Blog
Osobní finance
Platba mobilem

Revolut nabízí účet i kartu zdarma. Jak funguje a kdy se vyplatí?

27. září 2021|Vendula Flassig Vrablová|

Stále větší množství z nás chce mít svoje finance neustále pod kontrolou a po ruce. Často tak nahrazujeme hotovost platebními kartami, ale i chytrými telefony nebo hodinkami. Kromě klasických plastových kartiček, které nám usnadní výběr hotovosti i placení v prodejnách a získáme je od bank, kde máme veden běžný účet, existují i moderní alternativy. Jednou z nich je společnost Revolut, která nabízí účet i kartu zdarma. Opravdu se vyplatí nebo je potřeba počítat s určitým háčkem?

Porovnat půjčky

Revolut aneb Seznamte se, prosím

Revolut je finanční technologie nabízející debetní karty, okamžité peer-to-peer platby, správu a směnu valut a kryptoměn. Založena byla v roce 2015 v Londýně Nikolajem Storonskijem a Vladem Yatsenkem. Od roku 2018 se navíc jedná již o klasickou banku s evropskou certifikací. Zajímavostí je i zmínka z roku 2020 v časopisu Forbes, který vyčíslil hodnotu této neobanky na 5,5 miliardy dolarů!

Výhody, které si užijete

Mezi největší přednosti banky Revolut patří nepochybně rychlé platby, vybírání hotovosti z jakéhokoli bankomatu a další finanční služby soustředěné v jedné přehledné aplikaci. I bezplatný účet, který si u Revolutu můžete během několika mála kliknutí otevřít, můžete snadno spravovat výhradně přes zmíněnou aplikaci. Ve finále tak ušetříte nejen čas, ale především finanční prostředky. Mezi další výhody patří:

 • Vedení účtu zdarma

 • Multiměnový účet s desítkami měn a několika kryptoměnami

 • Možnost ušetřit okolo 3-5 % z každé zahraniční transakce oproti bankovním převodům

 • Výhodnější měnové kurzy

 • Podobné částky lze šetřit nákupy v zahraničí či na dovolené

 • Přímé transakce do zahraničí jsou provedeny mnohem rychleji, než garantuje bankovní SEPA (3 dny)

 • Aplikace kompletně přeložená do češtiny

Jak je to s platbami?

Standardní verze, umožňující provádět většinu funkcí Revolutu není zpoplatněna, pouze prémiové funkce jsou účtovány měsíčně, jsou-li využity. Revolut tak funguje jako virtuální peněženka, do které vložíte zvolený objem finančních prostředků, investiční platforma a levná směnárna v jednom. Zdarma získáte i platební (debetní) kartu, se kterou jednoduše zaplatíte nebo vyberete hotovost.

Porovnat půjčky

Jak vložit hotovost na Revolut kartu?

Abyste mohli využívat veškerých funkcí a předností Revolut karty, je potřeba na ni nejprve vložit finanční prostředky. To můžete učinit jedním ze tří následujících způsobů:

 1. Běžná platební karta: Pomocí vaší klasické platební karty, kterou vám vydala banka, u níž máte veden svůj běžný účet, vložíte jednoduše peníze na kartu Revolut.

 2. Bankovní účet: Potřebný obnos finančních prostředků si ale můžete na Revolut kartu „nahrát“ také z bankovního účtu. Tady je ale potřeba počítat s tím, že Revolut nemá účet u žádné české banky a peníze tak vlastně posíláte do zahraničí, takže si může vaše banka za tuto transakci účtovat poplatky.

 3. Apple Pay nebo Google Pay: Poslední možností, jak na Revolut kartu převést peníze je platba Apple Pay nebo Google Pay.

Co se týče samotné Revolut karty, ta funguje jako jakákoli jiná platební karta. Platit s ní proto můžete v klasických kamenných obchodech, na internetu a umožňuje i vybírání z bankomatů.

Není třeba se obávat, že dojde k přečerpání peněz, karta není žádným způsobem napojena na váš bankovní účet. Je též dobré vědět, že jde o platební kartu MasterCard nebo VISA. Bohužel si jako klient nemůžete konkrétní společnost vybrat. Tu totiž stanoví sám Revolut podle lokality.

Muž používá kartu přes počítač

Opravdu je vedení účtu i karty zdarma?

Jak už jsme zmínili výše, základní tarif s nejnižšími limity je zdarma. Revolut si navíc neúčtuje žádné poplatky za běžné transakce, neplatíte též za vedení účtu ani za výběry z bankomatu. Zpoplatněné jsou pouze následující transakce:

 • Převod měn o víkendu (1 %)

 • Nadlimitní převod měn (0,5 %)

 • Nadlimitní výběry z bankomatů (2 %)

 • Investování (až 2,5 %)

Bezplatně můžete služeb Revolut využívat v základním balíčku Standard, který umožňuje směnit peníze v hodnotě 25 000 korun. Bezplatné jsou také výběry z bankomatů kartou Revolut do 4 500 korun měsíčně. Za doručení karty ovšem zaplatíte 99 až 199 Kč.

Dalším balíčkem je tarif Plus, za který zaplatíte cca 900 Kč ročně. Účet Plus má stejné limity jako Standard, ale nabízí mnoho výhod a přidaných služeb. Mezi ně patří například bezplatné dodání platební karty, prioritní zákaznická podpora, možnost vrácení peněz až 90 dní po nákupu nebo úročení uložených peněz.

Dalším typem je účet Premium, jehož „cenovka“ se už šplhá na 1 750 Kč ročně. Účet Premium vám zajistí vyšší limity pro bezplatné výběry z bankomatů, 1 bezplatnou přeshraniční platbu měsíčně, nižší poplatky při investování nebo virtuální karty. Zapomenout nesmíme ani na bezplatný převod měn s neomezeným limitem.

Posledním účtem je účet Revolut Metal, za který už zaplatíte 3 000 Kč ročně. Tento účet vám kromě vyšších limitů nabídne například cashback za platby kartou, bezplatné a expresní dodání debetní karty, možnost založit Junior účet až pěti dětem, bezplatné investování do akcií nebo tři bezplatné mezinárodní platby měsíčně.

Jak se zaregistrovat a začít využívat výhody Revolutu?

Registrace je opravdu jednoduchá a zabere vám pouze několik málo minut. Potřebovat budete jen mobil s připojením k internetu a doklad totožnosti. Výhodou je, že všechno zvládnete online, takže nemusíte nikam chodit ani nic složitě podepisovat.

 1. V první řadě si v Google Play nebo App Store stáhněte aplikaci Revolut do vašeho chytrého mobilního telefonu.

 2. Aplikaci spusťte a vyplňte svoje telefonní číslo.

 3. Navolte heslo a opište kód, který obdržíte v SMS zprávě.

 4. Aplikace vás následně požádá o osobní údaje (např. jméno, bydliště a e-mail).

 5. Po vyplnění osobních údajů je na řadě ověřovací platba.

 6. Posledním krokem je ověření identity. Identitu potvrdíte dokladem vyfoceným mobilem, jehož kopii jednoduše nahrajete společně se selfie fotkou na účet.

  Půjčka na míru
Vendula Flassig Vrablová Více článků autora
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).