muz-zena-gauc-telefon

Neomezená data: Kteří operátoři mají nejlepší podmínky?

16. 1. 2022 | Aktualizováno: 6. 10. 2022
|
Délka čtení: 10 min.

Zatímco před několika lety potřeboval neomezená data jen málokdo, dnes o tuto službu stojí stále více zákazníků. Není divu – naše nároky na mobilní telefony a jejich využití se pořád zvyšují. Jak k neomezeným datům přistupují největší čeští operátoři?

Neomezená data čerpá 9 % uživatelů mobilního internetu

Řada mladých lidí si svůj tarif bez neomezených dat již nedovede představit, ale z pohledu celého trhu se zdaleka ještě nejedná o samozřejmou službu. Podle průzkumu společnosti KPMG si neomezená data zajistí zhruba 9 % zákazníků s aktivním datovým tarifem. Dá se však očekávat, že v důsledku rostoucích nároků uživatelů bude tento podíl v příštích letech rychle narůstat. Přispět k tomu mohou i strategie operátorů v otázce přístupu k 5G síti.

Zaměřme se na to, jak se k neomezeným datům staví tzv. velká trojka, tedy T-Mobile, O2 a Vodafone. Právě tito tři operátoři na českém trhu dominují a poskytují téměř 95 % všech tarifů. Vedle ceny je nutné sledovat, jestli poskytovatelé u neomezených tarifů limitují rychlost připojení nebo zda u nich vyžadují uzavření smlouvy na dobu určitou.

T-Mobile: Neomezená data od 930 Kč měsíčně

T-Mobile nabízí neomezená data v několika tarifech, nově navíc zpřístupnil nejrychlejší 5G internet všem zákazníkům. Tím nejlevnějším je aktuálně tarif Neomezeně XL, který stojí 930 Kč/měsíc. Prvních 15 GB si užijete plnou rychlost, pak počítejte s omezením na 10 Mb/s.

Nejdostupnějším tarifem, u něhož T-Mobile poskytuje neomezená data s maximální rychlostí sítě, je Neomezeně 4XL. Ten vás vyjde na 1340 za měsíc.

O2: Neomezená data startují na 899 Kč/měsíc

Neomezená data si u O2 nejlevněji zajistíte s tarifem NEO Modrý. Zaplatíte za něj 899 Kč/měsíc. Operátor ale omezuje rychlost stahování i odesílání dat na 10 Mb/s.

Nenechte se omezovat mobilními daty

Pravidelně na konci měsíce bojujete s nedostatkem mobilních dat a hledáte v okolí volně přístupnou Wi-Fi?

Zvolte tarif s neomezenými daty. Dnes už neplatí, že za něj zaplatíte tisíce korun. Srovnejte si nabídky největších operátorů v naší kalkulačce jednoduše a on-line.


Prvním tarifem, u kterého O2 neomezuje množství dat, ani rychlost, je NEO Stříbrný. Zaplatíte za něj 1299 Kč/měsíc.

žena v baru s mobilem

Vodafone: Neomezená data za 599 Kč, ale pomaleji

Nejlevnější neomezená data vám momentálně nabídne Vodafone. Tarif Neomezený Basic pořídíte již za 599 Kč/měsíc. Maximální rychlost přenosu dat ale činí 2 Mb/s. Se základními nabídkami dalších dvou operátorů je srovnatelný spíše tarif Neomezený Super, který rychlost omezuje na 10 Mb/s. Za tento tarif zaplatíte Vodafonu 799 Kč/měsíc.

Zcela neomezeného surfování se dočkáte s tarifem Neomezený Premium 5G, který si obstaráte za 1199 Kč/měsíc. U tarifů s omezenou rychlostí máte možnost si pět dní v každém měsíci vyzkoušet připojení bez limitů. Konkrétní dny si sami zvolíte v aplikaci Můj Vodafone.

Suma sumárum: Nejlevnější neomezená data získáte u Vodafonu

Nejzajímavější nabídku v oblasti neomezených dat má aktuálně Vodafone. Ten na tomto segmentu také staví řadu svých reklamních kampaní. Vodafone vytvořil s přehledem nejlevnější tarif s neomezenými daty a nejvýhodněji u něj pořídíte rovněž tarif, který není limitován objemem dat, ani přenosovou rychlostí.

U nejlevnějšího tarifu sice Vodafone omezuje rychlost více než ostatní operátoři, ale i tarif s maximální rychlostí 10 Mb/s vychází v porovnání s T-Mobilem a O2 levněji. Na přehledné srovnání se podívejte v následující tabulce.

Nejlevnější tarif s neomezenými daty (cena/měsíc, max. rychlost)Nejlevnější tarif s neomezenými daty i rychlostí (cena/měsíc)

T-Mobile

Neomezeně XL (930 Kč, 10 Mb/s, prvních 15 GB plnou rychlostí)

Neomezeně 4XL (1340 Kč)

O2

NEO Modrý (899 Kč, 10 Mb/s)

NEO Stříbrný (1299 Kč)

Vodafone

Neomezený Basic (599 Kč, 2 Mb/s)

Neomezený Premium 5G (1199 Kč)

Zdroj: Ceníky operátorů k 6. 10. 2022.

Balíčky služeb

Levnější neomezená data zajistí balíčky služeb

Jedním z důvodů, proč čeští zákazníci nevyužívají neomezená data, je cena tarifů. Věděli jste, že tarify lze pořídit mnohem levněji? Stačí je u jednoho operátora zařadit do balíčku s dalšími službami – například s pevným internetem nebo digitální televizí. Ročně takto můžete ušetřit až tisíce korun.

Ověřte si v naší online kalkulačce, na kolik by balíček služeb vyšel právě vás. Pokud se vám bude nabídka zamlouvat, naši operátoři se s vámi telefonicky spojí a zdarma vám zařídí převod stávajících služeb a sjednání těch nových.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • Mobilní signál
  21. prosince 2023|Petr Pohůdka
  Který operátor má lepší pokrytí?

  Budování 5G sítě je v plném proudu. Nejmodernější telekomunikační standard mobilních sítí si užijete na stále větším množství míst. Nejlepší pokrytí 5G na konci roku 2023 vykazuje Vodafone. Jde ale skutečně jen o pokrytí signálem nebo do hry vstupují další faktory?

 • Žena fotí telefonem vánoční stromek
  21. listopadu 2023|Petr Pohůdka
  Vánoční nabídky operátorů: Jakou nadílku pro vás připravili hlavní operátoři?

  Slevy na mobily, zvýhodněné tarify nebo bezdrátová sluchátka. Stejně jako pod stromečkem očekáváte alespoň jedny ponožky, i u operátorů už tušíte, jaké vánoční dárky si připraví pro své zákazníky. Co si velká trojka přichystala v letošním roce?

 • Jakého vybrat operátora - mobilní ruce s telefony
  22. října 2023|Petr Pohůdka
  T-Mobile, O2 nebo Vodafone? Který operátor je nejlepší?

  Českému trhu s operátory již řadu let dominují tři společnosti – T-Mobile, O2 a Vodafone. Osvědčení operátoři, kteří nabízí velmi srovnatelné služby. Koho z velké trojky si vybrat? Z našeho srovnání vychází nejlevněji T-Mobile, ale cenové rozdíly jsou minimální. Navíc zdaleka nejde jen o cenu.

 • Digitální závislost - pár v posteli na mobilech
  09. října 2023|Petr Pohůdka
  Digitální závislost: Máte technologie pod kontrolou?

  Zhruba 445 tisíc Čechů nadměrně užívá internet. Závislost na internetu může zhoršovat spánek, mezilidské vztahy nebo fyzickou kondici. Digitální detox ale experti většinou nedoporučují. Důležitější je naučit se s technologiemi pracovat v náš prospěch.

 • Žena s ovladačem sleduje internetovou televizi
  10. dubna 2023|Petr Pohůdka
  Internetové televize: Kterého poskytovatele zvolit?

  Internetová televize se mezi diváky těší stále větší popularitě. Není divu, své oblíbené pořady si můžete pustit kdykoliv a na mnoha různých zařízeních. Jaké jsou výhody a nevýhody internetové televize a který poskytovatel nabízí nejlepší podmínky?

 • Matka s dcerou leží na posteli a koukají do telefonu
  23. února 2023|Petr Pohůdka
  Vybíráte telefon pro děti? Poradíme vám!

  Žijeme ve světě plném moderní techniky, kterou vnímají a používají i naše děti. Není proto divu, že brzy zatouží po vlastních zařízeních, typicky mobilním telefonu. S jeho pořízením se ale pojí spousta otázek. Jak a podle čeho mobil pro dítě vybrat? Jaké jsou výhody a nevýhody pořízení telefonu dětem? Kdy je vhodný čas na nákup prvního zařízení? Shrnuli jsme pro vás všechny důležité informace.

 • Žena s mobilním telefonem a účty v rukou
  05. února 2023|Petr Pohůdka
  Zdražování mobilních operátorů: Jak se můžete bránit vyšším cenám?

  Jedním z hlavních témat posledních měsíců je jednoznačně zdražování. Tento nepříjemný fenomén se bohužel nevyhýbá ani mobilním službám. Na konci února zdraží Vodafone – poslední z velkých poskytovatelů, který se navýšení cen doposud vyhýbal. Kolik si za mobilní služby připlatíte a jak proti zdražování operátorů můžete bojovat?

 • Mladá žena na nafukovací matraci s mobilním telefonem v ruce
  07. ledna 2023|Petr Pohůdka
  Předplacené karty vs. paušální tarify: Kdy dává „předplacenka“ smysl?

  Nechcete za mobilní služby platit měsíční paušál? Stále zde existuje alternativa v podobě předplacených karet. Pro koho se takové řešení hodí, jaké přináší výhody a který z hlavních operátorů nabízí nejlepší předplacenou kartu?

 • Žena se sluchátky telefonuje
  12. prosince 2022|Petr Pohůdka
  Jaké jsou telefonní předvolby do zahraničí?

  Svět je propojen více než kdy dříve a určitě i vám se občas stane, že potřebujete zavolat na zahraniční číslo. Aby se vám hovor podařilo uskutečnit, musíte znát telefonní předvolbu dané země. Jak telefonní předvolby fungují a na co byste si při volání do zahraničí měli dát pozor?

 • Mobilní telefon v ruce - žena něco hledá v mobilu
  03. prosince 2022|Petr Pohůdka
  Úložiště v mobilu: Interní paměť, microSD karta nebo cloud?

  Technologie se rychle vyvíjí a co platilo dnes, může být zítra úplně jinak. Jednou z oblastí, která v posledních letech zažila výrazné změny, je úložiště v mobilu. Na dříve velmi rozšířené paměťové karty narazíte spíše zřídka, uživatelům často stačí interní paměť, případně jsou zde online úložiště. Kam a jak můžete v dnešní době ukládat data z mobilu?