Blog
Životní pojištění
zlomena ruka

Pojištení storna zájezdu

22. února 2016|Monika Šaríková|

Představte si situaci, kdy se těšíte na dovolenou, ale pár dní před odjezdem se přihodí něco, kvůli čemu nemůžete odjet. V takovém případě je na světe velký problém, kdy riskujete, že o všechny zaplacené peníze přijdete. Taková situace skutečně nemusí být nic ojedinělého a je dobré se proti ní chránit. Jak na to? Pomůže pojištění storna zájezdu. To dnes nabídne většina pojišťoven na našem trhu, a to za podmínek, které přijdou skutečně vhod každému.

Představte si situaci, kdy se těšíte na dovolenou, ale pár dní před odjezdem se přihodí něco, kvůli čemu nemůžete odjet. V takovém případě je na světě velký problém, kdy riskujete, že o všechny zaplacené peníze přijdete. Taková situace skutečně nemusí být nic ojedinělého a je dobré se proti ní chránit. Jak na to? Pomůže pojištění storna zájezdu. To dnes nabídne většina pojišťoven na našem trhu, a to za podmínek, které přijdou skutečně vhod každému.

Na co se pojištění storna zájezdu vztahuje?


Nejprve je dobré vědět, na jaké situace se vlastně dané pojištění storna zájezdu konkrétně vztahuje a kdy se nám tedy může hodit. V daném směru to může být třeba onemocnění nebo úraz, kdy je třeba hospitalizace. Mohou to být ale i komplikace spojené s těhotenstvím, stejně jako to může být problém s tím, že přijdete o zaměstnání. Možnou situací, na kterou se pojistka také vztahuje je i to, že může být poškozeno vaše bydliště a vy musíte v důsledku toho daný problém vyřešit. Případné problémy se ale mohou jednat i vašeho osobního života - třeba toho, že jste povoláni k rozvodovému nebo soudnímu řízení, nebo do školy na nově vypsaný termín zkoušky.

Co pojistka umí?


Jaké situace mohou nastat, to již víme. Nyní je třeba vědět také to, jak vlastně daná pojistka funguje. Pokud byste ji neměli, můžete zkusit zájezd stornovat u své cestovní kanceláře a doufat, že vám něco vrátí. O ostatní peníze byste nenávratně přišli. Jelikož ale máte pojistku uzavřenou, můžete se obrátit při řešení právě na konkrétní pojišťovnu. Ta zajistí, že o případné peníze nebudete připraveni, jelikož vám budou uhrazeny z účtu samotného poskytovatele daného pojištění . Kolik to bude, to záleží hlavně na podmínkách. Není však nic neobvyklého, že to může být ale i plná cena, kterou jste za danou dovolenou u cestovní kanceláře zaplatili.

Spočítat cestovní pojištění
Monika Šaríková Více článků autora
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).