Cestovní pojištění do Polska

  • Srovnání a sjednání cestovního pojištění online

  • Všechny dokumenty dostanete ihned na e-mail

  • Během 2 minut sjednáte a ušetříte až 50 %

  • Pro cesty autem pojistíme i vaše vozidlo

Cestovní pojištění do Polska

Polsko je jedním z našich severních sousedů, který má velmi bohatou minulost Ačkoli během druhé světové války téměř zmizelo z mapy, nabízí v současné době množství zajímavých míst na výlety a dovolené. Vychutnat si můžete nejen dobré polské jídlo, ale také krásnou krajinu i živá města.

Mnoho lidí si myslí, že sjednávat si Cestovní pojištění na dovolenou k našim sousedům je zbytečné. Ale cestovní pojištění se vyplatí i na krátké cesty a ani při výletě do Polska byste ho neměli vynechat. Polsko nabízí možnosti pro horskou i městskou turistiku, proto se nejdřív zamyslete, jaké aktivity plánujete, kam se v Poslu vydáte a podle toho si sjednejte i cestovní pojištění do Polska. Vystačíte si tu s nižším pojistným limitem, myslete ale na to, že ten nemusí zahrnovat krytí řady dražších rizik.

'

Cena cestovního pojištění do Polska

Cestovní pojištění do Polska je levné, ale samozřejmě záleží i na tom, jaké pojištění zvolíte a zda budete mít i další připojištění. Kalkulačka cestovního pojištění vám poví, kolik za cestovní pojištění do Polska zaplatíte, a navíc ho snadno sjednáte i online.

Vyberte si správné připojištění

Cestování do Polska nabízí mnoho aktivit, jak zde strávit svou dovolenou, ke kterým patří i různé sporty jako windsurfing, horolezectví nebo lyžování. Pokud se plánujete věnovat rizikovým sportům, jako je třeba právě horolezectví, určitě si sjednejte připojištění pro rizikové sporty V zimě nezapomínejte ani na cestovní pojištění na lyže.

K dalším nejběžnějším připojištěním k cestovnímu pojištění pak určitě patří úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti a pojištění zavazadel či storna jak letenky, tak i dovolené.

Co v Polsku zažít?

Polsko je velmi rozlehlá země, čemuž odpovídá i množství aktivit, které tu lze provozovat. Horské oblasti Tater na jihu poskytují příležitosti pro různé treky a horské túry, ale i horolezectví či ferraty.  Nezapomínejte v takovýchto případech na potřebnou výzbroj a cestovní pojištění na hory, které vám bude krýt záda v případě úrazu uhradí i zásah horské služby.

Jezera, kterých v Polsku najdete celou škálu, zase nabízejí možnosti surfování  nebo jachtingu. Oblíbená jsou pro tyto aktivity Velká mazurská jezera u ústí řeky Visly. V zátokách Baltského moře si zase vyzkoušejte windsurfing a pokud milujete surfování, navštivte poloostrov Hela.

Co vidět v Polsku?

Kultura, historie, příroda nebo pláže. V Polsku si vybere každý. Oblíbené jsou také nákupy na tržištích v Nowem Targu či v městě Zakopane. Několik hodin od našich hranic leží významné město Krakow  a bývalý koncentrační tábor v Osvětimi. Léto si užijete na pobřeží Baltského moře  a v přímořském letovisku?

Krakow

Krakow je turisticky  nejvyhledávanější místo v Polsku. A není se čemu divit, řadí se totiž k nejhezčím místům Evropy. V Krakowě najdete velké množství historických památek i překrásné architektury. Zajděte si do Schindlerovy továrny, známé z filmu Schindlerův seznam,  nebo se vydejte prozkoumat symbol Krakowa Wawel, bývalé královské sídlo.

Mazurská jezera

Velká mazurská jezera jsou  skvělým místem pro letní dovolenou.  Krajina je tu téměř nedotčena civilizací a zachovává si svůj původní ráz. Jezera jsou ideální pro koupání i vodní sporty. Užijete si zde ale i pěší turistiku a objevíte tajná zákoutí nebo ukryté bunkry z druhé světové války.

Sopoty

Sopoty jsou  nejvyhledávanějším letoviskem na pobřeží Baltského moře.  Najdete tu přímořské lázně z roku 1824 i paláce zámožných obyvatel nedalekého Gdaňsku. Lákadlem je i křivý dům, který může vyvolat závratě, nebo i nejdelší dřevěný most v Evropě. Kromě lázní si v Sopotech užijete také město i jeho kulturu.

Osvětim

Bývalý koncentrační tábor v Osvětimi je známý po celém světě. Za druhé světové války to byl největší koncentrační a vyhlazovací tábor. Zahynulo zde velké množství lidí a v mnoha návštěvnících tábor dodnes vyvolává pocity úzkosti. Tábor dnes  slouží jako památník a připomínka hrůzných událostí, které se zde děly.

Zamość

Zamość leží na hranicích s Ukrajinou a vyvolá ve vás pocit, že jste se přenesli do italského slunného Toskánska. Je zařazeno na seznam kulturního dědictví UNESCO. Dojem na vás jistě udělá centrum města,  hlavní náměstí, se svými dvoupatrovými domy a výzdobou v orientálním stylu.

Srovnaný magazín

  • Předávání klíče k autu
    11. března 2024|Petr Pohůdka
    Kupní smlouva na auto a přepis vozu. Co všechno je potřeba?

    Budete kupovat vozidlo nebo se naopak snažíte prodat to své? V obou případech si dejte pozor na správné vypořádání dokumentů. Vždy byste měli uzavřít písemnou kupní smlouvu a včas vůz přepsat na nového majitele, jinak hrozí dokonce pokuty.

  • Řada motoristů se mylně domnívá, že sjednáním povinného ručení auta a havarijního pojištění je jejich vozidlo plně chráněno. Často je pro ně proto nepříjemným překvapením, když pojišťovna odmítne vzniklou škodu uhradit, případně pojistné plnění krátí. Nejedná se přitom o mimořádné případy, ale takové, které mohou potkat téměř každého. Kdy vám pojišťovna odmítne peníze vyplatit, případně vyplatí méně, než jste čekali? Tady je pět situací.
    10. března 2024|Jana Březinová
    5 situací, kdy pojišťovna nezaplatí, ani když je auto pojištěné

    Myslíte si, že je vaše auto po sjednání povinného ručení a havarijního pojištění plně chráněno? Ve většině případů ano. Mohou ale vzniknout situace, kdy pojišťovna pojistné plnění krátí, nebo dokonce odmítne vzniklou škodu uhradit. Problém je jízda na sjetých pneumatikách, neohlášení nehody policii nebo zbytkový alkohol. O jaké další situace se jedná?

  • Automechanik upevňuje rámeček pod SPZ
    27. února 2024|Jana Březinová
    Vše o SPZ: K čemu slouží, jak řešit její ztrátu a vybrat si ji na přání?

    Když SPZ ztratíte a vyjedete bez ní, hrozí vám zákaz řízení až na 1,5 roku. Připravit vás o ni ale může i policie, když zjistí, že dlužíte za pokuty. Od roku 2016 si můžete navrhnout SPZ na přání. Nesmí obsahovat vulgarity a zaplatíte za ni 10 000 Kč. Co dalšího jste o SPZ (ne)věděli?

  • žena telefonuje po nehodě u auta ve sněhu
    13. února 2024|Jana Březinová
    Nehody v zimě: Jak jim předcházet a jak si auto správně pojistit

    V posledních letech bývají zimy mírnější, přesto každoročně na namrzlých silnicích zemře kolem 20 osob a asi 1000 se zraní. Řidiči nejsou zvyklí jezdit v zimních podmínkách, a tak je náledí a sníh na vozovce často zaskočí. Na co si dát na silnicích pozor, jaká zimní výbava vám nesmí chybět a jak si auto na zimu správně pojistit?

  • povinné ručení mimo čr
    12. února 2024|Petr Pohůdka
    Povinné ručení v zahraničí: Kde všude vám platí zelená karta?

    Pokud jezdíte po českých silnicích, musíte mít sjednané povinné ručení. V opačném případě vám hrozí vysoká pokuta. Jako potvrzení o sjednání povinného ručení slouží zelená karta na auto. Jak si ale zařídit pojištění auta do zahraničí? Záleží, kam vyrážíte. V Evropě si téměř všude vystačíte se zelenou kartou, jinde musíte uzavřít hraniční pojištění.

  • Lyžařky na svahu
    30. ledna 2024|Jana Březinová
    Zimní dovolená v roce 2024 aneb Kam vyrazit na lyže a snowboard?

    Vyrazit za lyžováním a snowboardingem na české hory nebo raději do Alp? Máme pro vás seznam nejlepších středisek a srovnání cen skipasů. Zároveň přidáme tipy, na co si dát pozor, aby se vaše zimní dovolená na horách obešla bez starostí.

  • pohonne-hmoty
    24. ledna 2024|Petr Pohůdka
    Kolik stojí benzín a nafta? Srovnáváme ceny pohonných hmot v tuzemsku a zahraničí

    Ceny pohonných hmot v posledních třech měsících výrazně klesly. Benzín i nafta stojí v průměru okolo 36 Kč/litr. Zlevňuje se především kvůli propadu cen ropy na světových trzích. Nejvyšší ceny jsou tradičně v Praze, naopak nejvýhodněji natankujete v Královéhradeckém kraji. V rámci Evropské unie je nejlevnější benzín v Bulharsku a Rumunsku. Podívejte se na grafy porovnávající současné ceny pohonných hmot v ČR a EU.

  • 10. ledna 2024|Jana Březinová
    Jaké změny platí pro řidiče od 1. ledna 2024?

    Se začátkem roku se řidiči v ČR musí připravit na mnoho novinek zejména v souvislosti s novým zákonem o silničním provozu. Mění se bodový systém i výše pokut. Už s sebou není třeba vozit doklady od auta, velký technický průkaz se dokonce ruší. Dálniční známka zdraží o 800 Kč a na silnice vyjedou už 17letí řidiči. Jaké novinky pro řidiče od letoška platí?

  • Auto po autonehodě
    28. prosince 2023|Jana Březinová
    Víte, jak získat odpovídající odškodnění po dopravní nehodě?

    Poškození při dopravní nehodě mají často nárok na násobně vyšší částky, než jim přiznala pojišťovna. Na vině bývají nesprávně vyplněné formuláře nebo chybějící lékařské zprávy. Navíc někdy o kompenzaci ani nežádají, protože nechtějí viníka popotahovat u soudu. Odškodnění se však řeší přímo s pojišťovnou a vyplácí se z povinného ručení.

  • Padající lyžař
    08. prosince 2023|Petr Pohůdka
    Silvestr na horách: Tohle jsou oblíbená místa Čechů

    Krkonoše, Jizerské hory, Šumava, ale také střediska v rakouských či italských Alpách. Tak vypadají oblíbené destinace Čechů pro Silvestr na horách. Kde strávit Silvestra v rušné společnosti a kam se naopak vydat, když toužíte po klidu?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.