Pes leží na kufrech v autě

Psí rvačky a jiné kalamity: proč zvířeti koupit cestovní pojištění

Taky zvířecího parťáka berete všude s sebou? Společně si umíte užít tu správnou dovolenou: čachtat se v moři, skákat po skalách, po ránu společně vychutnávat espresso s výhledem na Fontanu di Trevi. Dovolenková idyla ovšem končí v momentě, kdy se váš pejsek rozběhne, skokem plavmo převrhne stůl, porazí číšníka s tácem s 12 espresy a se štěkotem se vrhne do rvačky místního gangu ratlíků. Pak řešíte pokousaného psa, opařeného číšníka i rozbitý stůl. A taky si konečně vzpomenete, proč jste to zvíře měli pojistit. 

Mušle za 3 500 dolarů: kolik stojí veterinář 

Na dovolené svádí spousta lákadel nejen vás, ale i vaše domácí mazlíčky. Očichávají, zkoumají, ochutnávají, seznamují se. Snadno přitom spolknou lasturu z pláže, přejí se písku, ochutnají jedovatou bobuli, šlápnou do vosího hnízda nebo si rozříznou tlapku o sklo. Nebo jednoduše dostanou průjem z jídla a horka jako jejich páníček. 

Vy rychle běžíte na místní pohotovost, lovíte slovíčka v překladači a trnete, jestli to váš mazlíček přežije. Pak vás čeká další překvapení: účet za ošetření. Třeba vyndání skořápek mušlí nebo zaskočené kosti (odborně vniknutí cizího tělesa do těla) přijde v Evropě podle pojišťovny Generali na 22 735 Kč (v USA dokonce 3 500 dolarů). Za otravu zaplatíte 3 550 Kč a za prasklý vaz 26 982 Kč. To ovšem v případě psa. Ošetření otravy kočky vyjde na 4 492 Kč, zánět močového měchýře na 6 140 Kč. 

Cestovní pojistka za obojkem: jak vybrat cestovní pojištění 

Cestovní pojištění se prostě vyplatí i pro zvířecí parťáky. Kde takovou pojistku sehnat? Samostatný produkt pro zvíře na cestách většina pojišťoven nenabízí. Mazlíčka můžete připojistit v rámci vašeho cestovního pojištění (podobně jako třeba rizikové sporty). Pokud už pro vaše zvíře máte tuzemské zdravotní pojištění, můžete cestovní pojištění přikoupit k němu.

Každá pojišťovna nabízí jiný rozsah pojištění domácích zvířat. Obvykle nepojistíte štěňata do asi 3 měsíců a starší kočky a pejsky (nad 8-10 let). Rozhoduje i rasa a velikost zvířete. Pojistit můžete i zvíře bez průkazu původu, nesmí ale trpět chronickým onemocněním. Některé pojišťovny pojistí i jiná zvířátka, třeba králíčka. Konkrétní podmínky pro cestovní pojištění najdete jednoduše i online.

Nepodceňujte cestovní pojištění

A to jak pro vás, tak vaše domácí mazlíčky. Lékařské ošetření, hospitalizace nebo operace v zahraničí vás může vyjít i na miliony korun. Kvalitní cestovní pojištění vás i vašeho mazlíčka plně ochrání před zvolenými riziky a pomůže vám s úhradou nákladů.

Dobrodružství s tlapkami: vyberte správné limity 

Hledáte pro psího nebo kočičího parťáka správnou pojistku? Podívejte se hlavně na pojistné podmínky. Jak velkou má pojišťovna síť smluvních partnerů? Hradí pojištění i dopravu k lékaři? Jaké má výluky?  Pojistí vám i ztrátu nebo úmrtí vašeho mazlíčka? 

Přemýšlejte i nad limity: obvyklé jsou v rozmezí 10 000-40 000 Kč. V některých zemích stojí u veterináře stovky eur snad i zaklepání na dveře: vybírejte podle toho pojistku. Vyšší limity si vyberte i při dobrodružných výpravách do hor. Počítejte se spoluúčastí: léčbu do výše spoluúčasti budete hradit ze svého. Pokud má vaše zvířátko chronické onemocnění, poraďte se předem s pojišťovnou, jestli vám uhradí náklady, pokud se jeho stav zhorší. 

Více o výhodném cestovním pojištění pro psy se dočtete na našich stránkách.

Věděli jste?

Psi taky cestují s pasem? Nemají tam razítka z celnice, zato tam najdete jejich očkování. Každý pejsek, který chce cestovat (a pojistit se) musí být očipovaný a očkovaný proti vzteklině. Některé země požadují i odčervení nebo preventivní karanténu.

Zjistěte si předem podmínky vaší cílové země – třeba na stránkách Státní veterinární správy. Jinak dopadnete jako herečka Amber Heard, které v Austrálii za propašování dvou pejsků hrozilo několik let vězení. 

Běžíte k veterináři? Připravte si hotovost

Pokud se už zvířecímu cestovateli něco stane, nepanikařte a zavolejte na asistenční službu. Poradí vám, kde je nejbližší veterinář. Počítejte s tím, že ošetření uhradíte z vlastní kapsy. Pojišťovna ho obvykle proplácí zpětně na základě účtu. Pojišťovna proplatí i materiál, léky a často i dopravu k veterináři. Případnou spoluúčast ale platíte vždy vy. 

Tip

Všechny doklady si na místě zkontrolujte. Měly by mít kromě přesného rozpisu ošetření a ceny i číslo čipu vašeho psa.

Rozbitá váza a jiné nehody

Někdy zvíře umí vytvořit i jiné patálie. Třeba takhle obdivujete obrazy v hotelové lobby, když v tom slyšíte hlasité: Prásk! Váš kocour přesně mířeným skokem sejmul vrabce, který vletěl do haly a usadil se na váze. Recepční suše polkne a vy začnete lovit v peněžence eura. 

Psi a kočky umí způsobit pořádné kalamity: strhnout jídlo ze stolu v restauraci, porvat se s místním psím šampionem (který měl zrovna před soutěží) nebo zničit polstrování drahého gauče. Naštěstí můžete pojistit i tohle. V rámci pojištění odpovědnosti za škodu jsou zahrnuté i nehody, které způsobí váš pes. Můžete ho sjednat jako doplněk běžného cestovního pojištění. Pojistka na cesty s mazlíčky se prostě vyplatí. Tlapku na to!

Jednoduše online

Cestovní pojištění na poslední chvíli

Při cestě do zahraničí si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Stihnete to během pár minut, klidně z letiště v den odletu.

Magdaléna Kubečková - autorka, copywriterka
Magdaléna KubečkováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • Krádež auta - zloděj otevírá zámek na dveřích
  21. září 2023|Petr Woff
  10 nejčastěji kradených automobilů: Najdete v seznamu svoji značku?

  Moderní auta jsou stále sofistikovanější, ale pozadu nezůstávají ani zloději. Dříve používali hrubou sílu, která by jim dneska nestačila, takže se naučili různé elektrikářské a programátorské finty. V absolutním bezpečí není žádný vůz, některé modely však mizejí častěji než jiné. Jaké riziko hrozí Škodovce, Volkswagenu, Fordu a dalším automobilům?

 • Platba kreditní kartou
  19. září 2023|Magdaléna Kubečková
  Využijte kreditní kartu na maximum

  Umí vydělat několik procent z nákupu, nabízí zajímavé bonusy, pomůže vám překlenout čekání na výplatu. Můžete s ní bezpečně platit na internetu a v cizině vám usnadní půjčení auta. Když s ní ale neumíte pořádně zacházet, zaplatíte desítky procent navíc na úrocích. Víte, jaké jsou výhody a nevýhody kreditní karty?

 • Žárovka s mincemi v pozadí
  18. září 2023|Petr Woff
  Dodavatelé nabízejí energie pod cenovým stropem. Komu se vyplatí?

  Energie na evropských burzách zlevnily, a proto dodavatelé vydali nové ceníky. Společnosti ČEZ, E.ON, innogy, PRE nebo Pražská plynárenská nabízejí elektřinu a zemní plyn pod cenovými stropy, které stanovila vláda. Není však jisté, zda se v blízké budoucnosti dočkáme ještě výraznějších slev. Proto zvažte, jestli v současnosti uzavřete delší cenovou fixaci, nebo volnější smlouvu.

 • Zabezpečení motorky - zámek na kolo
  17. září 2023|Petr Pohůdka
  Zabezpečení motorky: Jak zastavit zloděje

  Lankové a řetězové zámky, zámek kotoučové brzdy s alarmem nebo GPS lokátor. Zabezpečení motorky proti krádeži má různou podobu. Který způsob ochrany je nejlepší? Záleží na konkrétní situaci. Nejlépe uděláte, když zkombinujete více prvků.

 • Figurka Lego
  15. září 2023|Jana Březinová
  LEGO, akční figurky a další sběratelské kousky. Jak je pojistit?

  V kostičkách LEGO nebo pár sběratelských kartičkách můžete mít doma stovky tisíc korun, a tak by vám nemělo chybět kvalitní pojištění. Netradiční sběratelské předměty můžete zahrnout do běžného pojištění domácnosti nebo je pojistit jako sbírku – pak se vám bude hodit znalecký posudek.

 • Kalkulačka a papíry s grafy
  13. září 2023|Petr Woff
  Sankce za předčasné splacení hypotéky mají stoupnout až na desetitisíce Kč. Jak se jim vyhnete?

  Vláda chce dovolit bankám, aby pokutovaly svoje klienty za předčasné splacení hypotečních úvěrů. Někteří občané by potom museli uhradit navíc až 2 % z předčasně splacené části celkové jistiny. V navrženém zákoně jsou však popsány situace, kdy můžete hypotéku bezproblémově umořit ještě předtím, než skončí její fixace. Pokuta se vám vyhne, třeba když prodáte svou nemovitost nebo se rozvedete. 

 • Muž na motorce
  11. září 2023|Jana Březinová
  Pojištění na motorku: Jak se liší od pojištění auta?

  Povinné ručení na motorku je levnější oproti autu, naopak za pojištění havárie si výrazně připlatíte. Neměli byste podcenit pojištění odcizení, protože motorky se více kradou. Co dalšího byste měli vědět o pojištění motorky?

 • Žena sedí s nohama v ponožkách u topení
  09. září 2023|Petr Pohůdka
  Topná sezona začíná: 5 tipů, na co nezapomenout

  Údržba kotle a komínu, odvzdušnění radiátorů nebo správné nastavení termostatu. Na topnou sezonu se raději připravte s dostatečným předstihem – zejména pokud potřebujete využít služeb profesionálů. Dobrá příprava vám navíc může přinést významné úspory. Na co před startem topné sezony nezapomenout?

 • Žena s účty počítá na kalkulačce
  08. září 2023|Jana Březinová
  Víte, co je kontokorent a kdy se vyplatí?

  Kontokorentní úvěr – zkráceně „kontokorent“ vám dovolí jít do minusu na vašem běžném účtu. Poskytne vám finanční rezervu a umožní zaplacení nečekaného výdaje, když si nechcete brát klasickou půjčku. Komu se kontokorent vyplatí a kdo by se mu měl raději vyhnout?

 • struktura-vydaju
  07. září 2023|Petr Woff
  Struktura výdajů domácnosti: Kolik a za co utrácejí chudí, průměrní a bohatí Češi?

  Tuzemské domácnosti platí především za bydlení a potraviny, následuje doprava a rekreace. Česká společnost je poměrně rovnostářská, ale přesto najdeme významné rozdíly mezi chudšími a bohatšími občany. Například nedávné zdražení elektrické a tepelné energie pociťují silněji senioři než průměrní a vysokopříjmoví zaměstnanci. Porovnejme, jakou strukturu mají výdaje našich domácností.