Pláž na Bali

Období dešťů v Thajsku a na Bali aneb kdy si pro dovolenou raději vyberte jinou destinaci

Thajsko a Bali patří mezi nejvyhledávanější exotické destinace, kam Češi jezdí strávit vysněnou dovolenou. Před koupí letenek si však nezapomeňte zjistit, zda je návštěva vhodná. Například v období dešťů byste si kouzlo těchto lokalit příliš neužili.

Vzdálené exotické kraje byly pro našince vždy lákavé. Nejen kvůli příznivějším klimatickým podmínkám po celý rok, ale také zcela odlišné kultuře, historii a památek, životního stylu a samozřejmě i jejich národní kuchyně.

Vyšší teploty po celý rok neznamenají, že se na Bali nebo do Thajska můžete vydat kdykoliv. Zatímco u nás se střídají čtyři různá roční období, zde panuje buď sucho nebo prší. Kdy jet a kdy je lepší se Bali a Thajsku vyhnout?

Když na Bali prší, tak často a intenzivně, přijít může i vichřice

Tropický ostrov Bali leží poblíž rovníku a průměrné denní teploty se zde celoročně pohybují okolo příjemných 25 až 30 °C přes den. Zima vám tedy rozhodně nebude.

Pro období sucha, které na Bali začíná na přelomu března a dubna a končí na přelomu října a listopadu, jsou typické teploty přes 30 °C. Počasí bývá většinu dní slunečné a jen zřídka se objeví přeháňky. Nejvhodnějšími měsíci pro návštěvu Bali jsou květen až říjen.

Období dešťů nastává ke konci listopadu a končí v březnu. Denní teploty mohou klesnout na 25 °C, což by nevadilo, kdyby oblohu nehalily mraky a náladu nekazily časté a silné deště, občas doprovázené vichřicí. Příchod monzunových dešťů navíc nelze předpovědět.

Jednoduše online

Cestovní pojištění na poslední chvíli

Při cestě do zahraničí si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Stihnete to během pár minut, klidně z letiště v den odletu.


Pokud se na Bali rozhodnete jet v období dešťů, nezapomeňte si na místě koupit pláštěnku. Neužijete si tamější přírodu, ani moře. Výlety do hor nejsou doporučené a počasí nenahrává ani slunění a koupání v moři. Vůbec nejméně příznivými měsíci jsou prosinec a leden.

Samozřejmě můžete mít štěstí a zrovna při vaší dovolené pršet nemusí a naopak i během období sucha může pršet několik dní. Nejedná se však o pravidlo, ale náhodu. Případně si jako místo dovolené zvolte oblast, kde panují nejlepší klimatické podmínky na ostrově.

Socha Big Buddha na thajském ostrově Phuket

V Thajsku se střídají tři období - horké, chladné a monzunové

Termín návštěvy Thajska vybírejte stejně pečlivě. Nejvhodnější pro dovolenou je paradoxně chladné období, následuje období dešťů a pro Evropany nejméně vhodné je období veder a sucha.

Thajská „zima“ panuje od listopadu do února a denní teploty se pohybují okolo příjemných 26 °C. Naopak během období horkých měsíců od února až do května teploty přesahují 36 °C. Období dešťů do Thajska přichází v květnu a odchází v říjnu.

Počasí se také liší dle oblasti. Thajsko je rozlohou velká země. Jinak bude na severu země, jinak na východním či západním pobřeží. Nejdeštivějšími měsíci v Thajsku bývá září a říjen, naopak nejpříznivější podmínky panují v lednu, únoru a březnu.

Nicméně ani období dešťů nemusí být pro dovolenou v Thajsku nejhorší volbou. Není totiž zdaleka tak nepříjemné jako v jiných zemích. Prší většinou v noci a dešťové přeháňky bývají sice intenzivní, ale netrvají dlouho.

Ať už máte v plánu vyrazit na Bali nebo do Thajska, případně jiné asijské země, ujistěte se předem, že kromě cenově výhodných letenek, vám vyjde i počasí.

Kalkulačka cestovního pojištění

Před cestou do Thajska nebo na Bali nezapomeňte na cestovní pojištění

Nezapomeňte si před cestou do Thajska nebo na Bali sjednat cestovní pojištění. Stihnete to během pár minut, klidně z letiště v den odletu.

Monika ŠaríkováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

  • Krádež auta - zloděj otevírá zámek na dveřích
    21. září 2023|Petr Woff
    10 nejčastěji kradených automobilů: Najdete v seznamu svoji značku?

    Moderní auta jsou stále sofistikovanější, ale pozadu nezůstávají ani zloději. Dříve používali hrubou sílu, která by jim dneska nestačila, takže se naučili různé elektrikářské a programátorské finty. V absolutním bezpečí není žádný vůz, některé modely však mizejí častěji než jiné. Jaké riziko hrozí Škodovce, Volkswagenu, Fordu a dalším automobilům?

  • Platba kreditní kartou
    19. září 2023|Magdaléna Kubečková
    Využijte kreditní kartu na maximum

    Umí vydělat několik procent z nákupu, nabízí zajímavé bonusy, pomůže vám překlenout čekání na výplatu. Můžete s ní bezpečně platit na internetu a v cizině vám usnadní půjčení auta. Když s ní ale neumíte pořádně zacházet, zaplatíte desítky procent navíc na úrocích. Víte, jaké jsou výhody a nevýhody kreditní karty?

  • Žárovka s mincemi v pozadí
    18. září 2023|Petr Woff
    Dodavatelé nabízejí energie pod cenovým stropem. Komu se vyplatí?

    Energie na evropských burzách zlevnily, a proto dodavatelé vydali nové ceníky. Společnosti ČEZ, E.ON, innogy, PRE nebo Pražská plynárenská nabízejí elektřinu a zemní plyn pod cenovými stropy, které stanovila vláda. Není však jisté, zda se v blízké budoucnosti dočkáme ještě výraznějších slev. Proto zvažte, jestli v současnosti uzavřete delší cenovou fixaci, nebo volnější smlouvu.

  • Zabezpečení motorky - zámek na kolo
    17. září 2023|Petr Pohůdka
    Zabezpečení motorky: Jak zastavit zloděje

    Lankové a řetězové zámky, zámek kotoučové brzdy s alarmem nebo GPS lokátor. Zabezpečení motorky proti krádeži má různou podobu. Který způsob ochrany je nejlepší? Záleží na konkrétní situaci. Nejlépe uděláte, když zkombinujete více prvků.

  • Figurka Lego
    15. září 2023|Jana Březinová
    LEGO, akční figurky a další sběratelské kousky. Jak je pojistit?

    V kostičkách LEGO nebo pár sběratelských kartičkách můžete mít doma stovky tisíc korun, a tak by vám nemělo chybět kvalitní pojištění. Netradiční sběratelské předměty můžete zahrnout do běžného pojištění domácnosti nebo je pojistit jako sbírku – pak se vám bude hodit znalecký posudek.

  • Kalkulačka a papíry s grafy
    13. září 2023|Petr Woff
    Sankce za předčasné splacení hypotéky mají stoupnout až na desetitisíce Kč. Jak se jim vyhnete?

    Vláda chce dovolit bankám, aby pokutovaly svoje klienty za předčasné splacení hypotečních úvěrů. Někteří občané by potom museli uhradit navíc až 2 % z předčasně splacené části celkové jistiny. V navrženém zákoně jsou však popsány situace, kdy můžete hypotéku bezproblémově umořit ještě předtím, než skončí její fixace. Pokuta se vám vyhne, třeba když prodáte svou nemovitost nebo se rozvedete. 

  • Muž na motorce
    11. září 2023|Jana Březinová
    Pojištění na motorku: Jak se liší od pojištění auta?

    Povinné ručení na motorku je levnější oproti autu, naopak za pojištění havárie si výrazně připlatíte. Neměli byste podcenit pojištění odcizení, protože motorky se více kradou. Co dalšího byste měli vědět o pojištění motorky?

  • Žena sedí s nohama v ponožkách u topení
    09. září 2023|Petr Pohůdka
    Topná sezona začíná: 5 tipů, na co nezapomenout

    Údržba kotle a komínu, odvzdušnění radiátorů nebo správné nastavení termostatu. Na topnou sezonu se raději připravte s dostatečným předstihem – zejména pokud potřebujete využít služeb profesionálů. Dobrá příprava vám navíc může přinést významné úspory. Na co před startem topné sezony nezapomenout?

  • Žena s účty počítá na kalkulačce
    08. září 2023|Jana Březinová
    Víte, co je kontokorent a kdy se vyplatí?

    Kontokorentní úvěr – zkráceně „kontokorent“ vám dovolí jít do minusu na vašem běžném účtu. Poskytne vám finanční rezervu a umožní zaplacení nečekaného výdaje, když si nechcete brát klasickou půjčku. Komu se kontokorent vyplatí a kdo by se mu měl raději vyhnout?

  • struktura-vydaju
    07. září 2023|Petr Woff
    Struktura výdajů domácnosti: Kolik a za co utrácejí chudí, průměrní a bohatí Češi?

    Tuzemské domácnosti platí především za bydlení a potraviny, následuje doprava a rekreace. Česká společnost je poměrně rovnostářská, ale přesto najdeme významné rozdíly mezi chudšími a bohatšími občany. Například nedávné zdražení elektrické a tepelné energie pociťují silněji senioři než průměrní a vysokopříjmoví zaměstnanci. Porovnejme, jakou strukturu mají výdaje našich domácností.