Blog
Cestování
na-letisti-kufr

Jak najít levné letenky a procestovat celý svět

04. září 2020|Monika Šaríková|

Zejména mladí lidé během studií touží cestovat a poznávat celý svět. V rozletu do různých koutů světa jim však často brání nedostatek financí. Naštěstí existuje řada možností, jak náklady spojené s cestováním maximálně snížit. Například takové letenky lze sehnat až o třetinu levněji. Stačí vědět, jak na to.

Během roku se ceny letenek významně mění. Zatímco během sezóny a těsně před ní ceny letenek rapidně rostou, mimo sezónu je lze koupit klidně až o třetinu levněji. Budete-li mít štěstí a natrefíte na akční nabídku, můžete se s cenou za vybranou letenku dostat mnohem níže. Nemluvě o tom, že letenky prodávají různí prodejci. Jejich ceny se tak mohou lišit o stovky, výjimečně i tisíce korun.

Srovnat ceny cestovního pojištění

Co z toho vyplývá? Při hledání levných letenek se příliš nespoléhejte na štěstí. Ceny letenek se mění opravdu rychle. Ty nejlevnější nabídky navíc bývají vyprodány dokonce za pár hodin. Uvědomte si, že zdaleka nejste jediní, kdo shání “za málo peněz, hodně muziky”.

Získejte přehled o cenách letenek

Těžko budete vědět, zda jste za letenku opravdu ušetřili a kolik, pokud neznáte její původní cenu. Chcete-li opravdu ušetřit, věnujte hledání letenek dostatek času a nespěchejte. Pokud se například na jaře rozhodnete, že byste zimu chtěli strávit někde v teple, začněte hledat okamžitě.

Nejprve si udělejte přehled, kolik letenka do vybrané lokality stojí. Cenu si pro jistotu ověřte u různých společností, které letenky do dané oblasti nabízí. Poté už jen sledujete níže uvedené weby a mějte na účtu připraveny peníze, abyste si levnou letenku mohli koupit.

Buďte aktivní a sledujte ceny letenek průběžně

Nestačí jen jednou za čas zkouknout webové stránky vybraných leteckých společností a prodejců letenek. Mnohem lepší je nechávat si na email posílat newslettery a akční nabídky a do toho sledovat jejich aktivity na sociálních sítí, zejména pak na Facebooku. Zde se nejvýhodnější nabídky často objevují jako první. Zkušení a ostřílení cestovatelé doporučují sledovat ceny letenek průběžně a to hned na několika různých frontách.

Vsaďte na nízkonákladové společnosti

S akčními nabídkami přichází samotné letecké společnosti. Děje se tak například tehdy, když potřebují vyprodat let. Říká se tomu “last moment” a někteří cestovatelé se nebojí postávat na letišti a letět tam, kam je levná letenka doslova zavane. Případně nabízí slevy prostřednictvím newsletteru.

V drtivé většině mají nejnižší ceny nízkonákladové letecké společnosti. Nízké ceny letenek však vyvažují jistá omezení, ale za to poletíte opravdu levně. Mezi nejznámější nízkonákladovky nabízející levné lety z Prahy patří EasyJet, Ryanair, Wizzair, Jet2 či, Volotea.

Kromě leteckých společností letenky prodávají různí prodejci, kteří často nabízí letenky nad cenou. Pozor si proto dávejte na různé příplatky a poplatky. Letenka leckdy nezahrnuje zavazadlo nebo jídlo. Nákup se tak vyplatí pouze tehdy, je-li rozdíl opravdu velký. Než letenku zakoupíte, ujistěte se, že znáte veškeré podmínky. Ke známým prodejcům letenek patří Letuška.cz, Pelikán.cz, StudentAgency.cz a další.

Nenechte si ujít žádný tip na levné letenky

Online vyhledávače letenek jsou zprostředkovatelé a vyplatí se tehdy, znáte-li termín letu. Na základě zadaných parametrů vyhledávají různá spojení od stovek prodejců letenek od nejlevnější až po nejdražší. K nejvyužívanějším vyhledávačům patří například Azair.cz nabízející low cost lety po Evropě, brněnský Kiwi.com, Skyscanner.cz, Momondo.cz, Flightics.com a další.
Jako poslední tu máme speciální cestovatelské webové stránky, které sledují výhradně akční nabídky a slevy na letenky od různých leteckých společností a ty pak zveřejňují na svých stránkách nebo na FB. Není nutné sledovat všechny, jelikož brzy zjistíte, že nabízí stejné akce. Mezi nejznámější patří české Honzovyletenky.cz, Akcniletenky.com, Cestujelevne.cz, Obletslev.cz, Zaletsi.cz a zahraniční SecretFlying.com, Holidaypirates.com či Fly4free.com.

Monika Šaríková Více článků autora
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).