

  • Během 2 minut sjednáte a ušetříte až 50 %

  • Pro cesty autem pojistíme i vaše vozidlo

Spočítat ceny
cestovní pojištění

Cestovní pojištění do Tater

Tatry jsou pro Čechy nejbližší hory. Najdete je rozprostírajíc se na severu Slovenska a v části jižního Polska. Najdete tu 30 vrcholů, desítky dolin i jeskyní. Celé území Tater patří do národního parku TANAP. Tatry jsou ideální na dovolenou v létě i v zimě, kdy je tu otevřených spousta lyžařských středisek a atrakcí.

muz na kamenech

Cestovní pojištění do Tater

Tatry jsou ideálním místem pro aktivní dovolenou v nádherné přírodě. Navíc jsou skvěle dostupné. Jsou však vysokohorskou oblastí, proto nepodceňujte dobré vybavení, pořádnou obuv i oblečení. V neposlední řadě byste měli mít sjednané i cestovní pojištění do hor. To zahrnuje i možný zásah horské služby, který by vás jinak mohl přijít pěkně draho.

Na zimní lyžovačku v Tatrách se zase vyplatí mít cestovní pojištění na lyže, případně si připojistit některé rizikové sporty, ať už je budete vykonávat v létě nebo v zimě. Nejčastěji se připojišťuje alpinismus, via ferraty se stupněm obtížnosti B až E nebo horolezectví. Nejlepší je se podívat do seznamu rizikových sportů , které lze připojistit, některé sporty dokonce pojistit nelze vůbec (například freediving či skikros). S cestovním pojištěním budete kryti v případě úrazu a získáte i pocit finanční jistoty.

Porovnat cestovní pojištění

Co zahrnuje cestovní pojištění na hory?

Cestovní pojištění určeno na hory má v sobě zahrnuty i náklady na přepravu helikoptérou nebo i pojištění zásahu horské služby. Obě tyto služby by vás bez pojištění stály celé jmění. Nespoléhejte tak jen na Evropský průkaz zdravotního pojištění. A ani na cestovní pojištění ke kartě, kde ne všechny banky poskytují plnohodnotné pojištění na hory a dovolenou v rizikovějších oblastech, kam patří i Tatry.

jezero

Co si se sebou vzít do Tater?

Do Tater byste neměli jezdit bez pořádné kvalitní výbavy. Zapomeňte na sandály nebo plátěné tenisky a raději si pořiďte kvalitní trekovou obuv či boty určené na hory. Připravte se i na počasí, které vás může v Tatrách i nemile překvapit a zaskočit, mějte v batohu pro každý případ i teplé oblečení a klidně přihoďte i rukavice a čepici. Stát se může i to, že na začátku vašeho výšlapu bude krásně slunečno, ale na vrcholu bude zataženo či dokonce sníh.

Kdy navštívit Tatry a jak se tam dostat?

Ideální období na návštěvu Tater je od 15. července do 31. října, kdy jsou otevřené i turistické stezky. Na dovolenou si vyhraďte alespoň 5 dnů, abyste si plně vychutnali vše, co Tatry nabízejí, a nejsou to jen horské túry. Ubytovat se můžete v některém z kempů, hotelů, penzionů nebo chat, kterých je tu hodně.

Do Tater se dostanete jak autem, kdy cesta z Prahy trvá zhruba 6 hodin, tak i vlakem do Popradu a odtud do cílové destinace. Pokud se rozhodnete pro cestu autem, nezapomeňte si koupit dálniční známku.

Co zažít v Tatrách?

Věřte tomu nebo ne, Tatry nejsou jen o vysokohorské turistice, ač se to tak může zdát. Aktivit, které tu můžete dělat a zažít je tu mnohem víc. I když horská túra je asi to největší lákadlo. Mimo to si však můžete užít bobovou dráhu, aquapark nebo se podívat do některé z mnoha jeskyní.

Chata pod Rysy

Rysy jsou jednou z těch náročnějších tras a na celou trasu si vyhraďte dostatek času, alespoň 8 hodin. Doporučujeme opravdu kvalitní obuv a hodí se vám i dobrá fyzička. Chata pod Rysy je známá i díky své kadibudce, která má prosklenou stěnu a vy tak při jejím použití máte panoramatický výhled na Vysoké Tatry.

chata

Lomnický štít

Dostat se na Lomnický štít není tak těžké a zvládnete to i s dětmi. Na vrchol vás dopraví lanovka a čekat na vás bude jedinečný výhled i kavárna, kde se zahřejete a odpočinete. Doporučujeme si ale lístek na lanovku koupit s předstihem a raději vyrazit na cestu dřív. Oblíbenost tohoto místa stoupá každým rokem a může se tak stát, že se na vrchol nedostanete.

Tricklandia ve Starém Smokovci

Tricklandia je dům optických iluzí. Zabaví se tu nejen děti, ale dospělí. Všechna umělecká díla tu dýchají životem, i když jsou dvourozměrné. Doporučujeme vytvořit si rezervaci předem a nezapomenout si sebou vzít i foťák.

AquaCity Poprad

Odpočinek i zábavu si užijete v AquaCity Poprad, aquaparku pro celou rodinu. Rodiče si můžou po náročných výšlapech odpočinou ve wellness a na masážích a děti uplatní svou energii na tobogánech a zábavních atrakcích.

jeskyne

Belianska jeskyně

Jedna z nejznámějších jeskyní ve Vysokých Tatrách je Belianska jeskyně. Její prohlídkový okruh má délku 1370 metrů a uvidíte tu sintrové vodopády, pagodové stalagmity i průzračná jezírka.

© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.