Český Těšín najdeme na východě Česka, ve Slezsku, na hranici s Polskem. Po Jablunkovu a Třinci je třetím nejvýchodnějším městem celé republiky. Žijete tady a vlastníte plechového miláčka? Pak budete pravděpodobně čas od času shánět servis, kde vůz zkontrolují a prodlouží mu „technickou“. Našli jsme pro vás místo, kam zajet a přidáme i pár tipů, jak na provozu vozidla ušetřit.

Ještě než vyrazíte…

Povinnost navštívit stanici technické kontroly jednou za dva až čtyři roky má každý majitel vozidla. Čeká vás technická kontrola a nejste si jistí, zda projdete? V takovém případě je dobré svěřit vůz do rukou zkušeného mechanika, který zkontroluje stav pneumatik, brzd, světel, emisí, provozních kapalin a dalších nezbytností. Vy si mezitím překontrolujte malý i velký technický průkaz, zelenou kartu, případně protokol měření emisí. Minimalizujete tak riziko, že by vozidlo „technickou“ neprošlo.

Šetřete na správných místech

Víte, že ušetřit můžete nejen na samotné kontrole, ale i dalších výdajích, které s provozem vozidla neodmyslitelně souvisí? Pokud je u vašeho vozu potřeba změřit emise, domluvte si jejich měření u příležitosti technické. Řada stanic vám nabídne zajímavou slevu nebo nižší cenu. Dalším způsobem, jak můžete na výdajích ušetřit, je srovnání povinného ručení pomocí naší praktické kalkulačky. Obratem se tak dozvíte, jestli za pojistku neplatíte víc, než je nezbytně nutné.