Žena za počítačem se smlouvou a kalkulačkou

Hypoteční zóna: Internetový prostor, díky němuž máte hypotéku stále nablízku

Sen o vlastním bydlení musí řada z nás řešit hypotékou, která je závazkem na několik dlouhých (desítek) let. Je tak zcela pochopitelné, že chceme mít parametry hypotéky neustále pod kontrolou. Jak to ale udělat, když se zrovna do banky nedostanete? Řešením je tzv. Hypoteční zóna – unikátní internetový prostor, který klientům umožňuje dokonalý přehled a kontrolu hypotečního úvěru kdykoliv a odkudkoliv.

Hypoteční banka jako průkopník

Prvním oficiálním poskytovatelem Hypoteční zóny byla v roce 2017 Hypoteční banka. Ta svým klientům jako první poskytla bezpečný a pohodlný přístup ke všem informacím o sjednané hypotéce. To vše samozřejmě v rámci online prostoru. Klienti tak mohli v Hypoteční zóně najít a spravovat veškeré doložené či obdržené dokumenty spojené s hypotékou, vidět kompletní komunikaci s bankou, zůstatek úvěru, úrokovou sazbu, ale i přehled plateb, které čekají na uhrazení nebo již uhrazeny byly. Dnes už ale Hypoteční zónu využívá též ČSOB a Poštovní spořitelna.

Zóna, díky které můžete pustit hypotéku z hlavy

Mezi největší přednost Hypoteční zóny nepochybně spadá skutečnost, že tento unikátní internetový prostor umožňuje klientům pustit hypotéku z hlavy. Nemusí si tak plnit šanony dokumenty, veškerou dokumentaci mají přehledně umístěnou ve svém on-line prostředí. Zároveň si již nemusí pamatovat termín splátek nebo komplikovaně zjišťovat, kolik peněz z úvěru ještě mohou čerpat. Stačí jen pár kliknutí myší a všechny potřebné informace dostanou přehledně a na jednom místě. Navíc, pokud se bude blížit termín, do kterého je třeba něco splnit či rozhodnout, klient o tom prostřednictvím Hypoteční zóny obdrží automatické upozornění e-mailem.

Variabilní klientské možnosti

Unikátní Hypoteční zóna navíc umožňuje z pohodlí domova podepisovat vybrané dokumenty nebo měnit kontaktní údaje či adresy. Klienti, kteří hypotéku u Hypoteční banky čerpají, tak snadno v Hypoteční zóně zjistí, jaká je jejich aktuální situace. Součástí tohoto internetového prostoru jsou též odeslané platby a třeba i to, kolik času mají klienti na vyčerpání celé hypotéky. Ti, kterým končila fixace, obdrželi od banky nové parametry a pokud jim nevyhovovaly, mohli si je sami namodelovat a odeslat bance v rámci Hypoteční zóny. Ne nadarmo si tahle služba v soutěži WebTOP100 vysloužila první místo jako nejlepší web v kategorii Self-Care.

Hypoteční zóna klienty navíc upozorní i na důležité výročí nebo další události týkající se vybrané hypotéky. Přístup do tohoto prostředí mají klienti vybraných bank samozřejmě zcela zdarma. Ve finále tak ušetří nejen finanční prostředky, ale zejména drahocenný čas.

Ostatní poskytovatelé hypoték nezahálí

Dnes už hypoteční zónu, coby přehledné internetové prostředí, nabízí značná část poskytovatelů hypotečních úvěrů. Po přihlášení do aplikace nebo internetového bankovnictví tak můžete hypotéku nejen kontrolovat, ale také spravovat, vznášet nové požadavky, měnit kontaktní údaje, požádat o čerpání, nastavení sazby pro další období nebo jen změnu adresy. To vše z pohodlí domova a bez toho, abyste museli vyrážet osobně na pobočku. 

Autorka - Vendula Flassig Vrablová
Vendula Flassig VrablováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • Jaké jsou úrokové sazby hypoték - dřevěná procenta a baráček na stole
  15. května 2024|Jana Březinová
  Úrokové sazby hypoték 2024

  Úrokové sazby hypoték pozvolna klesají, ale nesnižují se tak rychle, jak by naznačoval vývoj sazeb ČNB. V průměru si hypotéku sjednáte s úrokovou sazbou 5,57 %. Do konce roku 2024 by nabízené sazby mohly začínat čtyřkou, v roce 2025 dokonce trojkou. Další vývoj závisí na situaci v ČR i ve světě.

 • Odhad ceny nemovitosti
  27. září 2023|Jana Březinová
  Odhad nemovitosti: Kolik stojí a kde ho získáte zdarma?

  Za odhad nemovitosti zaplatíte od 1 500 Kč do 8 000 Kč. Cena závisí hlavně na tom, kdo odhad vypracuje. Jaký typ ocenění nemovitosti je nejlevnější a kde ho získáte zcela zdarma?

 • Kalkulačka a papíry s grafy
  13. září 2023|Petr Woff
  Sankce za předčasné splacení hypotéky mají stoupnout až na desetitisíce Kč. Jak se jim vyhnete?

  Vláda chce dovolit bankám, aby pokutovaly svoje klienty za předčasné splacení hypotečních úvěrů. Někteří občané by potom museli uhradit navíc až 2 % z předčasně splacené části celkové jistiny. V navrženém zákoně jsou však popsány situace, kdy můžete hypotéku bezproblémově umořit ještě předtím, než skončí její fixace. Pokuta se vám vyhne, třeba když prodáte svou nemovitost nebo se rozvedete. 

 • Muž na kalkulačce přepočítává výdaje
  01. září 2023|Magdaléna Kubečková
  Kdy začít s refinancováním: kdo se nestará, ten přeplácí

  Víte, že snížení splátek o 200 Kč měsíčně vám uspoří 12 000 Kč při pětileté fixaci? Nemusíte přitom čekat až na konec fixace: mohli byste hypotéku hodně přeplatit. Refinancování je výhodné, když se sníží úrokové sazby, získáte lepší práci nebo vzroste hodnota vaší nemovitosti. My vám poradíme, jak na to.

 • Žádost o hypotéku krok za krokem - krabice, obývák, žena vyplňuje formulář
  21. června 2023|Monika Šaríková
  Žádost o hypotéku krok za krokem

  Hypotéka představuje dlouhodobý finanční závazek, jehož pravidelná měsíční splátka zatíží rodinný rozpočet klidně až na 40 let. Vzhledem k výši hypotečního úvěru a délce splatnosti je proto vyřízení hypotéky zdlouhavé, plné papírování a může trvat i několik týdnů až měsíců. Proces urychlí důkladná příprava.

 • Dveře s rukou na klice a klíčem v klíčové dírce
  01. května 2023|Jana Březinová
  Jak prodat byt s hypotékou?

  Splácíte hypotéku na byt a potřebujete nemovitost prodat? Ať už je to z důvodu stěhování nebo kvůli rozvodu, není prodej bytu s hypotékou nic složitého. Podívejte se, jak na prodej bytu s hypotékou.

 • Plány stavby domů
  22. dubna 2023|Nikola Zatloukalová
  Kdy financovat investici do nemovitosti úvěrem

  Investice do nemovitostí patří k nejoblíbenějším formám investic vůbec. Je to jeden z nejlepších způsobů, jak můžete investovat a zhodnotit své peníze. Platí to zejména ve velkých městech, kde je zájem o pronájem nemovitostí k bydlení nebo podnikání největší. Víte však, kdy se investice do nemovitostí finančním úvěrem vyplatí? A který způsob je pro vás nejvhodnější?

 • Pár seniorů kontroluje smlouvy
  06. dubna 2023|Magdaléna Kubečková
  Zpětná hypotéka: pomůže mi stát se rentiérem?

  Na stáří jste se zabezpečili vlastním domem nebo bytem. Teď, když zdražují energie a inflace rapidně roste, přemýšlíte, jak získat k důchodu další peněžní zdroje, aniž byste museli milované bydlení opustit. Jednou z možností je tzv. zpětná hypotéka. Jak přesně funguje, na co si dát pozor, a jaké máte alternativy?

 • Jste dostatečně bonitní? - peníze na hromádkách
  05. dubna 2023|Jana Březinová
  Jste dostatečně bonitní? Zjistěte, jak si bonitu zvýšit

  Žádáte o hypotéku nebo spotřebitelský úvěr? Pak už jste nejspíš na pojem bonita narazili. Co přesně se pod pojmem bonita skrývá a proč záleží i na tom, jakou vykonáváte profesi nebo kolik máte dětí? Zjistěte, jestli jste dostatečně bonitní a jak si bonitu navýšit.

 • 17. března 2023|Jana Březinová
  ČNB: Úvěrové podmínky hypoték se uvolňují, přesto poptávka po úvěrech klesá

  Česká národní banka pravidelně sleduje, jak se vyvíjí nabídka a poptávka po úvěrech a zjišťuje, jaké úvěrové podmínky stanovují komerční banky. Z analýzy centrální banky vyplývá, že domácnosti jsou opatrnější, a i přes uvolnění podmínek úvěrů na bydlení si o nové hypotéky nežádají. Na vině jsou především rostoucí životní náklady.