Streamovací platformy - sledování filmu

Streamovací platformy: Netflix, HBO Max, Apple TV+, Voyo a další

7. 5. 2022
|
Délka: 8 min.

Streamovací platformy zažívají v posledních letech nevídaný boom a nic nenasvědčuje tomu, že by měl ustat. Většina uživatelů si jako první vybaví Netflix, ale na výběr máte z celé řady dalších služeb. Podívejte se na nejoblíbenější streamovací platformy.

VOD streaming: Filmy a seriály kdykoliv po ruce

Bohatá nabídka pořadů, volba podle aktuální nálady, sledování kdykoliv, kdekoliv, na různých zařízeních a bez reklam – to jsou hlavní důvody, proč streamovací platformy rychle získávají na popularitě. Podle průzkumu společnosti Atmedia z konce roku 2021 si alespoň jednu streamovací službu předplácí 28 % českých televizních diváků ve věku 15–69 let, tedy téměř 2 miliony uživatelů. Řada z nich přitom využívá více služeb – na jednoho uživatele jich připadá v průměru 1,44.

I přes rostoucí popularitu Netflixu a spol. stále panuje drobný zmatek v názvosloví. Kromě termínu streamovací platforma nebo služba se setkáte také s výrazem VOD streaming, který vychází z anglického spojení Video On Demand (video na vyžádání). Označení TV streaming se používá pro distribuci programu klasických televizních kanálů přes internet.

Kalkulačka cen internetu

Máte kvalitní internetové připojení?

Chcete si užít filmy a seriály ve vysokém rozlišení bez nepříjemného sekání? Zvažte to při výběru internetového připojení.

Běžná čtyřčlenná domácnost by si měla vystačit s rychlostí mezi 100 až 200 Mb/s.

Chci spočítat ceny internetového připojení

Netflix: Celosvětový gigant, který proslul vlastní tvorbou

Představování streamovacích služeb nelze začít jinak než Netflixem. Americká společnost má celosvětově největší počet předplatitelů, zhruba 220 milionů. I v ČR se jedná o dominantní platformu – Netflix sleduje 74 % diváků využívajících streamovací služby.

Oblibu si Netflix získal mimo jiné vlastními seriály a filmy, které shlédnete jen prostřednictvím této platformy. V Česku službě pomohlo i partnerství s Vodafonem. Operátor vám umožní Netflix sledovat v rámci Vodafone TV. Předplatné si tak připojíte na fakturu k ostatním službám Vodafonu.

Zjistit víc o Vodafone TV


Netflix nabízí tři tarify, které se liší kvalitou obrazu a počtem zařízení, na nichž lze pořady sledovat. Pokud na cestách nechcete čerpat mobilní data, můžete si filmy stáhnout do zásoby a poté se na ně dívat bez připojení k internetu.

HBO Max: Nový prostor pro WarnerMedia

Mladší streamovací služba, která vznikla v roce 2020. V ČR se objevila v březnu letošního roku a v plném rozsahu nahradila HBO GO, v té době třetí nejpopulárnější streamovací platformu v tuzemsku. Stejně jako Netflix i HBO Max investuje do vlastní filmové a seriálové produkce. České diváky potěší zejména široká nabídka dabovaných titulů.

HBO Max vznikl jako prostor pro televizní a filmové projekty společnosti WarnerMedia. Hlavní výhoda spočívá v tom, že se zde filmy objeví zároveň s premiérou v kinech nebo jen krátce po ní. Například posledního Batmana jste na HBO Max mohli shlédnout již 45 dní po uvedení do kin. Po spojení WarnerMedia a Discovery provozuje HBO Max nově vzniklá společnost Warner Bros. Discovery.

Amazon Prime Video: Silný ve světě, v ČR zaostává

Amazon Prime Video je druhou nejpopulárnější platformou na světě, počet předplatitelů se pohybuje okolo 200 milionů. Nutno však dodat, že čísla jsou v porovnání s konkurencí zkreslená tím, že je platforma součástí programu Amazon Prime, který nabízí mnoho dalších služeb.

Rovněž Amazon Prime Video přichází s vlastní tvorbou. Uvádí ji pod označením Amazon Originals. Podobně jako u předchozích služeb máte k dispozici offline přehrávání nebo sdílené účty. V Česku Amazon Prime Video příliš rozšířené není. Může za to i omezená nabídka obsahu v českém jazyce. Většina seriálů a filmů je v angličtině bez českých titulků.

Streamovací platformy - notebook a hrnek s nápisem Ještě jeden díl

Apple TV+: 3 měsíce zdarma k nákupu produktů

Pozadu nechce zůstat ani společnost Apple. Ta v roce 2019 uvedla streamovací službu Apple TV+. Jak bývá u Applu zvykem, platforma je technicky velmi povedená a nabízí sledování pořadů s vysokou kvalitou obrazu i zvuku. Po obsahové stránce ale služba zatím pokulhává. Apple TV+ momentálně nemá žádný výrazný tahák, na který by nalákala diváky. To se může časem změnit, protože také Apple TV+ přichází s vlastní tvorbou.

Pokud si koupíte nový iPhone, iPad, iPod touch, Apple TV nebo Mac, získáte Apple TV+ na tři měsíce zdarma. S platformou se tak seznámíte a zjistíte, zda vám vyhovuje.

Chci výhodný internet

Přemýšlíte o změně poskytovatele internetu?

Vyplňte základní údaje, jako je počet připojených osob nebo způsob využití internetu, a srovnejte si nabídky největších poskytovatelů v naší kalkulačce.

S výběrem a sjednáním té nejvýhodnější vám rádi zdarma pomůžeme.

Chci změnit poskytovatele internetu

Disney+: Těžká váha od června i v ČR

Streamovací služba Disney+ byla spuštěna na konci roku 2019. Jen během prvního roku nasbírala zhruba 100 milionů odběratelů. Na začátku letošního ledna jich měla okolo 130 milionů a význam platformy neustále roste. Není divu, služba disponuje lákavým exkluzivním obsahem.

Kromě produkce studia Disney se jedná například o animované filmy z dílny Pixar, komiksové trháky od Marvelu nebo dokumenty National Geographic. V ČR služba Disney+ zatím dostupná není. Její spuštění je naplánováno na 14. června 2022.

Voyo a další alternativy

Voyo se dá označit za český unikát. Streamovací služba TV Nova totiž představuje druhou nejoblíbenější platformu v ČR. V průběhu letošního ledna pokořila hranici 350 tisíc předplatitelů. TV Nova během roku 2021 poprvé vyprodukovala pořady určené pouze pro Voyo. Výhradně na tuto platformu přesunula také populární seriál Ordinace v růžové zahradě 2.

Možností pro sledování seriálů a filmů máte daleko více. Zmiňované streamovací služby zdaleka nejsou jediné. K alternativním zahraničním platformám patří například Hulu či Peacock. Milovníci divadla nedají dopustit na český Dramox, fanoušci kvalitních filmů zase na Aerovod.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • Mladá žena na nafukovací matraci s mobilním telefonem v ruce
  Tarify
  07. ledna 2023|Petr Pohůdka
  Předplacené karty vs. paušální tarify: Kdy dává „předplacenka“ smysl?

  Nechcete za mobilní služby platit měsíční paušál? Stále zde existuje alternativa v podobě předplacených karet. Pro koho se takové řešení hodí, jaké přináší výhody a který z hlavních operátorů nabízí nejlepší předplacenou kartu?

 • Žena se sluchátky telefonuje
  Tarify
  12. prosince 2022|Petr Pohůdka
  Jaké jsou telefonní předvolby do zahraničí?

  Svět je propojen více než kdy dříve a určitě i vám se občas stane, že potřebujete zavolat na zahraniční číslo. Aby se vám hovor podařilo uskutečnit, musíte znát telefonní předvolbu dané země. Jak telefonní předvolby fungují a na co byste si při volání do zahraničí měli dát pozor?

 • Mobilní telefon v ruce - žena něco hledá v mobilu
  Tarify
  03. prosince 2022|Petr Pohůdka
  Úložiště v mobilu: Interní paměť, microSD karta nebo cloud?

  Technologie se rychle vyvíjí a co platilo dnes, může být zítra úplně jinak. Jednou z oblastí, která v posledních letech zažila výrazné změny, je úložiště v mobilu. Na dříve velmi rozšířené paměťové karty narazíte spíše zřídka, uživatelům často stačí interní paměť, případně jsou zde online úložiště. Kam a jak můžete v dnešní době ukládat data z mobilu?

 • Wi-Fi vz. neomezená data a hotspot - Sedící lidé s telefony v rukou
  Tarify
  22. listopadu 2022|Petr Pohůdka
  Wi-Fi vs. neomezená data a hotspot: Je čas zrušit pevný internet?

  Předplácíte si u operátora tarif s neomezenými daty? Pak už vás možná napadlo, že byste si v domácnosti vystačili jen s nimi. Ostatní zařízení připojíte přes mobilní hotspot a pevný internet zcela zrušíte – kdo by v dnešní době nechtěl trochu ušetřit? Dává ale takové řešení vůbec smysl?

 • Žena fotí telefonem vánoční stromek
  Tarify
  11. listopadu 2022|Petr Pohůdka
  Vánoční nabídky operátorů: Jakou nadílku pro vás připravili hlavní operátoři?

  Zákazníci si zvykli, že vánoční dárky dostávají nejen od svých nejbližších, ale také od mobilních operátorů. Poskytovatelé mobilních služeb na Vánoce každoročně připravují zajímavé akce a odměny. Co si pro vás přichystali v letošním roce?

 • Mobilní tarify v ČR a EU - Ruka držící mobilní telefon
  Tarify
  10. listopadu 2022|Petr Pohůdka
  Mobilní tarify v ČR a Evropě: Proč Češi platí nejvíce?

  Cena mobilních tarifů v ČR je nejvyšší v rámci celé Evropské unie. Neslavné prvenství Česku přisoudila obsáhlá analýza Evropské komise. Proč jsou nejdražší tarify právě u nás, kolik si oproti zákazníkům v ostatních zemích připlatíme a kdy se konečně začne blýskat na lepší časy?

 • Sedící žena s mobilním telefonem v ruce
  Tarify
  04. listopadu 2022|Petr Pohůdka
  Virtuální operátoři: Jsou opravdu levnější?

  Chcete si zajistit mobilní služby, ale nevyhovují vám nabídky velké trojky poskytovatelů? Alternativu představují virtuální operátoři. Na jakém principu fungují, kdy dávají smysl a jací virtuální operátoři v ČR působí?

 • Kde je můj telefon - Zapomenutý telefon na lavičce
  Tarify
  31. října 2022|Petr Pohůdka
  Kde je můj telefon: Aplikace, s kterými najdete ztracený mobil

  Ztracený mobil dokáže způsobit pořádné nepříjemnosti. V telefonu máte mnoho soukromých informací, navíc pořízení nového zařízení není nejlevnější. Možná ale není všem dnům konec a telefon se vám podaří vypátrat. Kromě svého detektivního instinktu se můžete spolehnout na některé mobilní aplikace. Podívejte se, jak najít mobil.

 • Skupinka lidí s telefony, tablety a počítači
  Tarify
  23. října 2022|Petr Pohůdka
  Češi na internetu: Zprávy, nákupy a seriály s českým dabingem

  Bez internetu dnes nedáme ani ránu. Internet nám pomáhá v komunikaci s našimi blízkými, při nákupech, vzdělávání, ale zajišťuje také nepřeberné množství zábavy. Jak se Češi na internetu chovají a jaké zásadní změny v tomto ohledu přinesla pandemie koronaviru?

 • Muž hraje počítačové hry
  Tarify
  17. října 2022|Petr Pohůdka
  Hry online: Jak rychlý internet potřebujete na hraní her?

  Užíváte si hry online? Pak potřebujete rychlý a stabilní internet. Právě hraní her patří z pohledu internetového připojení k nejnáročnějším činnostem. Na jaké aspekty byste se měli zaměřit?

 • Jakého vybrat operátora - mobilní ruce s telefony
  Tarify
  12. října 2022|Petr Pohůdka
  T-Mobile, O2 nebo Vodafone? Koho z nich vybrat?

  Českému trhu s operátory dominují tři společnosti – T-Mobile, O2 a Vodafone. Osvědčení operátoři, kteří na první pohled nabízí velmi srovnatelné služby. Koho z velké trojky si vybrat? Je lepší T-Mobile, O2 nebo Vodafone?

 • Ruka s mobilním telefonem v ruce, v pozadí logo T-Mobile
  Tarify
  06. října 2022|Srovnejto.cz
  T-Mobile představil nové tarify i vlastní telefon

  Operátor T-Mobile představil nové tarify pro nefiremní zákazníky. Láká především na přístup k 5G síti a službu Pořád online. Co se změnilo a jaké tarify jsou aktuálně v nabídce?

 • Muž fotí mobilním telefonem
  Tarify
  02. října 2022|Petr Pohůdka
  Jak vybrat nejlepší fotomobil: Neskočte na triky výrobců

  Zatímco na prvních mobilech fotoaparát vůbec nebyl, dnes patří k nejdůležitějším součástem zařízení. Mnoho uživatelů si telefon vybírá právě podle kvality fotoaparátu. Řadíte se mezi ně i vy? Podívejte se, jak vybrat nejlepší fotomobil.

 • Kde sledovat sportovní přenosy - Partička sleduje fotbal v televizi
  Tarify
  24. září 2022|Petr Pohůdka
  Kde sledovat sportovní přenosy?

  Rádi se díváte na sportovní přenosy? V nabídce jednotlivých kanálů se lehce ztratí i pravidelný fanoušek. Stanic zaměřených na sport je mnoho a jejich program se vždy odvíjí od aktuálních vysílacích práv. Poradíme vám, kde sledovat nejpopulárnější sporty.

 • Chytré hodinky pro děti - Dítě na lavičce s chytrými hodinkami
  Tarify
  10. září 2022|Petr Pohůdka
  Chytré hodinky pro děti: Co všechno umí a v čem pomohou rodičům?

  Chytré hodinky slouží jako prodloužená ruka telefonu, ale mohou představovat také jeho alternativu. Stále častěji na ně narazíte i u dětí. K čemu jsou dětské chytré hodinky dobré a v jakých situacích je ocení rodiče?

 • Displej mobilního telefonu - ukazatel baterie
  Tarify
  07. srpna 2022|Petr Pohůdka
  Jak šetřit baterii mobilního telefonu a kdy přistoupit k její výměně?

  Chytré telefony nabízí celou řadu funkcí a vyřídíte na nich prakticky cokoliv. Daní za tyto výhody jsou vysoké nároky na spotřebovanou energii. Ty se z pohledu uživatele projevují především kratší výdrží baterie. Zjistěte, jak šetřit baterii v mobilu, jakým způsobem telefon správně nabíjet a kdy akumulátor raději rovnou vyměnit.

 • Logo O2
  Tarify
  03. srpna 2022|Petr Pohůdka
  Do zdražování služeb se jako první pustilo O2

  V porovnání s loňským rokem si připlatíte za mnoho produktů či služeb. Dražší jsou potraviny, pohonné hmoty nebo energie. Mobilním službám se lavina zdražování zatím vyhýbala. Tento stav jako první změní O2 – navýšení cen vstoupí v platnost od září. O kolik více budete muset vytáhnout ze své peněženky?

 • Mobil a různý typy nabíječek
  Tarify
  01. srpna 2022|Petr Pohůdka
  Univerzální nabíječka pro všechna zařízení? V EU od podzimu 2024 realita

  Otravuje vás, jak ke každé elektronice potřebujete jinou nabíječku? Od podzimu roku 2024 tyto starosti minimálně v Evropské unii řešit nebudete. V platnost totiž vstoupí nová směrnice, podle které musí mít spotřební elektronika standardizovaný konektor USB-C. Proč EU k tomuto kroku přistoupila a kdo proti přijetí směrnice nejvíce bojoval?

 • mobilní-aplikace
  Tarify
  26. července 2022|Petr Pohůdka
  Jaké mobilní aplikace oceníte na dovolené?

  Chystáte se na letní dovolenou? Vhodné aplikace ve vašem telefonu vám mohou cestování výrazně usnadnit. Pomohou vám například s plánováním pobytu, přesuny, výběrem dobré restaurace, ale také s řešením krizových situací. Jaké aplikace byste si měli před dovolenou nainstalovat do svého mobilu?

 • utopený mobil
  Tarify
  20. července 2022|Petr Pohůdka
  Jak zachránit utopený mobil

  Pobyt u vody k letním měsícům neodmyslitelně patří. Zatímco vy se na příjemné svlažení ve vodě těšíte, váš mobil má oprávněné obavy. Voda mu totiž vůbec nesvědčí. Přestože se jej snažíte chránit sebevíc, ke kontaktu s vodou někdy stejně dojde. Nemusí to však nutně znamenat konečnou. Poradíme vám, jak zachránit utopený mobil.

 • zálohování-telefonu
  Tarify
  12. července 2022|Petr Pohůdka
  Jak na zálohování telefonu

  Mobilní telefon dnes používáme k řadě různých činností, a tak je logické, že v něm máme spoustu důležitých dat a souborů. Ať už jde o fotografie, videa nebo konverzace, jejich ztráta by nás přinejmenším zamrzela. Správným zálohováním však lze těmto nepříjemnostem předejít.

 • pretaceni-kamer
  Tarify
  01. července 2022|Petr Pohůdka
  Přetáčení reklam? Na kanálech Primy na něj zapomeňte

  Od prvního června nemůžete u většiny internetových televizí přetáčet a přeskakovat reklamy při odloženém sledování stanic FTV Prima. Televizní společnost tak reaguje na ztráty příjmů způsobené neodvysílanými reklamami. Konkrétní důsledky pro diváka se však napříč jednotlivými poskytovateli liší.

 • rychlost-internet
  Tarify
  29. června 2022|Petr Pohůdka
  Jak změřit rychlost internetu

  Přijde vám, že internet běží pomaleji, než by měl? Nebo se jen chcete přesvědčit, že poskytovatel zajišťuje garantovanou rychlost internetu? Jasno můžete mít okamžitě –⁠ změřit rychlost internetu zvládnete z domova během několika minut. Předtím, než začnete dělat ukvapené závěry, se ale ujistěte, že dodržujete zásady správného měření.

 • dvojnásobek-dat
  Tarify
  29. června 2022|Petr Pohůdka
  T-Mobile spouští letní kampaň: Čeká na vás dvojnásobek dat zdarma

  T-Mobile prvního července startuje svoji letní kampaň. Operátor si pro zákazníky připravil překvapení v podobě dvojnásobku mobilních dat. Za vyčerpání datového limitu dostanou klienti navíc ještě vodotěsný vak v barvách operátora.

 • Muž surfuje na internetu v mobilu
  Tarify
  23. června 2022|Petr Pohůdka
  Kolik mobilních dat vám spotřebují oblíbené aplikace?

  Správné nastavení datového balíčku není vůbec jednoduché. Pokud nevíte, kolik mobilních dat spotřebují vaše aplikace, riskujete nevýhodné dokupování dat v průběhu měsíce nebo placení zbytečně drahého tarifu. S jakou spotřebou mobilních dat můžete počítat u nejoblíbenějších aplikací?

© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.