Streamovací platformy - sledování filmu

Streamovací platformy: Netflix, HBO Max, Apple TV+, Voyo a další

7. 5. 2022
|
Délka: 8 min.

Streamovací platformy zažívají v posledních letech nevídaný boom a nic nenasvědčuje tomu, že by měl ustat. Většina uživatelů si jako první vybaví Netflix, ale na výběr máte z celé řady dalších služeb. Podívejte se na nejoblíbenější streamovací platformy.

VOD streaming: Filmy a seriály kdykoliv po ruce

Bohatá nabídka pořadů, volba podle aktuální nálady, sledování kdykoliv, kdekoliv, na různých zařízeních a bez reklam – to jsou hlavní důvody, proč streamovací platformy rychle získávají na popularitě. Podle průzkumu společnosti Atmedia z konce roku 2021 si alespoň jednu streamovací službu předplácí 28 % českých televizních diváků ve věku 15–69 let, tedy téměř 2 miliony uživatelů. Řada z nich přitom využívá více služeb – na jednoho uživatele jich připadá v průměru 1,44.

I přes rostoucí popularitu Netflixu a spol. stále panuje drobný zmatek v názvosloví. Kromě termínu streamovací platforma nebo služba se setkáte také s výrazem VOD streaming, který vychází z anglického spojení Video On Demand (video na vyžádání). Označení TV streaming se používá pro distribuci programu klasických televizních kanálů přes internet.

Zajímají mě ceny výhodných balíčků internetu a televize

Netflix: Celosvětový gigant, který proslul vlastní tvorbou

Představování streamovacích služeb nelze začít jinak než Netflixem. Americká společnost má celosvětově největší počet předplatitelů, zhruba 220 milionů. I v ČR se jedná o dominantní platformu – Netflix sleduje 74 % diváků využívajících streamovací služby.

Oblibu si Netflix získal mimo jiné vlastními seriály a filmy, které shlédnete jen prostřednictvím této platformy. V Česku službě pomohlo i partnerství s Vodafonem. Operátor vám umožní Netflix sledovat v rámci Vodafone TV. Předplatné si tak připojíte na fakturu k ostatním službám Vodafonu.

Netflix nabízí tři tarify, které se liší kvalitou obrazu a počtem zařízení, na nichž lze pořady sledovat. Pokud na cestách nechcete čerpat mobilní data, můžete si filmy stáhnout do zásoby a poté se na ně dívat bez připojení k internetu.

HBO Max: Nový prostor pro WarnerMedia

Mladší streamovací služba, která vznikla v roce 2020. V ČR se objevila v březnu letošního roku a v plném rozsahu nahradila HBO GO, v té době třetí nejpopulárnější streamovací platformu v tuzemsku. Stejně jako Netflix i HBO Max investuje do vlastní filmové a seriálové produkce. České diváky potěší zejména široká nabídka dabovaných titulů.

HBO Max vznikl jako prostor pro televizní a filmové projekty společnosti WarnerMedia. Hlavní výhoda spočívá v tom, že se zde filmy objeví zároveň s premiérou v kinech nebo jen krátce po ní. Například posledního Batmana jste na HBO Max mohli shlédnout již 45 dní po uvedení do kin. Po spojení WarnerMedia a Discovery provozuje HBO Max nově vzniklá společnost Warner Bros. Discovery.

Amazon Prime Video: Silný ve světě, v ČR zaostává

Amazon Prime Video je druhou nejpopulárnější platformou na světě, počet předplatitelů se pohybuje okolo 200 milionů. Nutno však dodat, že čísla jsou v porovnání s konkurencí zkreslená tím, že je platforma součástí programu Amazon Prime, který nabízí mnoho dalších služeb.

Rovněž Amazon Prime Video přichází s vlastní tvorbou. Uvádí ji pod označením Amazon Originals. Podobně jako u předchozích služeb máte k dispozici offline přehrávání nebo sdílené účty. V Česku Amazon Prime Video příliš rozšířené není. Může za to i omezená nabídka obsahu v českém jazyce. Většina seriálů a filmů je v angličtině bez českých titulků.

Streamovací platformy - notebook a hrnek s nápisem Ještě jeden díl

Apple TV+: 3 měsíce zdarma k nákupu produktů

Pozadu nechce zůstat ani společnost Apple. Ta v roce 2019 uvedla streamovací službu Apple TV+. Jak bývá u Applu zvykem, platforma je technicky velmi povedená a nabízí sledování pořadů s vysokou kvalitou obrazu i zvuku. Po obsahové stránce ale služba zatím pokulhává. Apple TV+ momentálně nemá žádný výrazný tahák, na který by nalákala diváky. To se může časem změnit, protože také Apple TV+ přichází s vlastní tvorbou.

Pokud si koupíte nový iPhone, iPad, iPod touch, Apple TV nebo Mac, získáte Apple TV+ na tři měsíce zdarma. S platformou se tak seznámíte a zjistíte, zda vám vyhovuje.

Disney+: Těžká váha od června i v ČR

Streamovací služba Disney+ byla spuštěna na konci roku 2019. Jen během prvního roku nasbírala zhruba 100 milionů odběratelů. Na začátku letošního ledna jich měla okolo 130 milionů a význam platformy neustále roste. Není divu, služba disponuje lákavým exkluzivním obsahem. Kromě produkce studia Disney se jedná například o animované filmy z dílny Pixar, komiksové trháky od Marvelu nebo dokumenty National Geographic. V ČR služba Disney+ zatím dostupná není. Její spuštění je naplánováno na 14. června 2022.

Voyo a další alternativy

Voyo se dá označit za český unikát. Streamovací služba TV Nova totiž představuje druhou nejoblíbenější platformu v ČR. V průběhu letošního ledna pokořila hranici 350 tisíc předplatitelů. TV Nova během roku 2021 poprvé vyprodukovala pořady určené pouze pro Voyo. Výhradně na tuto platformu přesunula také populární seriál Ordinace v růžové zahradě 2.

Chci si sjednat výhodný balíček služeb

Možností pro sledování seriálů a filmů máte daleko více. Zmiňované streamovací služby zdaleka nejsou jediné. K alternativním zahraničním platformám patří například Hulu či Peacock. Milovníci divadla nedají dopustit na český Dramox, fanoušci kvalitních filmů zase na Aerovod.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • Spotřeba mobilních dat - Muž sedící na okně s mobilem v ruce
  Tarify
  23. června 2022|Petr Pohůdka
  Kolik mobilních dat vám spotřebují oblíbené aplikace?

  Správné nastavení datového balíčku není vůbec jednoduché. Pokud nevíte, kolik mobilních dat spotřebují vaše aplikace, riskujete nevýhodné dokupování dat v průběhu měsíce nebo placení zbytečně drahého tarifu. S jakou spotřebou mobilních dat můžete počítat u nejoblíbenějších aplikací?Správné nastavení datového balíčku není vůbec jednoduché. Pokud nevíte, kolik mobilních dat spotřebují vaše aplikace, riskujete nevýhodné dokupování dat v průběhu měsíce nebo placení zbytečně drahého tarifu. S jakou spotřebou mobilních dat můžete počítat u nejoblíbenějších aplikací?

 • Tarify
  11. června 2022|Petr Pohůdka
  Viry v mobilních telefonech: Jak se jim vyhnout?

  Viry nenapadají jen počítače, v ohrožení jsou i mobilní telefony. Největší hrozby zůstávají stejné – ztráta dat a odcizení citlivých souborů nebo přihlašovacích údajů. Víte, jak svůj telefon před viry chránit a co dělat, když se vám to nepodaří?

 • router
  Tarify
  31. května 2022|Petr Pohůdka
  Rozšíření Wi-Fi po domě: Na jaký způsob vsadit?

  Naše nároky na internet v domácnosti se zvyšují. K Wi-Fi připojujeme stále více chytrých zařízení. Online chceme být ve všech místnostech, ale i na zahradě. Bojujete v některých místech domu se slabým připojením? Poradíme vám, jak můžete signál Wi-Fi rozšířit.

 • Internet věcí - Žena drží mobil a ovládá chytrou domácnost
  Tarify
  11. května 2022|Petr Pohůdka
  Internet věcí: Když spolu zařízení komunikují

  Internet věcí se pomalu stává všudypřítomným. S velkou pravděpodobností jeho výhody využíváte i vy sami nebo se s nimi denně setkáváte v práci. Zjistěte, co to internet věcí je, jak funguje a v jakých oblastech se rozšiřuje.Internet věcí se pomalu stává všudypřítomným. S velkou pravděpodobností jeho výhody využíváte i vy sami nebo se s nimi denně setkáváte v práci. Zjistěte, co to internet věcí je, jak funguje a v jakých oblastech se rozšiřuje.

 • Streamovací platformy - sledování filmu
  Tarify
  07. května 2022|Petr Pohůdka
  Streamovací platformy: Netflix, HBO Max, Apple TV+, Voyo a další

  Streamovací platformy zažívají v posledních letech nevídaný boom a nic nenasvědčuje tomu, že by měl ustat. Většina uživatelů si jako první vybaví Netflix, ale na výběr máte z celé řady dalších služeb. Podívejte se na nejoblíbenější streamovací platformy.

 • pripojeni
  Tarify
  03. května 2022|Petr Pohůdka
  Internet na chatu: Zůstaňte online i v odlehlých oblastech

  Chcete zůstat online i na chatě či chalupě? Dnes to není žádný problém, internet naladíte i v těch nejodlehlejších oblastech. Jaké varianty se nabízí? Přečtěte si, jak vybrat internet na chatu.

 • Tarify
  25. dubna 2022|Petr Pohůdka
  Kradou vám internet sousedi? Mýty, legendy a fakta o internetovém připojení

  Okolo internetového připojení koluje celá řada mýtů a legend. Některé z nich se částečně zakládají na pravdě, jiné jsou zcela nesmyslné. Možná i vy jste v souvislosti s internetem slyšeli následující tvrzení.

 • Pár seniorů s mobilním telefonem u počítače
  Tarify
  16. dubna 2022|Petr Pohůdka
  Telefon pro seniory: Podle čeho se orientovat a jaký zvolit tarif

  Mobilní telefon dnes vlastní téměř každý a senioři nejsou žádnou výjimkou. Starší generace však mají specifické požadavky, které je nutné promítnout do výběru zařízení i tarifu. Vybíráte telefon pro seniory nebo pro ně hledáte adekvátní tarif? Pak je tento článek právě pro vás.

 • Bezdrátový router
  Tarify
  09. dubna 2022|Petr Pohůdka
  Jak vybrat router

  Router do značné míry ovlivňuje úroveň vašeho připojení k internetu. Víte, na jaké parametry se při výběru tohoto zařízení zaměřit? Je lepší pořídit si svůj vlastní router, nebo spoléhat na pronajímané modely? Poradíme vám, jak vybrat router.

 • dálkové ovládání televize
  Tarify
  26. března 2022|Petr Pohůdka
  Jak vybrat televizi či projektor

  Uvažujete o koupi nové televize nebo projektoru? Poradíme vám, v jakých situacích se vyplatí televizor, kdy je naopak lepší sáhnout po projektoru a na jaké parametry se při výběru obou zařízení zaměřit.

 • eSim
  Tarify
  21. března 2022|Petr Pohůdka
  eSIM: Co to je a jak funguje?

  eSIM představuje modernější alternativu klasické SIM karty. V čem spočívají výhody eSIM a kde tato technologie naopak naráží na své limity? Zjistěte, jak virtuální SIM karta funguje a jakým způsobem se k ní staví hlavní operátoři.

 • bezpecnost na internet
  Tarify
  14. března 2022|Petr Pohůdka
  Bezpečnost na internetu: Jak se (ne)chovat v online prostředí

  V online prostředí se většina z nás pohybuje každý den. Na internetu čteme zprávy, díváme se na seriály, nakupujeme nebo komunikujeme se svými blízkými. Stejně jako v reálném světě na nás i v tom virtuálním číhají rozličné hrozby. Jste na ně připraveni? Zjistěte, jak si zajistit bezpečnost na internetu.

 • vysílač v noci
  Tarify
  07. března 2022|Petr Pohůdka
  Co je DVB-T2 a kdy potřebujete set-top box

  Standard DVB-T2. Spojení, které jste během posledních let nejspíš zaslechli v souvislosti s televizním vysíláním. Víte, co to DVB-T2 je a jak ho naladit? Jaké změny tento nový standard přinesl a co lze v oblasti pozemního televizního vysílání očekávat do budoucna?

 • mobilní telefon volání
  Tarify
  25. února 2022|
  Na Ukrajinu se dovoláte zdarma

  Největší operátoři v Česku reagují na probíhající ruský útok na Ukrajinu. T-Mobile zrušil veškeré poplatky za hovory a SMS do této země a Vodafone nabízí 100 minut volání zdarma. O2 zařadilo od 25. února volání na ukrajinská čísla do stejné kategorie jako volání v rámci Evropské unie, za minutu hovoru tak volající zaplatí 5,98 korun místo běžných 24,90 korun. Všichni jejich zákazníci se tak mohou zdarma nebo levněji spojit se svými blízkými v oblasti konfliktu.

 • focení selfie ve sněhu Alpy
  Tarify
  18. února 2022|Petr Pohůdka
  Roaming při cestě do zahraničí: Na co si dát pozor?

  Vyrážíte na lyže do zahraničí? Pak se během pobytu jistě nechcete omezovat v užívání svého mobilního telefonu. Zjistěte, kolik zaplatíte za volání či mobilní data a na co byste si při výletu za hranice měli dát pozor.

 • Tarify
  12. února 2022|Petr Pohůdka
  Internetové televize: Kterého poskytovatele zvolit?

  Internetová televize se mezi diváky těší stále větší popularitě. Není divu, své oblíbené pořady si můžete pustit kdykoliv a na mnoha různých zařízeních. Jaké jsou výhody a nevýhody internetové televize a který poskytovatel nabízí nejlepší podmínky?

 • repasovaná elektronika
  Tarify
  10. února 2022|Petr Pohůdka
  Nákup repasované elektroniky. Vyplatí se?

  Chytré telefony, notebooky či tablety nám přináší spoustu užitku i zábavy. Jejich pořizování ale může citelně zasahovat do rodinného rozpočtu. Levnější alternativu představuje nákup repasované elektroniky. Vyplatí se tato cesta, nebo byste se jí měli vyhnout obloukem?

 • 5G mobil
  Tarify
  07. února 2022|Petr Pohůdka
  Vše, co jste chtěli vědět o 5G síti

  Přístup k 5G internetu má v ČR stále větší množství uživatelů. V loňském roce se k nejmodernější síti připojily statisíce Čechů. Co to 5G síť je a jaké změny přináší? Jakým pokrytím se na začátku roku 2022 mohou pochlubit hlavní operátoři a co musíte udělat, abyste se k 5G internetu připojili i vy?

 • Satelit k televizi
  Tarify
  25. ledna 2022|Petr Pohůdka
  Satelitní televize: Čím se liší od jiných typů signálu?

  Okolo satelitní televize koluje řada mýtů a polopravd, které zákazníky od tohoto typu vysílání spíše odrazují. Jaká je ale realita? V čem spočívají výhody a nevýhody satelitní televize a co potřebujete pro příjem satelitního signálu?

 • muz-zena-gauc-telefon
  Tarify
  16. ledna 2022|Petr Pohůdka
  Neomezená data: Kteří operátoři mají nejlepší podmínky?

  Zatímco před několika lety potřeboval neomezená data jen málokdo, dnes o tuto službu stojí stále více zákazníků. Není divu – naše nároky na mobilní telefony a jejich využití se pořád zvyšují. Jak k neomezeným datům přistupují největší čeští operátoři?

 • Žena za počítačem
  Tarify
  05. ledna 2022|Petr Pohůdka
  Změna poskytovatele internetu je od ledna jednodušší

  Na začátku roku 2022 vstoupila v platnost novela zákona o elektronických komunikacích. Nová legislativa přináší další posílení pozice spotřebitele, například při změně poskytovatele internetu. Převod služeb je nyní mnohem snazší a podobá se principu, který funguje při přenosu telefonního čísla mezi operátory.

 • Muž s chytrými hodinkami
  Tarify
  15. prosince 2021|Petr Pohůdka
  Apple Watch s eSIM: Jak je naplno využít v Česku?

  Apple Watch pro mnoho uživatelů slouží jako prodloužená ruka iPhonu. Nicméně komplexní využití těchto chytrých hodinek nebylo v České republice dlouho možné. Tento stav se v posledních měsících změnil, byť zatím jen u jediného operátora. T-Mobile totiž v červnu spustil službu Apple Watch Connection.

 • Mladý muž telefonuje na pláži
  Tarify
  14. prosince 2021|Petr Pohůdka
  Neomezená data si v zahraničí zatím neužijete

  Zrušení roamingu v Evropské unii výrazně usnadnilo naše cesty do zahraničí. U moře v Chorvatsku nebo v zimě v Alpách voláme, píšeme a surfujeme na internetu, jako bychom byli stále v Česku. Zatímco u volání a SMS na vás skutečně žádné nástrahy nečekají, u mobilních dat můžete být nepříjemně překvapeni – hlavně u neomezených tarifů.

 • Síť 5G
  Tarify
  08. prosince 2021|Petr Pohůdka
  5G jen pro vybrané tarify? Přístup operátorů se liší

  Přístup k 5G síti má stále více uživatelů a jejich počet bude v následujících měsících rychle narůstat. Jak na situaci reagují operátoři? Poskytují 5G všem svým klientům, nebo jen v rámci vybraných tarifů? Strategie se u největších hráčů liší.

 • Vánoční nabídky operátorů
  Tarify
  22. listopadu 2021|Petr Pohůdka
  Vánoční nabídky operátorů: Jaké dárky letos operátoři přichystali pro své zákazníky?

  Vánoce jsou obdobím jistot. Víte, že v televizi poběží pohádky, na stole bude napečené cukroví a v lednici bramborový salát. Další jistotou se kromě blátivého počasí pomalu stávají vánoční nabídky mobilních operátorů. Co si operátoři pro své zákazníky připravili v letošním roce?

© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).