Revolut nabízí účet i kartu zdarma - mobilní telefon a karta Revolut

Revolut nabízí účet i kartu zdarma. Jak funguje a kdy se vyplatí?

3. 1. 2023
|
Délka čtení: 6 min.

Stále větší množství z nás chce mít svoje finance neustále pod kontrolou a po ruce. Často tak nahrazujeme hotovost platebními kartami, ale i chytrými telefony nebo hodinkami. Jednu z chytrých alternativ představuje Revolut – online aplikace, která nabízí účet i kartu zdarma. Opravdu se vyplatí nebo je potřeba počítat s nějakým háčkem?

Co je Revolut

Revolut je mobilní aplikace, na níž je napojena debetní karta. Mezi její největší výhody patří možnost vést si zdarma účet v několika světových měnách a platit tak na cestách výhodněji. Nabízí také okamžité peer-to-peer platby, správu a směnu kryptoměn či investování.

Společnost Revolut byla založena v roce 2015 v Londýně Nikolajem Storonskijem a Vladem Yatsenkem. Od roku 2018 se navíc jedná již o klasickou banku s evropskou certifikací. Zajímavostí je i zmínka z roku 2020 v časopisu Forbes, který vyčíslil hodnotu neobanky Revolut na 5,5 miliardy dolarů!

Podcast Nepodceňto

Zajímá vás, jak si půjčit chytře?

Poslechněte si náš podcast. Povídali jsme si s Davidem Borgesem z organizace Člověk v tísni a Jiřím Rajlem, ředitelem Nebankovního registru klientských informací (NKRI).

Výhody Revolutu, které si užijete

Mezi největší přednosti banky Revolut patří nepochybně rychlé platby, výhodné zahraniční transakce a měnové kurzy, vybírání hotovosti z jakéhokoli bankomatu a další finanční služby soustředěné v jedné přehledné aplikaci. Bezplatný účet, který si u Revolutu sjednáte během několika mála kliknutí, můžete snadno spravovat výhradně přes zmíněnou aplikaci. Ve finále tak ušetříte nejen čas, ale především finanční prostředky.

Mezi další výhody patří:

 • Vedení účtu zdarma

 • Multiměnový účet s desítkami měn a několika kryptoměnami

 • Možnost ušetřit okolo 3–5 % z každé zahraniční transakce oproti bankovním převodům

 • Výhodné měnové kurzy – směna za středový kurz podle situace na trhu

 • Úspora peněz za nákupy v zahraničí či na dovolené

 • Přímé transakce do zahraničí jsou provedeny mnohem rychleji, než garantuje bankovní SEPA (3 dny)

 • Aplikace kompletně přeložená do češtiny

Jak funguje Revolut

Revolut funguje jako virtuální peněženka, do níž vložíte zvolený objem finančních prostředků, investiční platforma a levná směnárna v jednom. Standardní verze, umožňující provádět většinu funkcí Revolutu, není zpoplatněna. Pouze prémiové funkce jsou účtovány měsíčně, pokud je využíváte. Zdarma získáte i platební (debetní) kartu, se kterou jednoduše zaplatíte nebo vyberete hotovost.

Velkou výhodou karty Revolut je, že ji můžete v aplikaci okamžitě zablokovat, změnit PIN nebo ji po nějakou dobu uzamknout. Pro bezpečné online platby se vyplatí vytvořit si jednorázovou platební kartu Revolut, která slouží pouze k jedné platbě, a tak nemůže být zneužita.

Online srovnání

Chcete raději klasickou půjčku?

Než si o půjčku zažádáte, doporučujeme srovnat si aktuální nabídky na trhu a vybrat si tu nejlepší pro vás.

Jak vložit hotovost na Revolut kartu?

Abyste mohli využívat veškerých funkcí a předností Revolut karty, je potřeba na ni nejprve vložit finanční prostředky. To můžete učinit jedním ze tří následujících způsobů:

 1. Běžná platební karta: Pomocí vaší klasické platební karty provedete online platbu přímo v aplikaci Revolut.

 2. Bankovní účet: Potřebný obnos finančních prostředků si můžete na Revolut kartu poslat také z bankovního účtu. Tady je ale potřeba počítat s tím, že Revolut nemá účet u žádné české banky a peníze tak vlastně posíláte do zahraničí, takže si může vaše banka za tuto transakci účtovat poplatky.

 3. Apple Pay nebo Google Pay: Poslední možností, jak na Revolut kartu převést peníze, je platba Apple Pay nebo Google Pay.


Co se týče samotné Revolut karty, ta funguje jako jakákoli jiná platební karta. Platit s ní proto můžete v klasických kamenných obchodech, na internetu a umožňuje i vybírání z bankomatů.

Není třeba se obávat, že dojde k přečerpání peněz. Karta není žádným způsobem napojena na váš bankovní účet. Je též dobré vědět, že jde o platební kartu MasterCard nebo VISA. Bohužel si jako klient nemůžete konkrétní společnost vybrat. Tu totiž stanoví sám Revolut podle lokality.

Opravdu je vedení účtu i karty u Revolutu zdarma?

Jak už jsme zmínili výše, základní tarif s nejnižšími limity je zdarma. Revolut si navíc neúčtuje žádné poplatky za běžné transakce, neplatíte ani za vedení účtu a do daného limitu ani za výběry z bankomatu. Ovšem u neplaceného balíčku Standard musíte uhradit doručení platební karty Revolut na vaši adresu.

Zpoplatněné jsou následující transakce:

 • Převod měn o víkendu (1 %)

 • Nadlimitní směna peněz (0,5 %)

 • Nadlimitní výběry z bankomatů (2 %)

 • Směna na kryptoměny (až 1,99 %)

Přehled balíčků Revolut

Bezplatně můžete služeb Revolut využívat v základním balíčku Standard, který umožňuje směnit peníze v hodnotě 25 000 Kč. Bezplatné jsou také výběry z bankomatů kartou Revolut do 4 500 Kč měsíčně. Za doručení karty ovšem zaplatíte 99 Kč až 199 Kč.

Dalším balíčkem je tarif Plus, za který zaplatíte 90 Kč měsíčně nebo 900 Kč ročně. Účet Plus má stejné limity jako Standard, ale nabízí mnoho výhod a přidaných služeb. Mezi ně patří například bezplatné dodání platební karty, prioritní zákaznická podpora či pojištění zakoupeného zboží proti krádeži a poškození do stanoveného limitu.

Dalším typem je účet Premium, jehož „cenovka“ se už šplhá na 175 Kč měsíčně nebo 1 750 Kč ročně. Účet Premium vám zajistí limit 9 000 Kč pro bezplatné výběry z bankomatů, mezinárodní transakce se slevou 20 %, nižší poplatky při investování nebo zdravotní pojištění. Zapomenout nesmíme ani na bezplatnou směnu světových měn s neomezeným limitem.

Posledním účtem je účet Revolut Metal, za který zaplatíte 300 Kč měsíčně nebo 3 000 Kč ročně. Tento účet vám kromě limitů na výběr z bankomatu ve výši 22 000 Kč měsíčně nabídne například cashback až 1 % za platby kartou, bezplatné a expresní dodání debetní karty, možnost založit Junior účet až pěti dětem nebo mezinárodní transakce s 40% slevou.

Revolut: Návod, jak se zaregistrovat

Registrace do aplikace Revolut je opravdu jednoduchá a zabere vám pouze několik minut. Potřebovat budete jen mobil s připojením k internetu a doklad totožnosti. Výhodou je, že všechno zvládnete online, takže nemusíte nikam chodit ani nic složitě podepisovat.

 1. V první řadě si v Google Play nebo App Store stáhněte aplikaci Revolut do svého chytrého mobilního telefonu.

 2. Aplikaci spusťte a vyplňte svoje telefonní číslo.

 3. Zvolte si heslo a opište kód, který obdržíte v SMS zprávě.

 4. Aplikace vás následně požádá o osobní údaje (např. jméno, bydliště a e-mail).

 5. Po vyplnění osobních údajů je na řadě ověřovací platba.

 6. Posledním krokem je ověření identity. Identitu potvrdíte dokladem vyfoceným mobilem, jehož kopii jednoduše nahrajete společně se selfie fotkou na účet.

Autor - Jana Březinová
Jana BřezinováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • Předání vánočních dárků
  25. září 2023|Nikola Zatloukalová
  S těmito tipy vás vánoční nákupy nezruinují

  Vánoce znamenají nemalé výdaje nejen za vánoční dárky, ale i potraviny nebo výzdobu. Kromě nákupního seznamu, online nakupování a pořizování dárků v průběhu celého roku vás zachrání následující tipy.

 • motorkář v Alpách
  23. září 2023|Petr Pohůdka
  Jak vybrat výbavu na motorku na dlouhé cesty

  Kvalitní a bezpečné oblečení, uzamykatelné kufry na motorku nebo povinná výbava přizpůsobená navštěvovaným zemím. Vícedenní výlety na dvou kolech vyžadují delší přípravu. Jaká výbava vám na dlouhých cestách přijde vhod?

 • Krádež auta - zloděj otevírá zámek na dveřích
  21. září 2023|Petr Woff
  10 nejčastěji kradených automobilů: Najdete v seznamu svoji značku?

  Moderní auta jsou stále sofistikovanější, ale pozadu nezůstávají ani zloději. Dříve používali hrubou sílu, která by jim dneska nestačila, takže se naučili různé elektrikářské a programátorské finty. V absolutním bezpečí není žádný vůz, některé modely však mizejí častěji než jiné. Jaké riziko hrozí Škodovce, Volkswagenu, Fordu a dalším automobilům?

 • Platba kreditní kartou
  19. září 2023|Magdaléna Kubečková
  Využijte kreditní kartu na maximum

  Umí vydělat několik procent z nákupu, nabízí zajímavé bonusy, pomůže vám překlenout čekání na výplatu. Můžete s ní bezpečně platit na internetu a v cizině vám usnadní půjčení auta. Když s ní ale neumíte pořádně zacházet, zaplatíte desítky procent navíc na úrocích. Víte, jaké jsou výhody a nevýhody kreditní karty?

 • Žárovka s mincemi v pozadí
  18. září 2023|Petr Woff
  Dodavatelé nabízejí energie pod cenovým stropem. Komu se vyplatí?

  Energie na evropských burzách zlevnily, a proto dodavatelé vydali nové ceníky. Společnosti ČEZ, E.ON, innogy, PRE nebo Pražská plynárenská nabízejí elektřinu a zemní plyn pod cenovými stropy, které stanovila vláda. Není však jisté, zda se v blízké budoucnosti dočkáme ještě výraznějších slev. Proto zvažte, jestli v současnosti uzavřete delší cenovou fixaci, nebo volnější smlouvu.

 • Zabezpečení motorky - zámek na kolo
  17. září 2023|Petr Pohůdka
  Zabezpečení motorky: Jak zastavit zloděje

  Lankové a řetězové zámky, zámek kotoučové brzdy s alarmem nebo GPS lokátor. Zabezpečení motorky proti krádeži má různou podobu. Který způsob ochrany je nejlepší? Záleží na konkrétní situaci. Nejlépe uděláte, když zkombinujete více prvků.

 • Figurka Lego
  15. září 2023|Jana Březinová
  LEGO, akční figurky a další sběratelské kousky. Jak je pojistit?

  V kostičkách LEGO nebo pár sběratelských kartičkách můžete mít doma stovky tisíc korun, a tak by vám nemělo chybět kvalitní pojištění. Netradiční sběratelské předměty můžete zahrnout do běžného pojištění domácnosti nebo je pojistit jako sbírku – pak se vám bude hodit znalecký posudek.

 • Kalkulačka a papíry s grafy
  13. září 2023|Petr Woff
  Sankce za předčasné splacení hypotéky mají stoupnout až na desetitisíce Kč. Jak se jim vyhnete?

  Vláda chce dovolit bankám, aby pokutovaly svoje klienty za předčasné splacení hypotečních úvěrů. Někteří občané by potom museli uhradit navíc až 2 % z předčasně splacené části celkové jistiny. V navrženém zákoně jsou však popsány situace, kdy můžete hypotéku bezproblémově umořit ještě předtím, než skončí její fixace. Pokuta se vám vyhne, třeba když prodáte svou nemovitost nebo se rozvedete. 

 • Muž na motorce
  11. září 2023|Jana Březinová
  Pojištění na motorku: Jak se liší od pojištění auta?

  Povinné ručení na motorku je levnější oproti autu, naopak za pojištění havárie si výrazně připlatíte. Neměli byste podcenit pojištění odcizení, protože motorky se více kradou. Co dalšího byste měli vědět o pojištění motorky?

 • Žena sedí s nohama v ponožkách u topení
  09. září 2023|Petr Pohůdka
  Topná sezona začíná: 5 tipů, na co nezapomenout

  Údržba kotle a komínu, odvzdušnění radiátorů nebo správné nastavení termostatu. Na topnou sezonu se raději připravte s dostatečným předstihem – zejména pokud potřebujete využít služeb profesionálů. Dobrá příprava vám navíc může přinést významné úspory. Na co před startem topné sezony nezapomenout?