Turistka si prohlíží maďarský parlament

Tipy na dovolenou v Evropě za pár korun

Hledáte evropské město, kde si užijete fajn prodloužený víkend za cenu, která vás nezruinuje? Máme pro vás dva tipy, kam letos v létě vyrazit za poznáním.

Levný výlet do Budapešti

Hlavní město Maďarska láká na bohatou historii, krásnou architekturu i relax v lázních. Co vidět v Budapešti?

  • Parlament: Dominanta Budapešti leží přímo na břehu Dunaje. Užijte si výhled na parlament z protějšího břehu nebo se vydejte na komentovanou prohlídku (225 Kč).

  • Budínský hrad: Na kopci nad Dunajem se vypíná Budínský hrad. Nedaleko odtud je také Matyášův chrám a Rybářská bašta. Kromě vstupného do muzeí si areál hradu můžete projít zdarma.

  • Židovská čtvrť: Navštivte největší synagogu v Evropě a projděte si židovskou čtvrť (590 Kč prohlídka synagogy, 1 060 Kč prohlídka židovské čtvrti). Vstupenky zakoupíte přes Getyourguide.com.

  • Velký trh: Na největší tržnici Nagy Vásárcsarnok nabízí obchodníci místní pokrmy a produkty, ale připravte se na turistické ceny.

  • Lázně: V Budapešti se nachází desítky horkých pramenů. Největší lázně se jmenují Széchenyi, k dalším oblíbeným patří Gellértovy lázně. V menších lázních bývají některé dny vyhrazeny pouze pro ženy nebo pro muže. Přehled lázní najdete na spasbudapest.com. Vstupné do lázní vyjde cca na 600 Kč.


Tyto a další tipy na místa, která v Budapešti navštívit, si můžete rovnou stáhnout a vytisknout, abyste je měli během cesty po ruce.