Blog
CestováníDům a domácnost
vlastní apartmán u moře

Vlastní apartmán u moře? Stále více Čechu kupuje

01. prosince 2017|Monika Šaríková|

Dovolená u moře je pro většinu lidí stále velkým lákadlem. Není se čemu divit, jelikož je to ideální cesta, jak trávit léto. Poměry se ale postupně změnili a Češi už nutně nejsou jenom za turisty, kteří jedou autobusem nebo vlastním autem do Chorvatska nebo Itálie . I když tyto země u mnohých vedou, stále častěji lidé využívají jiné možnosti toho, jak zájezd koncipovat.


Stále častěji jezdí do svého


Investice do nemovitostí je dnes pro mnohé žádanou cestou, jak jednoduše a poměrně snadno zhodnocovat, ale i držet dostatečný kapitál v něčem hmotném. Z toho následně plyne, že lidé vyhledávají dané investiční příležitosti. A tak dochází k tomu, že lidé kupují u moře apartmány, které následně využívají dvěma způsoby. Ten první je samozřejmě ten, že ho využívají jako svá letní sídla a na základě toho tráví svou dovolenou právě na daných velmi zajímavých místech na pobřeží. Druhou možností je to, že dané apartmány jednoduše pronajímají zájemcům o dovolenou. Díky tomu se mohou těšit z poměrně zajímavého příjmu ve formě renty.

Co láká nejvíce?


Zajímá vás, jaké lokality dnes patří mezi ty nejvyhledávanější? Rozhodně nebude žádným překvapením, že jde o destinace, které jsme zmínili výše. Tedy že jde o Chorvatsko a Itálii. Tedy takzvané evropské přímoří. Je to dáno nejenom případnou dostupností, ale i tím, že samotný výběr jak míst, tak i apartmánů je poměrně levný. Příznivé jsou i samotné ceny. I když dané destinace mnohdy mohou budit dojem drahých a vysokých cen, u nemovitostí není problém koupit apartmán u moře za cenu podobnou, jako by tomu bylo v kvalitnější lokalitě u nás. A pomineme-li zmíněné dvě destinace, láká rozhodně také Španělsko, nebo Portugalsko. I to jsou země, které jsou realitně dobře dostupné, které jsou oblíbeným cílem pro dovolenou a tak je možné zde nejenom následně po celý rok relaxovat, ale daný apartmán proměnit i v poměrně zajímavý zdroj zisku.

Monika Šaríková Více článků autora
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).