Blog
Pojištění vozu
Tesla v krajině

Které elektromobily vévodí českému trhu?

Ačkoli je trh s elektromobily zatím ještě v plenkách, pokud máte volné finanční prostředky a chuť investovat do vozu třetího tisíciletí, jsou elektromobily jasnou volbou. Pořizovací investice do těchto vozů jsou poměrně vysoké, nabídka v ČR je i přesto zajímavá. V kurzu je průkopnická Tesla i cenově dostupný Nissan Leaf, který výrobci nestačí dodávat. Jaké další elektromobily se dostaly do hledáčku tuzemských zákazníků?

Tesla: Když se nemusíte dívat na peníze

Průkopník ve světě elektromobilů – nadupaná Tesla patří mezi jedny z nejdražších a nejvýkonnějších elektrovozů. Za její pořízení si ale odpovídajícím způsobem připlatíte. Cena těchto luxusních elektromobilů startuje na 1 800 000 Kč. V prodeji je ale už také levnější Model 3 s cenou okolo 1 300 000 Kč.

Nissan Leaf: Model, o který je enormní zájem

Nissan Leaf se stal v roce 2018 nejprodávanějším elektromodelem v Evropě. A nejen proto si ho Češi zamilovali. Stylový, přesto však nenáročný elektromobil, přináší 149 koňských sil s nulovými emisemi. Zamilují si ho proto zejména řidiči bydlící ve městech.

BMW i3: Tak trochu zrecyklované auto

Další typ elektromobilu je docela odlišný od výše zmíněných. Jde o BMW i3 vyrobené z recyklovaných materiálů, které má po dodání baterie s větší kapacitou dojezd asi 200 km. Pokud nebudete používat klimatizaci ani topení, může se dojezd vyšplhat ještě o 100 kilometrů výše. Přednosti tohoto modelu jsou ale vykoupeny jeho cenou. Ta začíná zhruba na jednom milionu korun.

Kolo BMW

Hyundai Ioniq Electric: Cenově dostupný elektromobil

Dalším krasavcem z rodiny elektromobilů je Hyundai Ioniq Electric, který patří mezi cenově dostupné a poměrně rychlé elektromobily v ČR. Jeho maximálka činí 195 kilometrů v hodině a na plně nabitou baterii ujede asi 280 kilometrů. Pořídit ho navíc můžete už od 700 000 Kč.

Volkswagen e-Golf: Ekologické auto roku

Ekologie a elektromobily jdou spolu ruku v ruce. Pokud bychom se na tuto problematiku podívali blíže, pak zjistíme, že nejlépe vybavený, přesto však ohleduplný k přírodě je Volkswagen e-Golf. Ten byl mimochodem vyhlášen jako ekologické Auto roku 2018. U novější varianty se dojezd pohybuje okolo 300 kilometrů, což rozhodně není málo

Škoda Citigo e iV: Kompaktní a levný městský vůz

Nedávno světu představila svého prvního „elektrozástupce“ také automobilka Škoda auto. Malý městský vůz nabízí dojezd až 265 km a maximální rychlost 130 km/h. Vůz ideální na cesty po městech stojí 430 000 Kč. Pokud si na internetu dohledáte prodej ojetého elektromobilu Škoda Citigo e iV, můžete ho pořídit ještě levněji.

Mercedes-Benz B ED: Těžkotonážní krasavec

Náš výčet elektromobilů oblíbených v ČR zakončíme modelem Mercedes-Benz B ED, který se díky váze 1784 kg rozhodně neřadí k nějakým tintítkům. Rychlost je omezena na 160 kilometrů v hodině, ale co nás tady zajímá nejvíce je dojezd, který činí příjemných 200 kilometrů. Pokud je vám to málo, využijte příplatkovou výbavu v podobě balíčku Range Plus, který díky lepšímu dobíjení baterií zvyšuje rychlost nebo dojezd vozu asi o 30 kilometrů.

Vendula Flassig Vrablová Více článků autora
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).