Chcete ochránit místo, kde bydlíte a uvažujete nad tou správnou pojistkou? V tomto případě je třeba jít cestou správné pojišťovny, cestou dostatečného pojistného krytí, stejně jako cestou správného rozsahu pojistky. Máme-li být konkrétní, existují dva hlavní typy daných pojistek. Prvním typem je takzvané pojištění nemovitosti a druhým typem je pojištění domácnosti. Podívejme se společně na to, čím se liší. Pro ideální ochranu je dnes doporučováno sjednat oba dva, jelikož v takovém případě máte jistotu, že vám žádný problém zaručeně hrozit nebude.
Zde samozřejmě mluvíme o pojistce, kterou mohou sjednat jak ti, kteří bydlí v domech, tak i ti, kteří bydlí v bytech. Pojištění domácnosti je charakteristické tím, že se primárně vztahuje výhradně k našemu interiéru. Máme tak pojištěno třeba vybavení bytu, elektroniku, nábytek, ale i naše soukromé věci a cennosti. A to v rámci rizik, kam může patřit požár, krádež, ale stejně tak i vandalismus, vytopení a řada dalších věcí. Dá se tedy říci, že pojištění domácnosti se nevztahuje na stavbu jako takovou, ale naopak na všechny věci, která vlastníme.
Nyní se podíváme na druhý typ pojistky, a to ono pojištění nemovitosti. To je primárně charakteristické tím, že se jedná o pojištění celé stavby. V tomto případě tedy mluvíme o budově jako takové. I v případě jakéhokoliv poškození, ať už jde o nehodu, požár nebo povodeň, je docíleno toho, že nám pojišťovna škody proplatí. Důležité je také dodat, že pojištění nemovitosti lze sjednat už i na rozestavěnou budovu nebo dům, stejně jako lze počítat do pojištěných věcí i materiál na svatbu. Zapomínat ale nesmíme ani na to, že v případě rodinných domů můžeme do daného pojistného krytí zahrnout i zahradu a všechny věci na ní samotné.