Blog
Dům a domácnost
jak pojistit zahradní bazén

Jak pojistit zahradní bazén?

18. června 2015|Vendula Flassig Vrablová|

Pojištění majetku, cestovní pojištění nebo třeba pojištění odpovědnosti, kterému se lidově přezdívá „pojistka na blbost“… Pojistit (si) dneska už můžeme prakticky cokoli. Jedny z nejvyhledávanějších a nejžádanějších pojistek jsou ale nepochybně pojistky spojené s domem nebo zahradou.

Pokud je součástí vaší zahrady bazén, pak budete určitě řešit, jak zahradní bazén pojistit. Pojistku můžete uzavřít v rámci pojištění domácnosti, nebo též prostřednictvím pojištění nemovitosti. Abyste ale nešlápni vedle a v případě škodné události obdrželi finanční prostředky, je potřeba zkontrolovat, zda je pojištění zahradního bazénu součástí vaší stávající pojistné smlouvy nebo je potřeba jej do ní doplnit.

Důležitý je konkrétní typ bazénu

Kvalitní pojistka s dostatečnými limity plnění se vám bude hodit v nejrůznějších situacích. Aby vám ale pojišťovna lidově řečeno „plnila,“ je potřeba ověřit podmínky, za které k pojistnému plnění dojde. Jednou z nich může být i typ bazénu. Zatímco my jako uživatelé často nerozlišujeme mezi nadzemním a zapouštěným, některé pojišťovny ano.

Ještě před tím, než budete pojistku uzavírat, proto tento fakt zohledněte a pojišťovnu o něm informujte. Pokud například půjde o bazén s nafukovacím lemem, některé pojišťovny ho mohou mít zahrnuty nikoliv v pojistce na nemovitost, ale naopak v pojistce domácnosti. A to je informace, která je pro správně nastavenou pojistku a následné plnění zcela zásadní!

Cenu pojistky ovlivní i případná spoluúčast

Důležitou otázkou v tom, jak pojistit bazén je také cenové hledisko. V tomto případě hraje roli hned několik faktorů, mezi které patří třeba výše pojistných limitů, volba konkrétní pojišťovny i možná spoluúčast.

V tomhle případě platí jednoduché pravidlo, a to, že čím vyšší spoluúčast, tím nižší cena pojistného, a naopak. Konkrétní částku skutečně nelze odhadnout přesně, protože se může s ohledem na součásti nemovitosti pohybovat od několika set korun, po několik tisíc.

Jaká jsou ty hlavní rizika

A co dodat na závěr? Rozhodně několik hlavních rizik, na které se kvalitní pojištění bazénu vztahuje. Primárně to může být třeba riziko živelné pohromy, ale stejně tak riziko vandalismu, nebo třeba jiného poškození. Obecně však platí, že rizika bývají stejná, jako v případě celé nemovitosti.

Vendula Flassig Vrablová Více článků autora
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).