Cestovní pojištění – srovnání cen

PayPal - mladý pár nastavuje paypall přes počítač

Aby byl nákup na internetu úspěšný a bezproblémový, je potřeba zvolit maximálně bezpečnou platební metodu. A právě v téhle fázi nákupu se můžete poprvé setkat s platebním systémem PayPal. Jak tenhle systém funguje, je bezpečný a má smysl o něm uvažovat?

porovnání půjček

Něco málo z historie PayPalu

Jako první byla světu tahle služba představená v roce 1998. A to pod společností Confinity, která v roce 2002 učinila veřejnou nabídku a v témže roce ji zakoupila firma eBay. O dva roky později pak společnost oznámila záměr vyčlenit se do nezávislé společnosti, k čemuž došlo v roce 2015.

Od té doby si našla cestu prakticky na všechny světové kontinenty a nejrůznější druhy elektronických zařízení (chytré mobilní telefony, notebooky apod.). S její pomocí tak můžete bezpečně platit na internetu, případně platby sami přijímat. A to klidně z opačné strany světa. 

Mohlo by vás zajímat: PayPal účet má v současné době jenom v USA 72 % online zákazníků. 

Paypal: co to je a jak funguje?

PayPal, podobně jako ostatní „virtuální peněženky“ jsou bezpečnějším řešením pro všechny uživatele, kteří rádi a často nakupují na zahraničních e-shopech (např. Aliexpress, E-bay, Wish apod.). Využívat této platby v praxi pak můžete ve všech e-shopech, které PayPal podporují jako jednu z platebních metod.

PayPal je už víc než dekádu nejbezpečnější, nejpohodlnější a nejspíš nejrozšířenější způsob, jak platit po internetu služby i zboží z celého světa. Zároveň jde o službu, jejímž prostřednictvím je možné platby také přijímat. V České republice ho můžeme používat už více než 15 let. Přesto o této službě ne každý ví. Její největší kouzlo a výhoda spočívá v maximální bezpečnosti celé transakce, stejně jako v platebním komfortu pro konečného uživatele.

Při platbách na internetu totiž už dávno neplatí, že je potřeba otrocky opisovat devatenácticiferná čísla z platebních karet a riskovat, že se k nim dostane někdo, kdo nemá. Díky PayPalu už není potřeba platit dál českým bankám stokorunové poplatky za drobné převody ze zahraničí a do zahraničí nebo přijímat zboží na dobírku. Pokud jste o téhle službě dosud nikdy neslyšeli, je nejvyšší čas to napravit.

Výhody PayPal

 • Rychlé platby a téměř okamžité připsání peněz.
 • Jednoduché placení i příjem plateb.
 • Založení PayPal účtu zdarma během několika minut.
 • Platby bez nutnosti neustálého opisování údajů z platebních karet.

Nevýhody PayPal

 • Za některé platby (např. platba kartou nebo zahraniční transakce) jsou účtovány poplatky.
 • Velká část PayPal je stále v angličtině.
 • Pokud někdo zjistí vaše přihlašovací údaje, může vám vykrást účet podobně jako v běžném internetovém bankovnictví.
 • V případě ztráty nebo odcizení hesla, je velmi složité se do účtu znovu přihlásit.
 

Účet, který si založíte za pět minut

Jak funguje PayPal? Zcela jednoduše a jeho výhody si mohou užívat třeba i zákazníci, kteří do tajů internetových plateb prozatím nepronikli. K založení účtu vám stačí platební karta (s povolenými platbami na internetu), počítač, chytrý telefon nebo jiné zařízení s internetovým připojením a pár minut volného času.

Samotnou službu můžeme směle přirovnat k virtuální peněžence, kterou vám ale nikdo jen tak neodcizí. Veškeré transakce totiž probíhají ve vysoce zabezpečeném online prostředí. Abyste mohli služby využívat, je potřeba si vytvořit účet na stránce paypal.com, kde klepnete na tlačítko „Zaregistrovat“. 

Mohlo by vás zajímat: Oficiální stránky jsou zčásti dostupné v české jazykové mutaci, takže s registrací nebudou mít problém ani ti, kteří jsou angličtinou nepolíbení.

Postup založení účtu na PayPal v 5 jednoduchých krocích: 

 1. Vyberte si, zda zakládáte osobní nebo firemní účet.
 2. Zadejte číslo svého mobilního telefonu.
 3. Na zaslané telefonní číslo vám přijde šestimístný bezpečnostní kód, který opíšete do předpřipravených políček.
 4. Vyplníte svoje osobní údaje (případně účet spárujete s google účtem).
 5. Zadáte datum narození a adresu bydliště nebo trvalého pobytu.
  PayPal pro začátečníky - Klávesnice, ruka, platební karta: nastavování systému

Jak poslat peníze na PayPal?

Jakmile odsouhlasíte obchodní podmínky a správně vyplníte všechny informace výše, váš účet je založený. Abyste mohli pomocí PayPalu platit, je ještě potřeba ho spárovat s vaší platební kartou. Pamatujte, že při zakládání PayPal účtu musíte mít na platební kartě kladný zůstatek. V opačném případě vám systém kartu nezaregistruje. 

Po zadání platební karty s kladným zůstatkem vám systém rovnou nabídne přihlášení do vašeho účtu. Peníze na PayPal můžete zaslat dvěma způsoby – prostřednictvím platební karty a z bankovního účtu. Za převod platební kartou je poplatek 4,9 % z převáděné částky, vhodnějším způsobem je proto platba přes bankovní účet.

Náš tip: Pokud vám z nějakého důvodu PayPal nevyhovuje a chcete účet zrušit, peníze, které vám tady zbývají, můžete převést zpátky na váš bankovní účet. Převod peněz z PayPal účtu provedete v záložce My Account – Withdraw. Zde klikněte na „Withdraw funds to your bank account“. Transakce je zdarma a peníze budete mít na účtu do 3 pracovních dní.

Jak PayPal využívat v praxi?

Pokud zvolený e-shop platbu přes PayPal umožňuje, po výběru této platební metody budete přesměrování na web, kde se jednoduše přihlásíte ke svému účtu. Transakci pouze potvrdíte, a to aniž byste museli vypisovat údaje z karty. Výhodou je zde navíc i to, že nebude třeba následně vyplňovat adresu, na kterou se má balíček doručit. Měla by se stáhnout sama z PayPal účtu. Ve finále tak ušetříte spoustu času, který můžete věnovat jiným a mnohem zábavnějším činnostem.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 4

Články související s těmito výrazy:

Co je to PayPal a jak funguje? A má vůbec smysl o něm uvažovat? Máme pro vás seznam výhod a nedostatků i návod, jak účet PayPal založit.