Blog
Půjčky a úvěry
pujcka-online

Za jak dlouho získáte půjčku ihned? Někde během několika minut, jinde za dva dny

21. září 2020|Vendula Flassig Vrablová|

S půjčkou má podle aktuálních statistik zkušenost zhruba každý druhý Čech. Dostat se do svízelné finanční situace totiž může každý z nás a to doslova ze dne na den. Pokud řešíte problém finančního charakteru, který jednoduše nepočká, možná se do vašeho hledáčku dostane půjčka ihned s výplatou na účet nebo v hotovosti. Za jak dlouho peníze reálně obdržíte? Podívali jsme se téhle problematice „na zoubek“.

Kdo tuhle půjčku nabízí a jak ji získáte?

Půjčka ihned je součástí nabídky nebankovní poskytovatelů. Určena je především žadatelům, kteří si nemohou dovolit na své finance čekat. Většinou k jejímu sjednání postačí počítač nebo chytrý telefon s připojením k internetu. Odpadá tak nutnost osobních návštěv na pobočce, zdlouhavé papírování a otravná byrokracie. Obvykle stačí vyplnit online formulář, kam navolíte objem finančních prostředků k zapůjčení, osobní údaje a další náležitosti. Po odeslání se prakticky obratem dozvíte, zda vám bude žádost schválena či nikoli.

Chci si půjčit

Hotovost získáte ještě týž den

Základním parametrem, který ovlivňuje rychlost načerpání finančních prostředků je zejména to, zda si je necháte vyplatit v hotovosti nebo preferujete výplatu na bankovní účet. V případě prvním si můžete nechat peníze dovézt přímo kurýrem vybrané společnosti. Ten vám po schválení žádosti doveze peníze domů nebo na smluvené místo většinou společně se smlouvou o půjčce. Některé společnosti navíc umožňují vybrat si peníze na vybraných čerpacích stanicích nebo trafikách.

Záleží na bankovních účtech

Zaujala vás spíše půjčka ihned na účet? V takovém případě bude situace pravděpodobně o něco málo komplikovanější. Ale nelekejte se. Jediným rozdílem je v zásadě pouze to, zda vybraný poskytovatel půjčky vyžaduje jednokorunový ověřovací poplatek, který slouží k ověření bankovního účtu žadatele. Jakmile je poplatek připsán, společnost obratem zasílá finanční prostředky na účet žadatele. Výsledná doba připsání peněz se odvíjí od toho, zda se účty poskytovatele a žadatele shodují, či nikoli. V případě prvním jsou prostředky připsány během několika minut, v druhém případě si na ně budete muset počkat do druhého pracovního dne.

  • Měli byste vědět: Pokud o půjčku na účet žádáte během víkendu, bude doba nutná pro připsání finančních prostředků ještě delší.

Půjčka i pro problémové klienty

Mezi největší přednosti tohoto produktu jistě patří skutečnost, že na vypůjčené prostředky nemusíte zdlouhavě čekat. Získáte je v rámci několika hodin (maximálně pak dnů). Protože jde o produkt nebankovních poskytovatelů, peníze můžete získat i ve chvíli, kdy v bance neuspějete (třeba z důvodu nízké bonity nebo nepříznivé finanční situace). Řada poskytovatelů půjček nenahlíží do registrů dlužníků, nebo zde negativní záznam neberou jako překážku.

Kratší splatnost

Protože má ale každá mince dvě strany, i s půjčkou ihned na účet nebo v hotovosti jsou spojeny určité nevýhody. Jednou z nich je kratší doba splatnosti (prodloužit si ji u řady poskytovatelů můžete v rámci splátkových prázdnin za jednorázový poplatek) i vyšší úrok, který zohledňuje jisté riziko, jenž poskytovatelé tímto úvěrováním podstupují. I tak patří půjčky ihned mezi zajímavé finanční produkty, které si najdou početnou cílovou skupinu.

Vendula Flassig Vrablová Více článků autora
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).