Blog
Osobní finance
Žena za počítačem se smlouvou a kalkulačkou

Hypoteční zóna: Internetový prostor, díky němuž máte hypotéku stále nablízku

11. listopadu 2021|Vendula Flassig Vrablová|

Sen o vlastním bydlení musí řada z nás řešit hypotékou, která je závazkem na několik dlouhých (desítek) let. Je tak zcela pochopitelné, že chceme mít parametry hypotéky neustále pod kontrolou. Jak to ale udělat, když se zrovna do banky nedostanete? Řešením je tzv. Hypoteční zóna – unikátní internetový prostor, který klientům umožňuje dokonalý přehled a kontrolu hypotečního úvěru kdykoliv a odkudkoliv.

Hypoteční banka jako průkopník

Prvním oficiálním poskytovatelem Hypoteční zóny byla v roce 2017 Hypoteční banka. Ta svým klientům jako první poskytla bezpečný a pohodlný přístup ke všem informacím o sjednané hypotéce. To vše samozřejmě v rámci online prostoru. Klienti tak mohli v Hypoteční zóně najít a spravovat veškeré doložené či obdržené dokumenty spojené s hypotékou, vidět kompletní komunikaci s bankou, zůstatek úvěru, úrokovou sazbu, ale i přehled plateb, které čekají na uhrazení nebo již uhrazeny byly. Dnes už ale Hypoteční zónu využívá též ČSOB a Poštovní spořitelna.

Mám zájem o hypotéku

Zóna, díky které můžete pustit hypotéku z hlavy

Mezi největší přednost Hypoteční zóny nepochybně spadá skutečnost, že tento unikátní internetový prostor umožňuje klientům pustit hypotéku z hlavy. Nemusí si tak plnit šanony dokumenty, veškerou dokumentaci mají přehledně umístěnou ve svém on-line prostředí. Zároveň si již nemusí pamatovat termín splátek nebo komplikovaně zjišťovat, kolik peněz z úvěru ještě mohou čerpat. Stačí jen pár kliknutí myší a všechny potřebné informace dostanou přehledně a na jednom místě. Navíc, pokud se bude blížit termín, do kterého je třeba něco splnit či rozhodnout, klient o tom prostřednictvím Hypoteční zóny obdrží automatické upozornění e-mailem.

Variabilní klientské možnosti

Unikátní Hypoteční zóna navíc umožňuje z pohodlí domova podepisovat vybrané dokumenty nebo měnit kontaktní údaje či adresy. Klienti, kteří hypotéku u Hypoteční banky čerpají, tak snadno v Hypoteční zóně zjistí, jaká je jejich aktuální situace. Součástí tohoto internetového prostoru jsou též odeslané platby a třeba i to, kolik času mají klienti na vyčerpání celé hypotéky. Ti, kterým končila fixace, obdrželi od banky nové parametry a pokud jim nevyhovovaly, mohli si je sami namodelovat a odeslat bance v rámci Hypoteční zóny. Ne nadarmo si tahle služba v soutěži WebTOP100 vysloužila první místo jako nejlepší web v kategorii Self-Care.

Hypoteční zóna klienty navíc upozorní i na důležité výročí nebo další události týkající se vybrané hypotéky. Přístup do tohoto prostředí mají klienti vybraných bank samozřejmě zcela zdarma. Ve finále tak ušetří nejen finanční prostředky, ale zejména drahocenný čas.

Ostatní poskytovatelé hypoték nezahálí

Dnes už hypoteční zónu, coby přehledné internetové prostředí, nabízí značná část poskytovatelů hypotečních úvěrů. Po přihlášení do aplikace nebo internetového bankovnictví tak můžete hypotéku nejen kontrolovat, ale také spravovat, vznášet nové požadavky, měnit kontaktní údaje, požádat o čerpání, nastavení sazby pro další období nebo jen změnu adresy. To vše z pohodlí domova a bez toho, abyste museli vyrážet osobně na pobočku. 

Vendula Flassig Vrablová Více článků autora
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).