Ruka s mobilním telefonem v ruce, v pozadí logo T-Mobile

T-Mobile představil nové tarify i vlastní telefon

6. 10. 2022
|
Délka čtení: 5 min.

Operátor T-Mobile představil nové tarify pro nefiremní zákazníky. Láká především na přístup k 5G síti a službu Pořád online. Co se změnilo a jaké tarify jsou aktuálně v nabídce?

Změnu T-Mobile zdůvodnil nárůstem spotřeby mobilních dat. Ty podle něj využívá 89 procent zákazníků s chytrými telefony a více než třetina z nich preferuje tarify s neomezenými daty.

Buďte pořád online

Nové tarify označované jako „pátá generace“ se dělí do tří hlavních skupin. První z nich operátor označuje Pořád online. Jde o tarify s neomezeným voláním a SMS zprávami a datovým balíčkem od 1 do 10 GB.

Ani po vyčerpání datového limitu ale zákazníci o přístup k internetu nepřijdou, díky službě Pořád online mohou i nadále surfovat rychlostí 256 kbit/s, což stačí pro fungování datově méně náročných aplikací, jako jsou jízdní řády, bankovní aplikace nebo sociální sítě.

Tarify Pořád online

Název tarifuCenaDatový limitBalíček Pořád onlineVolání a SMS

1 GB Plus

510 Kč

1 GB

Ano

Neomezeně

2 GB Plus

535 Kč

2 GB

Ano

Neomezeně

4 GB Plus

585 Kč

4 G

Ano

Neomezeně

5 GB Plus

620 Kč

5 GB

Ano

Neomezeně

6 GB Plus

645 Kč

6 GB

Ano

Neomezeně

7 GB Plus

670 Kč

7 GB

Ano

Neomezeně

10 GB Plus

720 Kč

10 GB

Ano

Neomezeně


Druhou skupinou jsou neomezené 5G tarify, u kterých, jak napovídá jejich název, T-Mobile zpřístupnil 5G síť všem zákazníkům. U levnějších z nich si hlavní výhodu 5G připojení, tedy jeho rychlost, ale užijete jen do určitého počtu dat. Po jejich vyčerpání se rychlost sníží, například u tarifu Neomezeně XL na 10 Mb/s.

Neomezené tarify

Název tarifuCenaDataRychlostVolání a SMSMezinárodní minuty do EU

Neomezeně XL

930 Kč

Neomezeně

10 Mb/s, prvních 15 GB plnou rychlostí

Neomezeně

Ne

Neomezeně 2XL

1030 Kč

Neomezeně

10 Mb/s, prvních 30 GB plnou rychlostí

Neomezeně

Ne

Neomezeně 3XL

1140 Kč

Neomezeně

20 Mb/s, prvních 40 GB plnou rychlostí

Neomezeně

100

Neomezeně 4XL

1340 Kč

Neomezeně

Plná rychlost

Neomezeně

1000

Neomezeně 5XL

1640 Kč

Neomezeně

Plná rychlost

Neomezeně

Neomezeně

Technologie 5G představuje novou etapu ve vývoji mobilní komunikace, poskytuje vyšší kapacitu přenosu dat, je efektivnější a bezpečnější. Nároky na rychlé a neustálé sdílení dat rostou a 5G dokáže tuto potřebu řešit. Věříme, že digitální budoucnost je tu pro všechny a naším cílem je, aby na ni naši zákazníci mohli přejít co nejdříve.

Maximiliano Bellassaiobchodní ředitel T-Mobile Czech Republic

V nabídce jsou také speciální tarify pro studenty a seniory, které obsahují jak variantu s neomezenými daty, tak omezené datové balíčky pro ty, kteří mobilní internet příliš nevyužívají.

Srovnání mobilních tarifů zdarma

Hledáte nového mobilního operátora?

V naší kalkulačce si snadno porovnáte nabídky největších operátorů - O2, T-Mobile a Vodafone - a vyberete si tu nejvýhodnější.

Rádi vám pomůžeme se na trhu mobilních tarifů zorientovat a případnou změnu operátora vyřešíme za vás.


Od 5. října najdete v nabídce T-Mobile pouze tarify „páté generace“, ty původní na začátku roku 2023 zruší a zákazníky na nové řešení převede automaticky. Všechny bude v předstihu informovat ve vyúčtování a prostřednictvím SMS zpráv. Pro každého zákazníka je navíc připravena speciální webová stránka, kde si bude moct porovnat rozdíly mezi původním a novým tarifem.

T Phone za 1 Kč

Kromě nových tarifů přišel T-Mobile také se svou vlastní značkou mobilních telefonů. V nabídce má momentálně dva modely, T Phone a T Phone Pro, vyvinuté ve spolupráci se společností Google. Jedná se o cenově dostupné telefony, které využívají operační systém Android 12 a jsou plně optimalizované pro tuzemské 5G sítě.

„Základní model T Phone bude dostupný s tarifní dotací už od 1 Kč, pro náročnější uživatele pak bude určena výkonnější varianta Pro s pokročilejší výbavou už za 499 Kč. Oba modely bude také možné koupit bez tarifních a extra dotací, kdy u modelu T Phone bude základní cena 4 999 Kč a u T Phone Pro 6 499 Kč,“ doplňuje operátor.

T Phone od T-Mobile

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • Mobilní signál
  21. prosince 2023|Petr Pohůdka
  Který operátor má lepší pokrytí?

  Budování 5G sítě je v plném proudu. Nejmodernější telekomunikační standard mobilních sítí si užijete na stále větším množství míst. Nejlepší pokrytí 5G na konci roku 2023 vykazuje Vodafone. Jde ale skutečně jen o pokrytí signálem nebo do hry vstupují další faktory?

 • Žena fotí telefonem vánoční stromek
  21. listopadu 2023|Petr Pohůdka
  Vánoční nabídky operátorů: Jakou nadílku pro vás připravili hlavní operátoři?

  Slevy na mobily, zvýhodněné tarify nebo bezdrátová sluchátka. Stejně jako pod stromečkem očekáváte alespoň jedny ponožky, i u operátorů už tušíte, jaké vánoční dárky si připraví pro své zákazníky. Co si velká trojka přichystala v letošním roce?

 • Jakého vybrat operátora - mobilní ruce s telefony
  22. října 2023|Petr Pohůdka
  T-Mobile, O2 nebo Vodafone? Který operátor je nejlepší?

  Českému trhu s operátory již řadu let dominují tři společnosti – T-Mobile, O2 a Vodafone. Osvědčení operátoři, kteří nabízí velmi srovnatelné služby. Koho z velké trojky si vybrat? Z našeho srovnání vychází nejlevněji T-Mobile, ale cenové rozdíly jsou minimální. Navíc zdaleka nejde jen o cenu.

 • Matka s dcerou leží na posteli a koukají do telefonu
  23. února 2023|Petr Pohůdka
  Vybíráte telefon pro děti? Poradíme vám!

  Žijeme ve světě plném moderní techniky, kterou vnímají a používají i naše děti. Není proto divu, že brzy zatouží po vlastních zařízeních, typicky mobilním telefonu. S jeho pořízením se ale pojí spousta otázek. Jak a podle čeho mobil pro dítě vybrat? Jaké jsou výhody a nevýhody pořízení telefonu dětem? Kdy je vhodný čas na nákup prvního zařízení? Shrnuli jsme pro vás všechny důležité informace.

 • Žena s mobilním telefonem a účty v rukou
  05. února 2023|Petr Pohůdka
  Zdražování mobilních operátorů: Jak se můžete bránit vyšším cenám?

  Jedním z hlavních témat posledních měsíců je jednoznačně zdražování. Tento nepříjemný fenomén se bohužel nevyhýbá ani mobilním službám. Na konci února zdraží Vodafone – poslední z velkých poskytovatelů, který se navýšení cen doposud vyhýbal. Kolik si za mobilní služby připlatíte a jak proti zdražování operátorů můžete bojovat?

 • Mladá žena na nafukovací matraci s mobilním telefonem v ruce
  07. ledna 2023|Petr Pohůdka
  Předplacené karty vs. paušální tarify: Kdy dává „předplacenka“ smysl?

  Nechcete za mobilní služby platit měsíční paušál? Stále zde existuje alternativa v podobě předplacených karet. Pro koho se takové řešení hodí, jaké přináší výhody a který z hlavních operátorů nabízí nejlepší předplacenou kartu?

 • Žena se sluchátky telefonuje
  12. prosince 2022|Petr Pohůdka
  Jaké jsou telefonní předvolby do zahraničí?

  Svět je propojen více než kdy dříve a určitě i vám se občas stane, že potřebujete zavolat na zahraniční číslo. Aby se vám hovor podařilo uskutečnit, musíte znát telefonní předvolbu dané země. Jak telefonní předvolby fungují a na co byste si při volání do zahraničí měli dát pozor?

 • Mobilní telefon v ruce - žena něco hledá v mobilu
  03. prosince 2022|Petr Pohůdka
  Úložiště v mobilu: Interní paměť, microSD karta nebo cloud?

  Technologie se rychle vyvíjí a co platilo dnes, může být zítra úplně jinak. Jednou z oblastí, která v posledních letech zažila výrazné změny, je úložiště v mobilu. Na dříve velmi rozšířené paměťové karty narazíte spíše zřídka, uživatelům často stačí interní paměť, případně jsou zde online úložiště. Kam a jak můžete v dnešní době ukládat data z mobilu?

 • Mobilní tarify v ČR a EU - Ruka držící mobilní telefon
  10. listopadu 2022|Petr Pohůdka
  Mobilní tarify v ČR a Evropě: Proč Češi platí nejvíce?

  Cena mobilních tarifů v ČR je nejvyšší v rámci celé Evropské unie. Neslavné prvenství Česku přisoudila obsáhlá analýza Evropské komise. Proč jsou nejdražší tarify právě u nás, kolik si oproti zákazníkům v ostatních zemích připlatíme a kdy se konečně začne blýskat na lepší časy?

 • Sedící žena s mobilním telefonem v ruce
  04. listopadu 2022|Petr Pohůdka
  Virtuální operátoři: Jsou opravdu levnější?

  Chcete si zajistit mobilní služby, ale nevyhovují vám nabídky velké trojky poskytovatelů? Alternativu představují virtuální operátoři. Na jakém principu fungují, kdy dávají smysl a jací virtuální operátoři v ČR působí?