pojisteni

Chcete ochránit místo, kde bydlíte a uvažujete nad tou správnou pojistkou? V tomto případě je třeba jít cestou správné pojišťovny, cestou dostatečného pojistného krytí, stejně jako cestou správného rozsahu pojistky. Máme-li být konkrétní, existují dva hlavní typy daných pojistek. Prvním typem je takzvané pojištění nemovitosti a druhým typem je pojištění domácnosti. Podívejme se společně na to, čím se liší. Pro ideální ochranu je dnes doporučováno sjednat oba dva, jelikož v takovém případě máte jistotu, že vám žádný problém zaručeně hrozit nebude.

Čím je charakteristické pojištění domácnosti?


Zde samozřejmě mluvíme o pojistce, kterou mohou sjednat jak ti, kteří bydlí v domech, tak i ti, kteří bydlí v bytech. Pojištění domácnosti je charakteristické tím, že se primárně vztahuje výhradně k našemu interiéru. Máme tak pojištěno třeba vybavení bytu, elektroniku, nábytek, ale i naše soukromé věci a cennosti. A to v rámci rizik, kam může patřit požár, krádež, ale stejně tak i vandalismus, vytopení a řada dalších věcí. Dá se tedy říci, že pojištění domácnosti se nevztahuje na stavbu jako takovou, ale naopak na všechny věci, která vlastníme.

Pojištění nemovitosti je spojeno se stavbou


Nyní se podíváme na druhý typ pojistky, a to ono pojištění nemovitosti. To je primárně charakteristické tím, že se jedná o pojištění celé stavby. V tomto případě tedy mluvíme o budově jako takové. I v případě jakéhokoliv poškození, ať už jde o nehodu, požár nebo povodeň, je docíleno toho, že nám pojišťovna škody proplatí. Důležité je také dodat, že pojištění nemovitosti lze sjednat už i na rozestavěnou budovu nebo dům, stejně jako lze počítat do pojištěných věcí i materiál na svatbu. Zapomínat ale nesmíme ani na to, že v případě rodinných domů můžeme do daného pojistného krytí zahrnout i zahradu a všechny věci na ní samotné.