Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  

Sjednejte si cestovní pojištění, které vás ochrání i při onemocnění covidem-19 nezávisle na rizikovosti dané země.

Více informací

Cestování na covidpass

 • Srovnání a sjednání cestovního pojištění online
 • Všechny dokumenty dostanete ihned na e-mail
 • Během 2 minut sjednáte a ušetříte až 50 %
 • Pro cesty autem pojistíme i Vaše vozidlo
Výsledek
do 2 minut
Sleva
až 50 %
srovnání cestovního pojištění
7 zákazníků zde nyní srovnává
ušetřete na cestovním pojištění
Spočítat
ceny

Cestovní pojištění + covid-19

Na současnou situaci zareagovaly tuzemské pojišťovny, které přišly s unikátními produkty. Ty často kryjí i rizika spojená právě s nemocí covid-19 (např. zrušení zájezdu z důvodu nemoci, onemocnění v místě pobytu, karanténa, izolace, úhrada zdravotní péče, ubytování, transferů nebo náhradních letů apod.).

Některé z nich vás dokonce dokáží podržet i ve chvíli, kdy vyrážíte do rizikové země. Aktuální nabídku cestovního pojištění s krytím covid-19 si můžete snadno porovnat prostřednictvím naší online kalkulačky, případně vybraný produkt obratem sjednat bezpečně a z pohodlí domova.

Poslední uzavřené pojistky zákazníků

Před 27 minutami Cestovní pojištění Sjednal: Martin H. Evropa, 4 Dny 82 Kč

Před 27 minutami Cestovní pojištění Sjednal: Eva G. Rusko - celé (Ruská federace), 25 Dní 1 183 Kč

Před 40 minutami Cestovní pojištění Sjednal: Roman D. Velká Británie (Spojené království), 5 Dní 472 Kč

Před 49 minutami Cestovní pojištění Sjednal: Eliška H. Evropa, 1 Den 94 Kč

Cestovní pojištění – srovnání cen

Jak cestovat s očkovacím průkazem proti Covidu

Pandemie nového typu koronaviru poznamenala běžný život u nás i ve světě. Nevyhnula se ani cestování, které po měsících přísných uzávěr zažívá pomalou obnovu. Ve snaze obnovit volný pohyb v rámci EU, a to bez nutnosti karantén a opakovaných testů, prosadila Evropská komise tzv. Digital Green Certificate (Digitální zelený certifikát), tedy covidový pas známý jako EU Digital COVID Certificate. Jak doklad funguje a kde ho získat?

covid-pas

Cestování na covidpass od 1. 7. 2021

Nařízení EU o digitálním certifikátu EU COVID vstoupilo v platnost 1. července 2021. Občané a obyvatelé EU si od této doby mohou nechat své digitální covid certifikáty vydat a ověřit v celé EU. To často za pomocí jednoduchého online rozhraní, které je v Česku k nalezení na oficiální webové stránce.

Jak se přihlásit do ocko.uzis.cz?

 • Zadáním čísla občanského průkazu a rodného čísla, po kterém následuje autorizační SMS, která dorazí na váš mobilní telefon. Podmínkou v tomto případě je, že jste v žádance nebo při vakcinaci uvedli své telefonní číslo.
 • Skrze elektronickou identitu (např. NIA, MojeID, BankID, OP s čipem apod.), přičemž ověření přes bankovní identitu je možné pouze pro osoby, které jsou ověřeny přes registr obyvatel (ROB).
 • Pomocí telefonního čísla, emailu a data narození. Tato varianta je ideální zejména pro cizince a děti bez občanského průkazu.

Po přihlášení do systému je možné stáhnout ve formátu pdf. soubor s potvrzením o provedeném očkování (minimálně 14 dnů po druhé dávce) nebo posledním provedeném (antigenním i PCR) testu na nemoc covid-19. Pokud jste nemoc v posledních 180 dnech prodělali (pouze na základě potvrzeného pozitivního PCR testu), stáhnout si odsud můžete také speciální certifikát o prodělání nemoci.

Výše zmíněné digitální certifikáty jsou plnohodnotnými evropskými certifikáty (tzv. covid passy), které uznávají všechny státy v Evropské unii a kromě nich i Albánie, Andorra, Arménie, Švýcarsko, Faerské ostrovy, Izrael, Island, Lichtenštejnsko, Maroko, Monako, Severní Makedonie, Norsko, Panama, San Marino, Turecko, Ukrajina, Spojené království a Vatikán. Seznam zemí se může pravidelně rozšiřovat, proto si informace raději vždy ověřte na webových stránkách Evropské komise.

Srovnat
cestovní pojištění

Základní prvky covid passu:

 • má elektronickou a/nebo tištěnou podobu
 • je vybaven QR kódem
 • je bezplatný
 • je v jazyce příslušného členského státu a anglicky
 • je bezpečný a chráněný
 • platí ve všech zemích EU a některých dalších mimo EU

Tečka vs. čTečka?

Nejjednodušším způsobem, jak se některým ze zmíněných certifikátů prokázat, je jeho stažení do speciální aplikace Tečka, která je určena pro chytré telefony a certifikáty zobrazuje i bez připojení k internetu. Součástí certifikátu je totiž unikátní QR kód, který může být následně jednoduše a bez zbytečných průtahů zkontrolován pomocí aplikace čTečka (v rámci EU jinou obdobnou aplikací).

 • Měli byste vědět: Ne všude aplikaci Tečka (ke stažení pro operační systémy Android a iOS) uznávají, proto je dobré mít po ruce též vytištěný certifikát (tzv. covid pass). Papírová podoba certifikátu se bude hodit i ve chvílích, kdy se vám telefonní mobil vybije, nebo ho nedopatřením zapomenete, ztratíte apod.

Po stažení certifikátu do chytrého mobilního telefonu nebo jeho vytištění, je pak snadné se tzv. covid passem prokázat nejen na letištích, ale také v restauracích nebo dalších zařízeních, kde jsou tyto evropské certifikáty vyžadovány.


5 výhod aplikace Tečka:

 1. Covid pass (certifikát o provedeném očkování, testování, prodělání) máte neustále u sebe
 2. Do aplikace je možné načíst i certifikáty dalších členů rodiny
 3. Aplikace je bezplatná a dostupná v několika jazykových mutacích (certifikát přepnete do angličtiny po rozkliknutí podrobností u samotného QR kódu)
 4. V aplikaci vidíte platnost očkování i provedených testů (data se aktualizují každých 24 hodin)
 5. Tečku můžete používat i v režimu offline

Na tomto místě je potřeba zmínit, že aplikace Tečka není povinná. Jejím cílem je pouze zjednodušit a zrychlit cestování a využívání služeb napříč Českem i zeměmi EU. Pokud tak chytrý mobilní telefon nevlastníte nebo si zmíněnou aplikaci z jakéhokoli důvodu instalovat nechcete, stačí se prokázat papírovým certifikátem, který opět stáhnete na zmíněném ocko.uzis.cz.

vakcina

Cestování s očkováním

Certifikát (covid pass), neboli také očkovací průkaz covid, má za cíl zjednodušit cesty přes hranice lidem očkovaným proti koronaviru. Unijní státy ale v tomto případě uznávají výlučně vakcíny schválené Evropskou agenturou pro léčivé přípravky (EMA). Sem prozatím patří:

 • BioNTech/Pfizer
 • Moderna
 • AstraZeneca
 • Johnson & Johnson/Janssen

Státy EU ovšem mohou podle svého uvážení akceptovat i dosud neschválené preparáty (např. ruský Sputnik V, s nímž již očkují Maďarsko nebo Slovensko). Většinou ale zmíněné státy akceptují další vakcíny až po souhlasu EMA.

Drtivá většina států považuje za ukončené očkování to, od jehož jedné (vakcína Janssen od Johnson & Johnson) nebo druhé dávky (AstraZeneca, Moderna, BioNTech/Pfizer) uplynulo alespoň 14 dnů.

 • Mohlo by vás zajímat: V případě očkovacího portálu ocko.uzis.cz se nicméně certifikát zobrazí jak po první, tak po druhé dávce. V případě, že jste absolvovali druhou dávku, automaticky je již vidět pouze certifikát po této dávce.

Cestování po prodělání nebo testování

Kromě certifikátu o očkování proti koronaviru je možno na zmíněném portále stáhnout též certifikáty o testování nebo prodělání nemoci. Certifikát o prodělaném onemocnění (EU Digital COVID Certificate = covid pass) bude ke stažení mezi 10. a 180. dnem od prvního pozitivního PCR testu občana, který nemoc v minulosti prodělal. Certifikát o výsledku negativního testu se pak do portálu propíše s určitou časovou prodlevou jak u negativního antigenního testu, tak u testu PCR. Oba zmíněné certifikáty je opět možno vytisknout nebo nahrát do aplikace Tečka.

letadlo-mrak

Cestování v době covidu nepodceňujte

Závěrem je potřeba zmínit, že digitální covid pass nenahrazuje klasický cestovní doklad (občanský průkaz nebo cestovní pas). Země, do nichž hodláte cestovat, navíc mohou stanovovat další podmínky pro vstup (např. test, karanténu apod.) Protože se situace neustále mění, je potřeba aktuální podmínky ověřit před samotnou cestou na oficiálních webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

V covidové době je také potřeba dbát na odpovídající cestovní pojištění víc, než kdykoli dřív. Umístění do karanténního hotelu, léčba nemoci covid nebo jeho následků se totiž může v zahraničí vyšplhat k astronomickým částkám. Například cena za noc v karanténním hotelu se pohybuje mezi 50 až 200 eury. Předpokládaný odhad za hospitalizaci s těžkým průběhem COVID-19 je 800 až 1200 EUR/den!

Proto je důležité sjednat si cestovní pojištění, které se vyznačuje dostatečnými limity pojistného plnění a zároveň zahrnuje všechna rizika s covidem spojená. Jednotlivé nabídky mezi sebou jednoduše porovnáte pomocí našeho online srovnávače a vybraný produkt můžete snadno a bezpečně sjednat z pohodlí vašeho domova.

Spočítat
cestovní pojištění
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Co si myslí naši klienti

"Naprostá senzace, rychlé a snadné a zpátky pár peněz do kapsy"

Maruška

Klient nás hodnotí:

100%

"Snadnější způsob sjednání pojištení už snad ani není. Super díky."

Aleš P.

Klient nás hodnotí:

99%

"Chválím informovanost operátorů a jejich odhodlání pomáhat. Celá akce byla za chvíli hotová"

Erik

Klient nás hodnotí:

97%

"Moc jste mi pomohli, díky za vstřícnost a rychlé jednání"

Martina

Klient nás hodnotí:

96%

"Ušetřete si nějakou tu kačku a srovnejte si cestovko nebo povinné ručení na tomto serveru"

Luboš

Klient nás hodnotí:

97%

"Dovolená bez cestovka nepřipadá v úvahu. Díky za rychlé sjednání a příjemné vystupování. Příšte zase u vás"

Kristýna

Klient nás hodnotí:

90%

"Vynikající přístup, komunikace je na dobré úrovni a se vším vám velmi rádi pomůžou."

Milan O.

Klient nás hodnotí:

99%

"Nebojte zajistit si pojištění nebo povinné ručení online, tato firma je seriózní a operátoři jsou vážně milí a kvalifikovaní"

Igor

Klient nás hodnotí:

100%

"Díky za cestování bez stresu"

Marcela

Klient nás hodnotí:

100%

"Nabídka je velmi pestrá a sjednání pojištění je za pár minut"

Katka T.

Klient nás hodnotí:

97%

"Cestovní pojištění za hubičku a sjednáno za chvilku. Děkuju"

Šárka

Klient nás hodnotí:

100%

"Jednodušší už to snad být ani nemůže. Online srovnání pěkně z domova"

Robin

Klient nás hodnotí:

100%

"Jsem sice antitechnický typ, ale sjednat si cestovní pojištení na tomto webu bylo tak jednoduché a srozumitelné, že to zvládne každý. Děkuji mockrát"

Hanka

Klient nás hodnotí:

98%

"Cestovní pojištění už jedině na poslední chvíli, protože s tímto webem je to tak jednoduché a rychle sjednané. Děkuji moc"

Libuše S.

Klient nás hodnotí:

96%

"Neuvěřitelné ulehčení, díky moc"

Michal

Klient nás hodnotí:

100%

"Už se nemusím stresovat, že jsem si před dovolenou nestihla sjednat cestovní pojištení. Přes tento web je to za chvíli sjednané"

Petra P.

Klient nás hodnotí:

100%

"Tenhle web vřele doporučuju, komunikace probíhá bez problému a sjednání je během pár minut."

Eliška K.

Klient nás hodnotí:

100%

"Jsem spokojená s nabídkou a cenami, všechny informace, které jsem potřebovala, mi poslali do mailu. Skvělý přístup. Děkuji"

Erika

Klient nás hodnotí:

100%

"Při mém vytížení si touto cestou ušetřím spoustu času a nervu"

Honza K.

Klient nás hodnotí:

100%

"Skvělá nabídka a fakt super ceny. Děkuji"

Ivana P.

Klient nás hodnotí:

98%

"Za sebe mohu říct, že jsem opravdu spokojený a předešel jsem dlouhému běhání po pojišťovnách. Díky"

Jan V.

Klient nás hodnotí:

95%

"Srovnejte si ceny přes tento web, ušetří vám peníze a spoustu času"

Patrik N.

Klient nás hodnotí:

99%

"Záchrana na poslední chvíli. Cestovní pojištení jsem sjednala za pár minut. Velké díky!!"

Katka

Klient nás hodnotí:

98%

"Rád využívám moderní techniku, která mi dá čas navíc a ještě mi ušetříte peníze za cestovní pojištění"

Pavel

Klient nás hodnotí:

96%

"Jeli jsme na Silvestra do Alp, takže cestovní pojištení bylo nutnost. Sjednání a přístup na jedničku, od teď už na cesty jen s vámi."

Zuzka

Klient nás hodnotí:

98%

"Operátoři jsou zde velmi milí a rádi vám se vším pomužou, všechno je rychle zařízené"

Tereza

Klient nás hodnotí:

100%

"Nyní už se na cesty připravuju s dobrou náladou, protože si cestovní pojištění můžu v klidu sjednat online"

Sandra Z.

Klient nás hodnotí:

99%

"Nemůžu si vůbec na nic stěžovat, vše je velmi přehledné a snadné"

Zuzka P.

Klient nás hodnotí:

97%

"Jsem ráda, že jsem si konečne mohla zjednodušit život. Díky"

Alice

Klient nás hodnotí:

96%

"Jedním slovem paráda. Rychlost, komunikace a super ceny"

Olda

Klient nás hodnotí:

98%

Mluví se o nás a charita

lidovky prima deník novinky naše dítě pomozte dětem kiss 98
}
Nejlevnější cestovní pojištění
za 2 minuty online
7 zákazníků zde nyní srovnává