Pojištění auta do zahraničí

 • Poradíme, jaké si sjednat pojištění vozidla na dovolenou

 • Na cestu tak můžete vyrazit bez obav

 • Vše s námi vyřešíte rychle a online

Spočítat ceny povinného ručení

Dopravní nehoda nebo porucha auta v zahraničí znamená spoustu nepříjemností a vysoké náklady. Naštěstí i na takové situace pojišťovny myslí a nabízí pojištění auta na cestu do zahraničí.

Správně zvolené připojištění vozidla do zahraničí zaplatí škody na zdraví a majetku nejen při nehodě. Pomůže také zařídit například odtah a opravu automobilu, poskytne tlumočníka a zajistí ubytování či zapůjčení náhradního vozidla. Na cestu do zahraničí tak můžete vyrazit bez obav, protože pojištění vám bude krýt záda, ať už nastanou jakékoliv problémy. Jaké pojištění vozidla na dovolenou si sjednat?Pojištění auta na cestu do zahraničí

Povinné ručení, neboli pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, si musí ze zákona sjednat každý majitel motorového vozidla, aby mohl vůz provozovat na veřejných komunikacích. Z povinného ručení se hradí škody na zdraví a majetku, které vozidlem způsobíte ostatním.

Povinné ručení je platné v České republice i v zahraničí. Vztahuje se na cesty po zemích Evropského hospodářského prostoru, státech stanovených vyhláškou Ministerstva financí a zemích, s nimiž uzavřela dohodu Česká kancelář pojistitelů. Konkrétní seznam států, kde vám povinné ručení platí, najdete na své zelené kartě. Je-li zkratka státu přeškrtnutá, znamená to, že tam povinné ručení neplatí.

Věděli jste, že...

Minimální pojistné limity povinného ručení činí 35 milionů korun na zdraví a 35 milionů korun na majetku? Při způsobení škod na zdraví či zavinění hromadné nehody však tuto částku snadno přesáhnete, a tím spíše v zahraničí. Proto zvažte sjednání povinného ručení s vyššími limity.

Havarijní pojištění vozidla do zahraničí

Z povinného ručení se nehradí škody na vašem vlastním vozidle – k tomu slouží havarijní pojištění. Pokud uzavřete havarijní pojištění v plném rozsahu, tzv. all-risk, vztahuje se na škody způsobené havárií, přírodními živly, střetem se zvěří, vandalismem či krádeží. Většina pojišťoven nabízí různé balíčky, a tak si sami můžete zvolit pojištěná rizika.


Na rozdíl od povinného ručení, havarijní pojištění neplatí automaticky v zahraničí. Některé pojišťovny nabízí pojištění pouze pro cesty v tuzemsku, jiné kryjí celou Evropskou unii nebo nabízí stejnou územní platnost jako u povinného ručení. Proto si před cestou do zahraničí zkontrolujte, kde vám havarijní pojištění platí.

Krátkodobé pojištění auta do zahraničí

Máte starší auto a nechcete platit havarijní pojištění po celý rok? Pak pro vás může být vhodnou alternativou krátkodobé pojištění auto do zahraničí. Obvykle se sjednává na jeden měsíc.

U krátkodobého pojištění do zahraničí vezměte v úvahu nejen ochranu při havárii, ale také kvalitní asistenční služby. Ty vám pomohou v případě poruchy, která hrozí častěji právě u starších vozidel. Stejně tak si můžete pojistit pomoc při defektu, natankování špatného paliva nebo ztrátě klíčů od auta.

Cestovní připojištění auta

Kromě krátkodobého havarijního pojištění existuje ještě jedna alternativa, jak na připojištění vozidla do zahraničí. Jedná se o autoasistenci, kterou si můžete přidat k cestovnímu pojištění. K výhodám cestovního pojištění automobilu patří, že si ho sjednáte pouze na tolik dní, kolik chcete. Jedná se tak o perfektní pojištění auta na dovolenou.

Co všechno cestovní připojištění auta zahrnuje? Odtah do nejbližšího servisu a opravu, zajištění náhradního ubytování a tlumočení při styku s úřady. V případě vážných poruch se autosistence postará o přepravení automobilu i posádky zpět do ČR.

Sjednat si cestovní pojištění

Asistenční služby jako připojištění auta do zahraničí

Asistenční služby bývají automatickou součástí pojištění vozidla, ať už z povinného ručení či havarijního pojištění. Jedná se balíček technických a právních služeb, které vám pojišťovna poskytne, když se dostanete do potíží.

Nicméně často máte nárok pouze na základní asistenční služby s velmi nízkými limity plnění. Dejte si pozor rovněž na to, že některé asistenční služby se vztahují pouze na havárii, a nikoliv na poruchu automobilu či jeho odcizení. Než se vydáte na cestu do zahraničí, zkontrolujte si, co vaše asistenční služby zahrnují. Sledujte limity plnění a omezení počtu událostí za rok.

Co by měly asistenční služby v zahraničí krýt?

 • vyproštění vozidla po nehodě

 • opravu na místě

 • odtah do nejbližšího servisu

 • dovoz a výměnu paliva

 • náhradní ubytování nebo poskytnutí náhradního vozidla

 • odtah vozu a dopravu posádky zpět do ČR

 • tlumočení a právní poradenství

Věděli jste, že...

Asistenční služby vám poradí i se správným postupem v případě nehody či odcizení vozidla? Pokud si nejste jistí, zda volat policii nebo ne, neváhejte se na asistenční služby obrátit.

Pojištění odtahu vozidla ze zahraničí do ČR

Nedá se porucha rychle opravit, a tak jste zůstali v zahraničí s nepojízdným vozem? Nezbývá, než zajistit odtah zpět do ČR. To může být velmi nákladná položka. Proto by součástí vašich asistenčních služeb rozhodně mělo být pojištění odtahu vozidla ze zahraničí do ČR. Sledujte dostatečné limity, podle toho, kam se na dovolenou chystáte. Do Německa či Rakouska stačí nižší limity než při cestách do Řecka nebo Portugalska.

Co si zkontrolovat před cestou do zahraničí?


Zelená karta

Slouží jako potvrzení o sjednání povinného ručení. Před cestou do zahraničí si ověřte platnost zelené karty a vezměte si ji s sebou v tištěné podobě.


Povinná výbava

V autě nejspíš máte povinnou výbavu podle české vyhlášky, ale v některých zemích se výbava liší. Například Slovensko vyžaduje reflexní vestu pro všechny členy posádky. Před odjezdem si zjistěte, jakou povinnou výbavu budete potřebovat a věci do auta doplňte.


Dálniční známky a poplatky

Většina zemí vybírá poplatky za užití dálnic a rychlostních silnic, ať už ve formě dálniční známky či mýtného. Informujte se, jak se dálniční poplatky hradí v zemi, kam se chystáte a kudy budete projíždět.

Důležitá telefonní čísla

Do telefonu si uložte důležitá telefonní čísla. Při nehodě v rámci EU použijte jednotné číslo tísňového volání na lince 112. Nezapomeňte si uložit také číslo asistenčních služeb.

Pojištění auta do Chorvatska

Chorvatsko patří k nejoblíbenějším destinacím pro letní dovolenou Čechů, každoročně tam autem vyrazí stovky tisíc turistů. Chorvatsko se tak může zdát jako náš druhý domov, kde se i většinou domluvíme česky. Přesto není radno cestu autem do Chorvatska podceňovat.

Nabourané či porouchané vozidlo znepříjemní dovolenou celé rodině, v horším případě ji budete muset zcela ukončit. Sjednejte si připojištění vozidla do zahraničí včetně kvalitních asistenčních služeb – některé pojišťovny dokonce během letních prázdnin vysílají české týmy přímo do Chorvatska.

Srovnaný magazín

 • Muž stojí u nabíjejícího se elektroauta
  Auto
  11. prosince 2022|Jana Březinová
  Jak získat dotace na elektromobil v ČR

  V současné době se dotace na elektromobily nabízí pouze pro státní firmy, obce, školy či neziskové organizace. Plánovaná podpora pro firmy byla zrušena, jelikož program nesplňoval podmínky Evropské komise. Běžní občané a podnikatelé se tak dotace na elektromobil nedočkají ani v roce 2022.

 • Policejní kontrola - dechová zkouška s alkohol tester
  Auto
  10. prosince 2022|Jana Březinová
  Jak vybrat alkohol tester

  Rádi byste ráno po bujarém večírku usedli za volant, ale nejste si jistí, jestli nenadýcháte? Se zjištěním zbytkového alkoholu v krvi vám pomůže alkohol tester. Vybírejte obezřetně, spoustu přístrojů nedosahuje dostatečné spolehlivosti. Na co byste se při koupi alkohol testeru měli zaměřit?

 • Automechanik upevňuje rámeček pod SPZ
  Auto
  30. listopadu 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Vše o SPZ: K čemu slouží, jak řešit její ztrátu a vybrat si ji na přání?

  Státní poznávací značky (SPZ) sestávají v Česku z kombinace písmen, arabských číslic a případně mezer či rozdělovacích znamének. „Espézetka” je u nás přidělena ke každému jednotlivému vozidlu podléhající registraci. V autě jsou cedulky se státní poznávací značkou umístěné na přídi a zádi nad nárazníky vozu a slouží k odlišení jednotlivých aut a k jejich individuální dohledatelnosti. Co dalšího jste o SPZ (ne)věděli?

 • Přístrojová deska v autě se svítícími kontrolkami
  Auto
  24. listopadu 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Co říká která kontrolka v autě? U oranžové zbystřete, u červené raději v jízdě nepokračujte

  Pokud je s automobilem něco v nepořádku, potřebuje řidiče spolehlivým způsobem upozornit. A to prostřednictvím kontrolek. Co jednotlivé symboly v autě znamenají? Kdy můžete s opatrností pokračovat v jízdě a kdy je naopak lepší vozidlo hned zastavit a problém odstranit?

 • Zdražení povinného ručení 2022 - Kalkulačka, model auta, mince a smlouvy o pojistce
  Auto
  15. listopadu 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Zdražení povinného ručení a havarijní pojištění 2022 - Na vině je inflace i dražší materiály

  V letošním roce si připlatíme nejen za energie a potraviny, ale i autoservisní práce, součástky a pojištění. Ceny budou kopírovat inflační trendy a růst, proto se během následujících měsíců provoz automobilu citelně prodraží. Co za zdražení povinného ručení může a jak se s ním poprat?

 • Jak vybrat olej do auta? - Otevřená kapota auta a manipulace s motorem
  Auto
  07. listopadu 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Jak vybrat motorový olej do auta? Na značce ani výrobci příliš nezáleží. Důležité jsou jiné parametry

  Podobně jako se člověk neobejde bez vody, automobilové motory nemůžou fungovat bez vhodného oleje. Jak ale vybrat ten správný a nešlápnout vedle? Máme pro vás praktické info i rady, kde motorový olej koupit a jak (často) ho měnit.

 • Muž ovládá telefon na držáku v autě
  Auto
  27. října 2022|Marek Drahorád
  Chytré auto: Proč si ho pořídit a co to vlastně je?

  Chytrá zařízení nás dnes obklopují a mohou nám značně usnadnit život, pomoci chránit zdraví i ušetřit peníze. Auta nejsou výjimkou a výrobci funkce neustále vylepšují v rámci svých infotainmentů i mobilních aplikací. Díky mobilním operátorům ale chytré auto můžete udělat také ze starších modelů.

 • Jak řešit nabourané auto na parkovišti - Poškozený předek auta na parkovišti
  Auto
  14. října 2022|Marek Drahorád
  Jak řešit nabourané auto na parkovišti

  Podle policejní statistiky je náraz do zaparkovaného auta druhým nejčastějším druhem nehody a není divu, že se s poškozením vozu na tomto místě setkal skoro každý řidič. Jak si s podobnou situací poradit, ať už jste ji zavinili vy, nebo jiný řidič? A co dělat, pokud viník od nehody ujede?

 • Rozbité čelní sklo - překvapený člověk uvnitř auta
  Auto
  22. září 2022|Marek Drahorád
  Nejčastější připojištění k povinnému ručení

  Z povinného ručení se v posledních letech stal produkt, který dokáže nahradit i havarijní pojištění. Můžete se totiž připojistit prakticky na všechna rizika, která vašemu autu hrozí. Není proto divu, že zájem o připojištění k povinnému ručení dlouhodobě roste. Jak si vybrat správná připojištění? A která jsou v Česku nejoblíbenější?

 • Nárust cen vlastnictví auta - Papírové složky a klíčky od auta
  Auto
  14. září 2022|Petr Pohůdka
  Nárůst ceny vlastnictví vozu: Jak ušetřit peníze na provozu auta?

  V posledních měsících jsme svědky zdražování benzínu, povinného ručení, náhradních dílů nebo nových aut. Provoz vozidla tak stojí mnohem více než v minulosti. Jakými způsoby lze tyto náklady snížit? Poradíme vám, jak ušetřit peníze na provozu auta.

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.

Zavolejte mi
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.