Cestování
Glamping

Víte, co je to glamping? Prozradíme a přidáme tipy na místa v ČR, kde ho můžete provozovat

Slyšeli jste už někdy o glampingu? Pokud ne, pak prozradíme, že samotné slovo vzniklo z anglických výrazů glamorous a camping. Ve své podstatě tak nejde o nic jiného, než kempování povýšené na trochu vyšší level. Spojení krásy, luxusu a přímého kontaktu s přírodou je v současné situaci stále populárnější. Kde můžete glamping v ČR provozovat? Máme pro vás řadu zajímavých tipů!

Glamping Brdy

Součástí chráněné krajinné oblasti Brdy je od roku 2019 glamping Brdy. Nečekejte ale rozlehlou kempovací plochu, nýbrž jeden kopulovitý stan, ve kterém ale najdete vše, co budete pro luxusní kempování potřebovat. Nechybí tady samostatná koupelna a luxusní venkovní wellness, který majitelé vytopí ještě před vaším příjezdem. Glampingu se tady proto můžete oddávat celoročně.

Porovnat pojištění

Tiny House Done

Další místo, kde můžete glamping bez výčitek provozovat, najdete na severu Čech, jen pár kilometrů od Liberce. Právě rady stojí Done. Dům o výměře 12 metrů čtverečních obsahuje vše, co najdete v běžném domě. Nechybí luxusní postel, kamna, obří okno s výhledem na okolní krásu a samozřejmě zásobárna pitné vody. Tiny House Done funguje díky solárním panelům a vy si můžete i uprostřed nedotčené a panensky krásné přírody, připadat doslova jako v pohádce.

Dobčické rybníčky

Dobčické rybníčky najdete v Pošumaví, u CHKO Blanský les, asi 20 kilometrů od Českých Budějovic. Celkem tady najdete pět chatek, z nichž některé jsou postavené přímo nad hladinou rybníku, jedna chatka je plovoucí, další se nachází nad rybníkem na stromě ve výši 4 metrů a poslední představuje týpí schované hlouběji v lese. Kromě poslední ubytovací možnosti, která slouží spíše k pozorování zvířat, získáte k ubytování i povolenku pro sportovní rybolov a k dispozici je vor či paddleboard! Připravte se ale na to, že elektřinu tady budete hledat marně.

Hausboat Ypsilon Golf Liberec

Dalším tipem je Hausboat Ypsilon Golf Liberec, který je součástí golfového resortu v obci Mníšek, nedaleko Jizerských hor. Najdete tady desítku stylových hausboatů nad vodní hladinou. Do každého z nich se pohodlně vejdou až čtyři osoby, které si budou užívat autentickou atmosféru, stejně jako zpěv vodních ptáků a panenskou přírodu.

Vodní domky Čejkovice

Hledáte ideální místo pro glamping v lokalitě Jižní Čechy? Nehledejte! Našli jsme ho za vás. Jde o vodní domky u Čejkovic. Tyhle Čejkovice ale nehledejte na Moravě, nýbrž u Českých Budějovic. Čekat vás tady budou tři vodní domky, které líně plavou na hladině zdejších tůní. Ty pokrývají cca část ze zdejší dvanáctihektarové lesní školky. Ani tady sice nenajdete elektřinu, odměnou vám ale bude luxusní vnitřek interiérů s plným sociálním zázemím. Dopřejte si digitální detox daleko od starostí a problémů všedních dnů!

Glamping Luhačovice

Že glamping a Morava nejdou dohromady? Ale jděte! I tady najdete nespočet luxusních chatek, apartmánů a stanů, kde vám budou jedinými společníky zvuky zvířectva a příroda. Jednou z nich jsou domky v lázeňském městě Luhačovice, které nabízí pohodlí doslova jako u vás doma. Unikátní a designový koncept ubytování v sobě kombinuje kempovaní a pohodlí v odlehlé lokalitě a zároveň je v souladu s přírodou i ekologií. Mezi vybavení tohohle eko-domku patří samozřejmě sprcha, toaleta, minibar, set pro přípravu kávy a čaje, lednic, malá kuchyňka, krb i možnost parkování v bezprostřední blízkosti ubytování.

Kolik za glamping v přírodě vlastně zaplatíte?

Pokud se rozhodnete provozovat glamping, nepochybně si užijete jedinečné zážitky v lůně přírody. Na druhou stranu se připravte na skutečnost, že tahle aktivita nepatří mezi nejlevnější. Za plně vybavené apartmány, eko-domky nebo luxusní stany zaplatíte v průměru okolo 2 000 Kč za noc (při různých obsazenostech). Většinou je navíc potřeba ubytovat se alespoň na dvě noci. Někteří majitelé těchto ubytovacích kapacit si občas účtují také dodatečné částky (v řádech stokorun) za finální úklid nebo spotřebovanou energii. Ve finále tak počítejte s částkou okolo 5 – 10 tisíc korun za dvě noci a dvě až čtyři osoby.

Vendula Flassig Vrablová Více článků autora
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).