Ministerstvo dopravy informovalo, že platnost řidičských průkazů a státních technických kontrol, které vyprší v období od 1. února do 31. srpna 2020, bude automaticky prodloužena o sedm měsíců. To by znamenalo, že řidiči nemusí spěchat na úřady, ale mohou jezdit s propadlými doklady. Redakce iROZHLAS.cz však zjistila, že ačkoliv je toto nařízení prezentované jako platné po celé Evropské unii, řada států ho nepřijala.