Blog
Půjčky a úvěryHypotéky
Peníze s kalkulačkou a papíry

Na co lze využít americkou půjčku?

10. listopadu 2020|Vendula Flassig Vrablová|

Americká hypotéka, někdy též označovaná jako americká půjčka, je netradičním způsobem, jak získat peníze na výdaje, na které jsou běžné hypotéky nebo půjčky krátké. Ve své podstatě ale nejde o nic jiného než neúčelovou hypotéku, kterou, jak už ostatně její název napovídá, můžete využít na cokoli uznáte za vhodné. Co můžete americkou půjčkou financovat?

Klasická vs. americká hypotéka

U klasické hypotéky musíte bance nebo nebankovnímu poskytovateli prokazatelně doložit, jak hodláte s vypůjčenými prostředky naložit. Většinou tak lze peníze čerpat pouze na výstavbu, koupi, rekonstrukci nebo vybavení nemovitosti. Pokud chcete peníze využít mimo povolené výdaje, pak počítejte s tím, že klasickou hypotéku nedostanete.

Pro tyto případy je zde připravena hypotéka americká, u které nemusíte dokládat, jak s vypůjčenými prostředky naložíte. Peníze tak můžete použít na financování nekonvenčních či atypických realit, na rozjezd podnikání nebo na cokoli dalšího. Protože je ale americká půjčka (hypotéka) pro poskytovatele mnohem rizikovější než hypotéka klasická, vyšší míra rizika je vykoupena vyšším úrokem a také skutečností, že za svůj závazek musíte ručit vhodnou nemovitostí.

Chci si půjčit

Na co můžete americkou hypotéku využít?

Výčet možností je nekonečný, zmíníme však nejčastější výdaje, na které je americká hypotéka čerpána. Krom řešení vlastních potřeb či investic využívají klienti prostředky i do svého podnikání. Časté jsou také konsolidace nebo refinancování jiných úvěrů, které jsou zatíženy vyššími sazbami, a jejich splácení je rozloženo do krátkého období, což zatěžuje domácnost klienta vysokými splátkami.

Jak získat americkou hypotéku nebo půjčku?

Stejně jako u kterékoli jiné půjčky nebo hypotéky je nezbytné mít pravidelný a dostatečný příjem. Ten můžete poskytovateli americké půjčky doložit potvrzením od zaměstnavatele nebo třeba daňovým přiznáním (v případě OSVČ a podnikatelů). Některé společnosti dokonce nabízí americkou hypotéku bez dokládání příjmů. Mají totiž vlastní způsoby, jak příjem žadatele ověřit. V každém případě ale platí, že je potřeba zastavit vhodnou nemovitost, kterou se žadatel za svůj závazek zaručí.

Mezi další obecné podmínky pak patří:

  • Plnoletost (někde je omezena i horní věková hranice)

  • Bydliště nebo trvalý pobyt na území ČR

  • Vlastnické právo k zastavené nemovitosti

  • + další podmínky dle pravidel vybraného poskytovatele.

Náš tip: Pokud nevíte, kolik si vzhledem ke svému příjmu můžete půjčit, pomůže vám americká půjčka – kalkulačka, praktický online nástroj, díky kterému zjistíte, kolik peněz získáte.

Výhody a nevýhody americké půjčky

Mezi největší přednosti americké půjčky jistě patří skutečnost, že pro její získání nemusíte dokládat, jak s vypůjčenými prostředky naložíte. Peníze tak můžete využít na vlastní investice, refinancování nebo konsolidaci stávajících úvěrů, či další výdaje, na které hypotéku běžně nezískáte. Často si můžete půjčit také větší objem financí na delší dobu. Některé společnosti vám půjčku poskytnou i bez doložení příjmů od zaměstnavatele.

Protože má ale každá mince dvě strany, musíme zmínit také nevýhody americké hypotéky. Mezi ty největší nevýhody patří vyšší úroková sazba, ale také skutečnost, že bez vhodné nemovitosti vám dneska nikdo americkou hypotéku neschválí. Zastavit navíc není možné jakoukoli nemovitost a konkrétní podmínky je proto potřeba ověřit u vybraného poskytovatele. Přesto jde o alternativní a žádný produkt, se kterým si můžete splnit sny třeba o vlastním podnikání.

Vendula Flassig Vrablová Více článků autora
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).