Blog
Cestování
Na co nezapomenout pri výberu cestovního pojištení

Na co nezapomenout pri výberu cestovního pojištení?

09. března 2017|Monika Šaríková|

Bez sjednané pojistky se dnes do zahraničí nedoporučuje vyjíždět. Pokud i vy přemýšlíte nad jejím sjednáním, podívejte se s námi na to, na co rozhodně nezapomenout. V první řadě doporučujeme mít možnost jednoduchého online porovnání pojišťoven, pojistek i cen.


Zaměřte se na rozsah pojistného krytí
Ten jasně udává, kdy může vzniknout pojistná událost, a kdy naopak nikoliv. Jedná se tedy o informace o tom, na co se vaše cestovní pojištění vztahuje. Mezi ideální kombinaci patří:

  • Pojištění léčebných výloh

  • Pojištění odpovědnosti

  • Pojištění zavazadel


Dále je možné pojistit třeba i sportovní výbavu, zpoždění zavazadel nebo letadla, slunečné počasí, stejně jako je možné využít různých asistenčních služeb, které mohou souviset i s právní radou, nebo s tlumočením. Ty se hodí hlavně ve chvíli, kdy cestujete do méně známé oblasti a nikoliv do známých turistických center.


Pozor na zemi i platnost
Máte jasno v tom, jak bude vaše cestovní pojištění vypadat? Potom nezapomínejte zohlednit i zemi, kam se chystáte. Dnes je svět dělený do několika pásem, ve kterých dominuje Evropa a dále lokality ostatní. Vždy volte zemi, kde budete pobývat.


Dále je třeba zaměřit se i na správnou platnost. Ta by měla začínat den odjezdu a měla by končit dnem příjezdu. Pozor na fakt, že řada pojišťoven vyžaduje, aby bylo pojištění sjednáno ještě před tím, než naši zemi opustíte. Jinak je třeba počítat s tím, že bude platné až od následujícího dne.


Limity pojistného nepodceňujte
Jedná se o maximální možné částky, které vám budou vyplaceny v případě pojistné události. Dané limity mohou být různé u jednotlivých oblastí vašeho pojištění. Samozřejmostí je, že platí, že čím jsou dané limity větší, tím větší ochranu a tedy i větší jistoty získáváte. Na druhou stranu platí, že se jejich výše může podepsat také na konkrétní ceně, kterou za cestovní pojištění budete platit.

Monika Šaríková Více článků autora
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).