Lipník najdeme v okrese Třebíč v Kraji Vysočina, kde ho obývají zhruba čtyři stovky stálých obyvatel. Patříte mezi ně a vlastníte automobil? Pokud jste prvním majitelem, pak budete po čtyřech letech zjišťovat, kde mu prodloužit technickou. Nejde-li o nový vůz, pak budete tuhle situaci řešit co dva roky. Kam s automobilem zajet? Poradíme!

Bez platné STK na silnici nesmíte

Pokud byste výše uvedenou povinnost ignorovali, pak vám hrozí pokuta až do výše 10 000 korun, v krajním případě i zákaz řízení. A protože technická nepatří mezi levné záležitosti (cena se pohybuje okolo 900 – 1100 Kč), je dobré se na ni dopředu připravit.

Ještě než si objednáte samotný termín technické, odvezte automobil do servisu nebo ke zkušenému mechanikovi. Ten překontroluje stav pneumatik, brzd, světel, emisí, provozních kapalin i dalších nezbytností. Vy si mezitím můžete zkontrolovat složení povinné výbavy a dokumenty (velký TP, malý techničák, případně výsledky měření emisí), které budete k technické předkládat.

Ušetřete na technické i povinném ručení

Potřebujete nechat u auta změřit taky emise? Domluvte si jejich měření na stejný termín jako technickou. Získat můžete výhodnější cenu nebo alespoň menší slevu. A šetřit můžete taky na dalších výdajích, které s provozem vozidla neodmyslitelně souvisí.

Řeč je například o povinném ručení, jehož cenu si snadno porovnáte prostřednictvím našeho online srovnávače. Našli jste výhodnější nabídku? Sjednejte si ji bez toho, abyste opustili pohodlí domova!

Stanice technické kontroly Lipník

STK Dolní Vilémovice, s.r.o., Dolní Vilémovice 148, 675 52, tel. +420 568 862 060