Cestovní pojištění – srovnání cen

Jak využít konec letní sezóny - Mladí partneři na okraji bazénu na dovolené

Blíží se konec léta a s ním souvisí i konec turistické sezóny. Pokud ji chcete využít na maximum a vyrazit někam za sluncem, zde je pár tipů na místa, která stojí za to navštívit.

porovnání cestovního pojištění

Chorvatsko

Chtěli byste si prodloužit léto? Pak vyrazte do Chorvatska, které je pro české turisty stále nejoblíbenější dovolenkovou destinací. A není se čemu divit. Chorvatsko nabízí nekonečné pláže, nádhernou přírodu a jedinečné kulturní památky. Velkou výhodou je i vzdálenost. K nejbližšímu moři na Istrii je to necelých 700 kilometrů, tedy 7,5 hodiny jízdy autem. Teplé počasí i voda tady navíc mohou vydržet až do začátku října. Koncem letní sezóny můžete vyrazit do malebného přístavního městečka Poreč, na ostrov Pag či do nejvyhledávanějšího chorvatského města Dubrovník. 

Cestujete-li ve více lidech nebo s dětmi, vyplatí se vám jízda autem. Pokud cestujete pouze ve dvojici a chcete ušetřit, případně vyzkoušet něco jiného, neváhejte využít vlaky regiojet.cz, které vás za výhodnou cenu dopraví až do 56 chorvatských destinací. Do Chorvatska můžete vyrazit i letecky se společností SmartWings, která vás z Prahy do Splitu dopraví za 1,5 hodiny.

Řecko

K nejoblíbenějším turistickým destinacím dlouhodobě patří Řecko, které láká turisty na krásné pláže, antické památky, kouzelnou přírodu a skvělé jídlo. Díky své poloze má typické středomořské podnebí s průměrnou roční teplotou vzduchu kolem 25°C, a tak sem můžete vyrazit i na podzim. Řecké pobřeží nabízí stovky malebných pláží a zátok, ale i tisíce ostrovů, které si zamilujete. Ne nadarmo se o Řecku říká, že má ty nejkrásnější pláže v Evropě. Pokud přemýšlíte, jaký ostrov stojí za to navštívit, věřte že ať se rozhodnete pro jakýkoliv, nikdy nešlápnete vedle. Koncem sezóny jsou zejména oblíbené ostrovy Santorini, Rhodos nebo Korfu. Mezi velkou výhodu dovolené v Řecku patří i cena. I hotely all inclusive jsou v porovnání s jinými destinacemi cenově přijatelnější. Nebojte se využít speciálních nabídek cestovních kanceláří, vyrazit však můžete i na vlastní pěst.

Konec letní sezóny - Řecko

Santorini

Jestliže hledáte romantické místo pro dva, pak vyrazte právě sem. Čekají vás typické modré střechy, úzké uličky, tmavé vulkanické pláže a dech beroucí západy slunce. Není divu, že je Santorini jedním z nejfotogeničtějších míst na světě. 

Do Atén se z Prahy dostanete letecky za zhruba 2,5 hodiny. Odtud pak můžete pokračovat letecky, případně trajektem na Santorini. 

Korfu

Nejsevernější a zároveň i nejzelenější ostrov patří mezi nejoblíbenější řecké destinace. Obdivovat zde můžete nejen nádherné pláže, ale i malebné vesničky. Díky velkému množství hotelových komplexů poskytujících all inclusive je právě Korfu ideální i pro rodiny s dětmi. 

Z Prahy se sem dostanete přímým letem se společnostmi SmartWings a Ryanair za zhruba 2 hodiny. 

Rhodos

Rhodos je oblíbený pro svou strategickou polohu, díky které se ze zdejších přístavů můžete pohodlně vydat i na další malebné ostrovy. Naleznete zde překrásné zlatavé písečné pláže, ale i historické památky. Na své si zde přijdou jak rodiny s dětmi, tak i milovníci nočního života jehož centrem je město Faliraki. 

Z Prahy létá na Rhodos přímá linka společností SmartWings a Ryanair, kam se dostanete za zhruba 3 hodiny.

Konec letní sezóny - Pláž na Rhodu, lehátka

Nejkrásnější italské ostrovy

Jižní Itálie je tak rozmanitá, jak jen Itálie může být. Od zbytku státu se zásadně odlišuje a vzhledem k mírnému podnebí láká turisty po celý rok. Mezi nejteplejší oblasti patří ostrovy Sicílie a Sardinie, kde si kromě nádherných pískových pláží a průzračně čistého moře, nesmíte nechat ujít to nejlepší z italské kuchyně. Přestože je, pokud se sem chystáte autem, o něco vzdálenější, stojí za to ji navštívit.

Sardinie

Milovníci pláži by si neměli nechat ujít Sardinii, která se může pochlubit tím nejčistším  mořem v celé Itálii. Díky tyrkysově modré barvě a velkolepým plážím s jemným pískem si zde budete připadat jako v Karibiku. Jedním z nejzajímavějších míst Sardinie je nebývale luxusní letovisko Porto Cervo, vyhlášené i mezi těmi nejbohatšími. 

Nejrychleji a nejpohodlněji se na Sardinii dopravíte letecky z Prahy za 2 hodiny společnostmi Volotea a SmartWings. Dopravit se sem můžete ale i trajekty, které vyplouvají z velkých italských měst. Tahle možnost je ideální pro ty, kteří na Sardinii vyrážejí vlastním autem.

Sicílie

Sicílie je nádherná část Itálie, kam turisté vyráží za sluncem a krásami Tyrhénského a Jónského moře. Tento ostrov má mnoho lákadel, včetně sopky Etny a množství antických památek. Jedním z nejpřitažlivějších měst Sicílie je Taormina, odkud můžete vyrazit na Etnu. 

Nejrychleji a nejpohodlněji se na Sicílii dopravíte letecky z Prahy za něco málo přes 2 hodiny společnostmi WizzAir a SmartWings. Alternativou je trajekt, který vyplouvá z několika italských měst. Nejrychlejší cestou, přibližně 25 minut, je spojení Levanzo - Trapani.

Bulharsko

Bulharsko je tak trochu opomíjenou zemí, což je ale velká škoda, neboť se jedná o nádhernou a přitom ještě relativně levnou dovolenkovou destinaci. Bulharsko láká především dlouhým pobřeží Černého moře a písečnými plážemi. Největší a nejznámější z nich je letovisko Slunečné pobřeží s osmikilometrovou pláží plnou nejrůznějších prázdninových lákadel. Právě to bylo několikrát za sebou vyhlášeno nejlevnější plážovou destinací v Evropě. Mezi další oblíbená letoviska patří Primorsko a Zlaté písky. Bulharsko nabízí víc než jen moře a písečné pláže, pokud sem vyrazíte, můžete se těšit na malebná historická městečka, kulturní a architektonické zajímavosti, staré kláštery a vysoké hory.

Nejpohodlněji se do Bulharska dostanete letadlem z Prahy do Burgasu či Varny asi 2 hodiny cesty. Konkrétně společností SmartWings. Pro ty, kteří chtějí cestou poznat i další zajímavá místa nebo ušetřit, přichází v úvahu cesta autobusem či vlastním automobilem. Připravte se však na cestu dlouhou zhruba 24 hodin. 

Nessebar, Bulharsko

Spojené arabské emiráty

Máte už nacestováno opravdu mnoho a jen málokteré místo vás ještě dokáže překvapit? Pak vyrazte do Dubaje, do města neomezených možností. Luxusní metropole proslula jedinečnou architekturou v čele se světoznámým mrakodrapem Burj Khalifa, který svou výjimečností ohromuje celý svět. Na své si zde přijde opravdu každý. Kromě zlatavých pláží a luxusních nákupních center, můžete vyzkoušet adrenalinové pouštní safari, skok s padákem, navštívit staré trhy se zlatem a kořením, a pokud máte malé děti, stojí za to  vyrazit do některého ze zábavních parků. Nudit se zde rozhodně nebudete. 

Do Dubaje, kam se dostanete letecky z Prahy za zhruba 6 hodin, v současné době létají  společnosti Emirates a Fly Dubai. 

Dovolená na poslední chvíli? Vyberte si z nabídky last-minute

Určitě jste si všimli, že trend v cestování se změnil, a tak zatímco v minulosti většina turistů dávala přednost svobodě a cestování na vlastní pěst, v dnešní době stále více cestovatelů využívá služeb cestovních kanceláří. Ne každý má náladu a čas sledovat neustále měnící se podmínky pro vstup do jednotlivých zemí, a tak se obrací na cestovní kanceláře, které vše obstarají za něj. Běžné ceny zájezdů se letos pohybují mezi 10 000 a 15 000 Kč na týden za osobu. Rozhodujete se na poslední chvíli nebo byste rádi ušetřili? Podívejte se na nabídky last-minute, které začínají na polovině obvyklé ceny. Využít můžete vyhledávačů invia.cz nebo dovolena.cz. Levné letenky naleznete ve vyhledávačích Pelikan.cz, Kralovna.cz, Letuska.cz.

Na co se připravit 

Začátkem léta vstoupil v platnost systém covidových pasů, který má výrazně ulehčit turistické cesty po Evropské unii. Pro vycestování do zahraničí zpravidla potřebujete potvrzení o negativním testu na koronavirus, očkování či certifikát o prodělání covidu. Za jakých podmínek lze do jednotlivých států cestovat, respektive se z nich vracet, naleznete na seznamu zemí podle míry rizika nákazy. Vzhledem ke stále měnící se situaci mějte při rezervaci letenek na paměti, že může kdykoliv dojít k jejich zrušení, případně ke změně termínu. Pokud se i přesto rozhodnete vyrazit do zahraničí, nezapomeňte si sjednat vhodné cestovní pojištění, které by mělo zahrnovat i události spojené s onemocněním covid-19.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 4