Turecko je nejoblíbenější destinací Čechů, co zde vidět - Sophia v Istambulu

Turecko je nejoblíbenější destinací Čechů pro rok 2022: Kdy má smysl se sem vydat a co vidět?

Ze statistik cestovních kanceláří a agentur jasně vyplývá, že si Češi letos po covidové pauze chtěli opět dopřát zasloužený odpočinek u moře. Letos si dokonce koupili o polovinu více zájezdů než loni. Největší zájem byl už tradičně o Řecko, kterému šlapalo na paty Turecko. Jak se sem dostat, co vidět a navštívit?

Cestování do Turecka: Základní informace

Do Turecka se dostanete autem, autobusem i vlakem. Naprostá většina cestovatelů ovšem volí leteckou přepravu. Z Prahy existuje přímé spojení do Antalye i na obě istanbulská letiště. Letecká společnost Turkish Airlines létá v hlavní sezóně 1 až 3x denně na lince Praha-Istanbul (Atatürkovo letiště). Na druhé letiště Sabiha Gökçen létá z Prahy turecká nízkonákladová společnost Pegasus Airlines. Do Antalye se dostanete v hlavní sezóně i přímým spojem z Ostravy, Brna, Karlových Varů a Pardubic. Ceny zpátečních letenek začínají obvykle na 5 000 Kč. Průměrná doba přímého letu z České republiky činí 2 hodiny a 40 minut.

Covid a další očkování

Od června 2022 jsou zrušena všechna restriktivní opatření v souvislosti s nemocí covid-19. Cestující do Turecka tak již nemusí předkládat HES kód, před odletem není potřeba vyplňovat zdravotní ani jiný formulář. Pro vycestování do země stačí cestovní pas (nikoliv pouze občanský průkaz), platný alespoň 5 měsíců od data ukončení zájezdu. Vlastní pas musí mít i děti nezávisle na věku. Pokud se plánujete v Turecku zdržet více než 3 měsíce, pak budete potřebovat i vízum.

Dovolená v Turecku není podmíněná žádným povinným očkováním. Pokud však plánujete výlety mimo turistická střediska a hotelové resorty, doporučují se běžná cestovatelská očkování proti hepatitidě A i B, břišnímu tyfu, tetanu a záškrtu. Pamatujte, že Česká republika nemá s Tureckem dohodu o bezplatném poskytnutí zdravotní péče pro své občany, a proto je nutné, abyste se na pobyt zde odpovídajícím způsobem připojistili.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovní pojištění

Lékařské ošetření, hospitalizace nebo operace v zahraničí vás může vyjít i na miliony korun. Kvalitní cestovní pojištění vás plně ochrání před zvolnými riziky a pomůže vám s úhradou nákladů. Kromě krytí léčebných výloh si můžete pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadel.

Mám zájem o cestovní pojištění

Měna a ceny v Turecku

Oficiální měnou je Nová turecká lira (YTL), která nahradila původní tureckou liru s šesti nulami (1 milion tureckých lir byl cca 20 Kč). Její kurz je zhruba 1,27 Kč. Při směně českých korun na turecké liry je třeba dát pozor na předražené směnárny. Ty bývají obvykle na těch nejfrekventovanějších místech (např. letiště a velká centra měst).

Příklady cen v Turecku pro rok 2022:

 • 1 litr mléka: 0,7 TL

 • 0,25 kg sýra: 6 TL

 • 1 malý chleba: 0,7 TL

 • Máslo: 1,7 TL

 • 1 kg tvrdého salámu: 10,5 TL

 • 1 kg rajčat: 2,7 TL

 • 1 kg pomerančů: 8 TL

 • 0,5 litru piva z obchodu: 29 TL

 • 1 litr benzínu: 25 TL

 • Krabička cigaret: 33 TL

Počasí v Turecku a ideální období pro návštěvu

Turecko můžete navštívit během celého roku. Země totiž nabízí spoustu možností, jak pobyt zde trávit. Hlavní sezóna začíná v průběhu května, kdy se průměrná teplota pohybuje okolo 25°C. V měsíci červnu stoupají teploty ke 30°C. A v červenci a srpnu, kdy vrcholí hlavní turistická sezóna, se teplota vzduchu vyšplhá na 35°C až 40°C.

První polovina září se nese v duchu stálého počasí a teploty zde atakují 30°C. Ke konci měsíce se ovšem mírně ochlazuje. Od poloviny října, kdy přicházejí trvalejší deště, ale teploty se stále drží okolo 25°C, doporučujeme navštívit Turecko kvůli turistice nebo poznávacím zájezdům.

Co vidět v Turecku - Turecké sezení u kávy s panoramatem Istambulu

Co navštívit a vidět v Turecku?

Turecko je zemí okouzlujících památek, majestátních historických měst, přírodních unikátů a kouzelného pobřeží lemovaného rozlehlými plážemi. Právě na pobřeží jsou rozesety stovky živoucích letovisek, kde můžete prožít dokonalou dovolenou se vším, co k ní patří. Která letoviska stojí za návštěvu?

 • Antalya: Turecká riviéra, potažmo její největší letovisko, láká na skvělou kombinaci plážové relaxace, poznávání památek, možností nakupování i nočního života. Mezi nejznámější části letoviska patří starý přístav Kaleici, milovníky památek jistě zaujme Flétnový (Yivli Minare), či Useknutý minaret (Kesik Minare) a za historií se můžete vydat do zdejšího archeologického muzea.

 • Side: Dříve bylo Side hlavním městem regionu Pamfýlie. Dodnes se ve městě podařilo zachovat zříceniny z římského období, pozůstatky Appolónova a Afroditina chrámu i pozůstatky antických lázní a křesťanské baziliky. Proto se letovisko stalo jedním z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších v celém Turecku. I tady můžete navštívit menší muzeum, výlet si udělejte ale i na vodopády Manavgat, kde najdete i stejnojmenné trhy. Ty by měly být otevřeny každé pondělí a čtvrtek, vždy je ale dobré si ještě ověřit aktuální otevírací dobu na místě.

 • Alanya: I toto letovisko nabízí historické památky, přírodní zajímavosti i krásné pláže, které jdou ruku v ruce s ruchem velkoměsta. Na východě se táhne Keykubátova pláž a na západě se rozkládá Kleopatřina pláž, která získala Modrou vlajku EU a je považována za jednu z nejkrásnějších pláží světa. V letovisku můžete navštívit zdejší hrad (Alanya Kalesi), starobylý přístav (Iskele), nespočet jeskyní (fosforová, jeskyně milenců, Damlataş, Dim apod.), ale i tradiční turecké bazary.

 • Turecko Belek: Moderní letovisko ležící na pobřeží Středozemního moře potěší zejména turisty, kteří hledají luxusní resorty se službami na vysoké úrovni. K dispozici je zde i několik luxusních restaurací a golfových hřišť. Navštívit zde můžete i největší aquapark ve Středozemí – Aquapark a delfinárium Troy v hotelu Rixos Premium. Protože se Belek nachází mezi Antalyí a Alanyí, představuje ideální výchozí bod pro další fakultativní výlety.

 • Turecko Kemer: Významné balneologické centrum Turecka a zároveň místo, kde si užijete klidnou dovolenou, láká na nedotčenou okolní krajinu, ale i historické památky. Nedaleko Kemeru najdete například byzantský kostel nebo seldžucký lovecký zámek ze 13. století.

Náš tip

Pokud plánujete návštěvu hlavního města Turecka – Istanbulu, vydejte se tady na prohlídku mešity sultána Ahmeda. Vstup do všech mešit v Turecku je zdarma, aby vás sem ovšem pustili, je potřeba být odpovídajícím způsobem zahalený. Při vstupu do mešity si vyzujte boty a zakryjete kolena. Dámy si také musejí zahalit vlasy a ramena šátkem.

Co v Turecku ochutnat a přivézt domů jako suvenýr?

Turecká kuchyně patří k nejrozmanitějším na světě. Mísí se v ní totiž vlivy středomořské a arabské kuchyně a mezi její hlavní ingredience patří lilek, rajčata, cizrna, čočka, rýže, olivový olej, kuřecí a telecí maso. Nejznámější pochoutkou je nepochybně kebab, který zde můžete ochutnat v mnohých variantách:

 • Döner kebab: Kebab v chlebové placce

 • Šiš kebab: Kebab na jehle, prokládaný paprikou, rajčaty a cibulí

 • Adana kebab: Pikantní kebab z mletého masa na jehle

 • Urfa kebab: Nepálivý kebab z mletého masa na jehle


Ochutnat tady můžete i tzv. pide, což je taková turecká verze pizzy. Za ochutnání stojí i lahmacun – tenká placka pokrytá mletým masem, která se následně posype petrželí a zakape citrónem. Nejčastější přílohou je rýže, do níž Turci přimíchávají hrášek, mrkev, cizrnu nebo rozinky, a chlebová placka ekmek.

Pokud máte chuť na sladké, objednejte si baklavu – plátky listového těsta plněné ořechy a polité sirupem či medem. Mezi typické sladkosti, které můžete přivézt i jako suvenýr, patří lokum. Jde o kostky pevnějšího želé, někdy s oříškem uvnitř, obalené v cukru či kokosu.

Z dalších suvenýrů můžeme jmenovat zdejší tureckou kávu, která vás překvapí svou plnou chutí a úžasným aroma. Ve stáncích se suvenýry najdete i alkohol raki, který se vyrábí z hroznů a dochucuje se anýzem. Nejznámější turecké pivo je Efes.

Tradičním suvenýrem je i nazar – malý modrý skleněný korálek, který symbolizuje oko proroka. Výhodně tady pořídíte i zlato a šperky, keramické a kožené výrobky, turecký čaj nebo kvalitní turecké koření. To nejkvalitnější pořídíte na místních trzích, kde vám prodavač koření naváží do průhledných sáčků, přičemž nejmenší možné množství je 100 g.

Nejoblíbenější destinací Čechů je Turecko - Pláž a Antalya

Na co si dát pozor v Turecku?

Turecko je krásná a relativně bezpečná země. Zejména pobřežní oblasti Turecka jsou totiž na turistickém ruchu zcela závislé a turecké orgány tam věnují bezpečnostní situaci nejvyšší pozornost. Přesto však doporučujeme být obezřetní zejména při cestování do vnitrozemí nebo mimo hlavní turistická letoviska.

Pokud si půjčujete auto, počítejte s tím, že vás na silnicích budou co chvíli zastavovat policejní kontroly. Policisty (ani vojáky nebo vojenské objekty) si nefotografujte ani nenatáčejte a při cestování autem se držte jen hlavních tahů a nesnažte se poznávat odlehlá místa, i kdyby vám připadala sebekrásnější.

Pozor si dávejte na neoznačené černé taxíky, objednávejte si pouze licencovaná taxi pomocí hotelové služby nebo například Uberu. Na přelidněných místech si potom dávejte pozor na kapesní zloděje a své věci mějte stále pod dozorem.

Zdravotní péče a cestovní pojištění do Turecka

Co se týče zdravotní péče, ta je zde na poměrně vysoké úrovni. Alespoň tedy co se soukromých lékařských zařízení týče. Zdravotnická zařízení bývají otevřená od 9. do 21. hodiny. Cestující ze zemí EU jsou kryti národním pojištěním a případné výlohy za lékařskou péči jim proto budou na základě účtů proplaceny.

Přesto je nesmírně důležité sjednat si na cestu do Turecka kvalitní cestovní pojištění s vysokými limity pojistného plnění. Výhodou takového pojištění je, že se vztahuje i na ošetření v soukromých zdravotních zařízeních, jejichž úroveň je velmi vysoká a odpovídá evropskému standardu.

Cena cestovního pojištění do Turecka pro jednu osobu začíná na zhruba 112 korunách. Tříčlenná rodina zaplatí za týdenní pojistku cca 336 korun. Při výběru vhodného pojištění ovšem nedoporučujeme volit to nejlevnější, ceny si raději vzájemně porovnejte v naší kalkulačce cestovního pojištění. Výběr pojistného produktu přizpůsobte nejen aktivitám, kterým se budete během dovolené v Turecku věnovat (např. rizikové sporty), ale zejména výši pojistných limitů a rizik, která bude vybraná pojistka krýt. Turecko sice můžete levně procestovat, na pojistce se ale v tomhle případě šetřit nevyplácí.

Jednoduše online

Cestovní pojištění na poslední chvíli

Při cestě do zahraničí si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Stihnete to během pár minut, klidně z letiště v den odletu.

Sjednat cestovní pojištění
Autorka - Vendula Flassig Vrablová
Vendula Flassig Vrablová Více článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • Lyžařky na svahu
  Cestování
  25. ledna 2023|Jana Březinová
  Zimní dovolená v roce 2023 aneb kam vyrazit na lyže?

  Po letech pandemie si letos můžete užít zimní dovolenou na horách opět bez omezení. Vyrazíte za lyžováním a snowboardingem na české hory nebo raději do Alp? A na co si dát pozor? Máme pro vás užitečné tipy.

 • Bezpečně na horách - Rodina na lyžích v Alpách
  Cestování
  17. prosince 2022|Jana Březinová
  Bezpečně na horách: Jak se vyhnout úrazům a proč si vždy sjednat pojištění

  Zima se pro miliony Čechů neodmyslitelně pojí s dovolenou na horách. Bohužel to také znamená tisíce úrazů – lyžování a snowboarding patří k nejrizikovějším sportům. Jak se na horách chovat bezpečně? Jaké úrazy hrozí nejčastěji? Proč si sjednat pojištění a na kolik by vás vyšlo ošetření v zahraničí bez něj? Vše jsme pro vás shrnuli v článku.

 • Očkování při cestě do zahraničí - Sestra očkuje pacientku do ramene
  Cestování
  12. listopadu 2022|Jana Březinová
  Očkování při cestách do zahraničí

  Každoročně vyráží na dovolenou do zahraničí miliony Čechů. V posledních letech ale cestování komplikují restrikce kvůli onemocnění covid-19. Do jakých zemí aktuálně potřebujete očkování a kde stačí test? Nezapomínejte však ani na další povinná a doporučená očkování, a to především při cestách do exotiky.

 • Muž s letenkami, pasem a mobilním telefonem na letišti
  Cestování
  01. října 2022|Veronika Čermáková
  Flexibilní letenky: Co to je a na co si při koupi dát pozor?

  Ještě donedávna byly koupené letenky prakticky nezrušitelné. Pokud jste se snažili zrušit či změnit termín letenky, stála vás změna víc než samotná letenka. Doba pandemie koronaviru však všechno změnila a dlouhou dobu letecké společnosti nabízely možnost zakoupení flexibilních letenek, které lze libovolně měnit. Letecká doprava ale konečně začala znovu ožívat a většina aerolinek se vrací k původním pravidlům. Jaké společnosti stále ještě nabízejí flexibilní letenky?

 • Tipy na výlety do hor pro milovníky hor - Nohy muže pochodující po horách
  Cestování
  26. září 2022|Monika Šaríková
  Tipy na výlety do hor pro rodiny s dětmi i zkušené turisty

  Toužíte poznat české a nejbližší sousední hory, ale nevíte, kde je bezpečno také pro rodiny s dětmi nebo začínající turisty s žádnými či jen malými zkušenostmi? Dali jsme do kupy tipy na výlety do hor pro všechny - rodiny s dětmi, normální turisty, ale i profíky, kterým už dochází nápady.

 • Vinice na jižní Moravě
  Cestování
  01. září 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Vinařská sezóna 2022: Co navštívit a jak se chránit před riziky

  Tuzemské vinice nabízejí neuvěřitelně rozmanité odrůdy, z nichž mistři vinaři, vyzbrojení letitými zkušenostmi, vyrábějí lahodná vína, která vynikají bohatým spektrem aromatických látek i plnou chutí. Není se proto čemu divit, že stále více tuzemských i zahraničních turistů touží zažít na vlastní kůži tradiční vinobraní a ochutnat vína, která se mohou pyšnit celou řadou zajímavých cen. Kam za vínem zamířit a co ochutnat?

 • Pláž na Bali
  Cestování
  17. srpna 2022|Monika Šaríková
  Období dešťů v Thajsku a na Bali aneb kdy si pro dovolenou raději vyberte jinou destinaci

  Thajsko a Bali patří mezi nejvyhledávanější exotické destinace, kam Češi jezdí strávit vysněnou dovolenou. Před koupí letenek si však nezapomeňte zjistit, zda je návštěva vhodná. Například v období dešťů byste si kouzlo těchto lokalit příliš neužili.

 • potřebujete-vízum
  Cestování
  22. července 2022|Jana Březinová
  Do jakých zemí potřebujete vízum?

  Pokud cestujete pouze v rámci Evropské unie, žádné vízum nepotřebujete. Vystačíte si pouze s občanským průkazem. Za hranicemi EU už ale toto platit nemusí. Česká republika má sice bezvízový styk se 185 státy, ale do řady států je turistické vízum zapotřebí. Někdy se kvůli získání víza musíte vypravit dokonce na zastupitelský úřad v zahraničí.

 • víkend na vodě
  ŽivotCestování
  03. července 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Víkend na vodě: Na co se připravit a jak se chránit před riziky?

  Češi jsou národem chatařů, chalupářů, houbařů a také vodáků. Typická letní kratochvíle učarovala nejednomu z nás. Pokud sami plánujete na vodu vyrazit, přečtěte si, jak se na tenhle adrenalinový výlet připravit a ochránit sebe i majetek před případnými riziky, která by mohla proměnit pečlivě naplánovaný výlet v noční můru.

 • Tabule - letiště - zrušený let
  Cestování
  29. června 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Zrušili vám let – na koho se obrátit?

  Pandemie covidu nepřestává zasazovat rány cestování. Aerolinky a cestovní kanceláře sice mají prodané rekordní množství letenek a zájezdů, odlety letadel ale komplikuje nedostatek lidí na letištích i stávkující personál. Co dělat, pokud uvíznete na letišti v důsledku zpožděného letu? A na koho se obrátit, pokud váš let rovnou zruší?

 • chorvatsko-autem
  Cestování
  28. června 2022|Jana Březinová
  Cesta autem do Chorvatska 2022

  I v letošním roce patří Chorvatsko k nejoblíbenějším dovolenkovým destinacím. Autem se do země vypraví stovky tisíc českých turistů. Zjistěte, jaké trasy jsou nejrychlejší, na kolik vás vyjdou pohonné hmoty i jak se vyhnout kolonám.

 • chorvatsko
  Cestování
  24. června 2022|Veronika Doskočilová
  Jak ušetřit při návštěvě Chorvatska?

  Turistické městské karty jsou v Chorvatsku poměrně rozšířené. Nabízí je řada turisticky oblíbených měst. Podmínky jednotlivých karet se ale liší. Některé získáte bezplatně, jiné stojí peníze. Některé karty platí jen pár dní, jiné i rok. A v rámci některých z nich máte různé aktivity zcela zdarma, zatímco jiné turistické karty vám nabízí pouze slevy z různých vstupů a služeb.

 • Mapa a pas
  Cestování
  07. června 2022|Veronika Čermáková
  Jak si vyřídit cestovní pas – krok za krokem

  Pokud vás čeká vyřízení nového cestovního pasu, nemělo by vás překvapit, že si budete muset pořídit biometrický pas. Původní pasy jsou totiž platné do doby jejich uvedené platnosti a nově se už vydávají jen biometrické cestovní pasy. Co znamená biometrický pas a co budete potřebovat k jeho vyřízení se dozvíte v našem článku.

 • cestování
  Cestování
  30. května 2022|Jana Březinová
  Na co si dát pozor před odjezdem na dovolenou

  Aby se dovolená nebo návrat z ní nestal noční můrou, měli byste její přípravě věnovat alespoň trochu času. Nenechávejte všechno na poslední chvíli. Jinak hrozí, že těsně před odjezdem zjistíte, že nemáte platné doklady nebo vás po návratu bude čekat vykradený byt.Aby se dovolená nebo návrat z ní nestal noční můrou, měli byste její přípravě věnovat alespoň trochu času. Nenechávejte všechno na poslední chvíli. Jinak hrozí, že těsně před odjezdem zjistíte, že nemáte platné doklady nebo vás po návratu bude čekat vykradený byt.

 • nizkonakladovy-let
  Cestování
  08. května 2022|Veronika Čermáková
  Vše o nízkonákladových letenkách

  Nízkonákladové letenky jsou oblíbeným způsobem levného cestování. Není divu. Nízkonákladové letecké společnosti nabízejí letenky výrazně levnější, než u klasických leteckých společností, a tak se i za málo peněz můžete dopravit do vysněné destinace. Co jsou to nízkonákladové společnosti a v čem se liší od těch klasických si povíme v následujícím článku.

 • Žena s batohem a letenkami
  Cestování
  11. dubna 2022|Veronika Čermáková
  Jak ulovit nejlevnější letenky

  Akční letenky, díky kterým můžete výhodně procestovat celý svět, nejsou žádnou novinkou. Někdy vám sice hledání výhodných letenek zabere trochu více času a možná budete muset slevit ze svých nároků, odměnou vám však budou ušetřené peníze, které potom můžete investovat do zážitků. Přinášíme vám pár tipů, jak ulovit tu nejlevnější letenku.

 • Rodina na dovolené
  Cestování
  15. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Cestování se staršími dětmi

  Máte v hlavě představu krásné dovolené, kde se děti nebudou nudit a dospělí si odpočinou? Aby šlo vše hladce, měli byste se na cestování s dětmi důkladně připravit. Jinak vás může postihnout celá řada nepříjemností, od zdravotních potíží až po chybějící doklady. Na co nezapomenout při cestování se staršími dětmi?

 • Těhotná žena na letišti
  Cestování
  02. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Cestování v těhotenství

  Kvůli těhotenství se určitě nemusíte vzdát dovolené a cestování, na druhou stranu je dobré mít na paměti pár základních pravidel, abyste byla vy i nenarozené miminko v bezpečí. Pro cestování v těhotenství je ideální druhý trimestr.

 • Dubaj
  Cestování
  09. února 2022|Veronika Čermáková
  Co zažít v Dubaji?

  Procestovali jste již opravdu mnoho a jen málokteré místo vás dokáže ještě překvapit? Pak vyrazte do Dubaje, do města, které na sebe několikrát do roka upozorňuje unikátními stavbami a atrakcemi. Na své si zde přijde opravdu každý, a tak není divu, že si Dubaj získá srdce snad každého návštěvníka. Co byste při její návštěvě rozhodně neměli vynechat?

 • Koronavirus
  Cestování
  Koronavirus: cestovní pojištění

  Pandemie nového typu koronaviru poznamenala běžný život u nás i ve světě. Nevyhnula se bohužel ani cestování, které po měsících přísných uzávěr zažívá pomalou obnovu. Pokud plánujete zahraniční cestu, je nezbytně nutné vyřídit si kvalitní cestovní pojištění. Koronavirus vás totiž může uvrhnout do karantény, izolace nebo vám cestování ještě více znepříjemnit.

 • Dovolená v Egyptě - pyramidy a velbloudi
  Cestování
  16. prosince 2021|Veronika Čermáková
  Vánoční dovolená v Egyptě

  Láká vás prožití letošních vánočních svátků tak trošku jinak? Co takhle vyhnout se vánočnímu stresu a oslavit Vánoce pod palmami v Egyptě? Egypt je díky příjemným teplotám i ceně ideální destinací pro trávení vánoční dovolené.

 • Test na covid
  Cestování
  22. září 2021|Monika Šaríková
  Testy na covid-19: Jsou stále zdarma nebo si Češi už musí připlatit?

  V první polovině června vláda prohlásila, že od 1. září 2021 skončí bezplatné testování na covid-19 pro všechny osoby nad 18 let. Cestování za hranice se tak mělo prodražit až o několik set korun. Jaká je situace nyní na začátku října?

 • Žena v klobouku se opaluje
  Cestování
  17. září 2021|Veronika Čermáková
  Podzimní dovolená v době Covidu

  Ani letos mírné komplikace a nepříjemnosti spojené s cestováním vášnivé cestovatele neodrazují od vycestování do zahraničí. A to i navzdory tomu, že součástí většiny cest zatím zůstává negativní test na COVID-19. Stále se však najdou země, kam lze vyrazit i bez nutnosti předkládání testu či potvrzení o očkování. Pojďte se s námi podívat na přehled oblíbených destinací kam i na podzim stojí za to vyrazit.

 • Pár na kolech
  Cestování
  28. srpna 2021|Jana Poncarová
  Dovolená na kole: Co kryje pojištění pro cyklisty?

  Letošní letní dovolenou tráví poměrně velká část Čechů v tuzemsku. A tak je plno na cyklostezkách, v lesích, u rybníků i na vodě. Kde je více lidí, tam číhá i více nebezpečí – krádeží, zranění a dalších nepříjemností. K tomu se přidává alkohol. Pokud se chystáte na výlet za burčákem nebo si v půlce trasy rádi dopřejete vychlazenou dvanáctku, neměli byste šetřit na dobrém pojištění pro cyklisty.

 • Via ferraty - usmívající se žena v červené helmě
  Cestování
  27. srpna 2021|Veronika Čermáková
  Kam na via ferraty v ČR a za hranicemi

  Patříte mezi příznivce skalního lezení a hledáte místo, kde si tento nezapomenutelný horský zážitek jak se patří užít? Via ferraty neboli zajištěné cesty už dávno nejsou doménou pouze zahraničních destinací. Naopak i u nás je z čeho vybírat. Kam stojí za to vyrazit?

© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.