cestovani na kole

Zahraničí je pro většinu z nás stále lákavější. Není to ale jenom nutnost vyrazit sem na dovolenou, která bude spojena s plážemi, nebo odpočinkem. Nejenom do okolních států totiž můžeme vyrazit také za sportem. Ten, který hlavně k létu neodmyslitelně patří, je cyklistika. Pokud plánujete užít si kola i v okolních zemích, je dobré myslet na to, že je před odjezdem třeba uzavřít cestovní pojištění do zahraničí . Jak by mělo vypadat?

Hleďte hlavně na parametry pojistky a oblast pojištění


V první řadě je třeba vybrat zemi, kam jedete. To následně kombinujte s termínem, po který budete v dané lokalitě reálně jezdit. Jakmile máte, jste už jenom krok od toho, abyste danou pojistku sjednali. Následující krok je však tím nejdůležitějším, který je třeba udělat. Většina pojišťoven totiž nabízí cestovní pojištění jenom na takzvané turistické bázi. To znamená, že v něm není počítáno s žádným aktivním sportováním. Jelikož ale kolo aktivním sportem je, měly byste to ve své pojistce zohlednit. Obvykle stačí zaškrtnout tlačítko spojené s aktivními, nebo také adrenalinovými sporty. Teprve poté máte jistotu, že vás cestovní pojištění při cestování na kole skutečně ochrání.

Přečtěte si podmínky a informujte se


Pozor však na konkrétní podmínky dané pojišťovny. I když zadáte aktivní sport, stále to může znamenat, že na některé typy jízdy na kole se pojistka nevztahuje. I zde platí, že se rozlišuje například běžná silniční cyklistika a oblíbený downhill, nebo jiné druhy rizikové zábavy. Zde je třeba hledat buď konkrétní pojišťovnu, která podmínkami vyhovuje našim účelům, stejně jako můžete jít cestou i takzvaných rizikových sportů . Samozřejmě zde je třeba počítat s tím, že oproti klasickému rekreačnímu milovníku cyklistiky bude vaše cena výrazně vyšší. Na druhou stranu zásahy záchranářů budete mít zcela určitě zdarma - tedy s ohledem na výše pojistných limitů.