Cestovní pojištění – srovnání cen

Detektor plynu

Zlákaly vás rekordně nízké úroky hypotečních úvěrů a benevolentní podmínky jejich získání? Nebo si zkrátka chcete splnit svůj dlouholetý sen o vlastním bydlení? Ať je důvod, proč se zajímáte o hypotéku jakýkoli, pravděpodobně řešíte, jestli o ni požádat sami za sebe nebo si na pomoc přizvat hypotečního specialistu – odborníka, který vám při správném výběru může se získáním potřebných prostředků náležitě pomoct. Co vlastně takový hypoteční specialista dělá a jak ho vybírat?

Profesionální rádce a odborník

Hypoteční specialista se v oblasti hypoték dennodenně pohybuje. Sleduje vývoj úrokových sazeb i cen jednotlivých nemovitostí a má nastudované veškeré podmínky všech institucí napříč bankovním sektorem. Vám jen stačí sdělit své představy a požadavky a tenhle profesionální rádce vás pak už nasměruje tam, kam potřebujete.

Nezávislý a objektivní poradce

Nezávislost hypotečního specialisty jde ruku v ruce s jeho objektivitou. Protože nejde (nebo by alespoň nemělo jít) o pracovníka konkrétní instituce, dokáže klientovi na základě jeho představ a požadavků nabídnout hypotéku ušitou přesně na míru. A to bez toho, aby vás tlačil do podpisu smlouvy s poskytovatelem, který mu nabídne nejvyšší provizi. Taková hypotéka by byla ve finále výhodná nikoli pro vás, ale právě pro zmíněného makléře. 

Mám zájem o hypotéku

Individuální přístup ke klientovi

Požádat o pomoc s výběrem a sjednáváním hypotéky hypotečního specialistu má řadu dalších výhod. Jednou z nich je i jeho individuální přístup ke klientovi, se kterým probere jeho stávající situaci, doporučí nejvhodnější postup a také zhodnotí, jak vysoké jsou jeho šance na získání hypotečního úvěru. Proto se nemusíte obávat žádných obecných postupů nebo naučených frází, kterých se často dočkáte v některých bankách.

Ušetří vám čas

Výběr, sjednání a vyřízení hypotečního úvěru není záležitostí několika hodin. Jde zpravidla o týdny, v komplikovanějších případech dokonce měsíce náročné byrokracie a nekonečného papírování. Pokud se navíc v této oblasti nepohybujete, můžete při sjednávání hypotéky nadělat spoustu zbytečných chyb, kvůli kterým vám může poskytovatel hypotečního úvěru žádost vrátit k přepracování, v horším případě úplně zamítnout. I tady se vám proto bude hodit pomocná ruka hypotečního specialisty, jehož profesionální přístup a letité zkušenosti vám pomohou ušetřit spoustu drahocenného času a ostatně také nervů.

Podle čeho vybírat profesionálního hypotečního specialistu?

  • Zapátrejte po konkrétních referencích v internetových fórech a diskuzích.
  • Oslovujte specialisty, kteří se budou zajímat o vaši finanční minulost i současnost.
  • Správný hypoteční specialista by s vámi měl sepsat veškeré příjmy a výdaje domácnosti.
  • „Profík“ v oblasti hypotečních úvěrů objektivně zhodnotí, zda hypotéka negativně neovlivní vaši životní úroveň.
  • Jde o nezávislého poradce, který má odborné znalosti napříč trhem i jednotlivými poskytovateli hypoték.
  • Odborník na svém místě na vás netlačí s podpisem smlouvy, ba naopak vysvětlí všechna její úskalí a důležité části.
  • Trpělivě vám všechno vysvětluje a odpovídá na nejrůznější otázky.
  • Výše jeho provize není tajemstvím.
  • Dobrý hypoteční specialista pro vás dokáže vyjednat nadstandardní podmínky hypotečního úvěrování, na které byste sami nedosáhli.
  • Správný hypoteční specialista vás nenechá „na holičkách“ ani v budoucnu. Bude se tak aktivně zajímat o stávající situaci a průběžně aktualizuje produkty, které využíváte.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2