Blog
Pojištění vozu
Zabouchnuté auto pod sklem

Zabouchnuté klíče a doklady v autě

07. prosince 2018|Monika Šaríková|

Pocit v momentě, kdy zavřete dveře od auta a uvnitř zůstanou nejen klíče, ale i mobil a důležité doklady, je k nezaplacení. Následujících pár vteřin utíká tak pomalu, abyste si svou chybu uvědomili hluboko do morku kostí.

Situace č. 1: Když máte telefon a osobní doklady u sebe

Nechte dlažební kostku ležet na zemi a zachovejte klidnou hlavou. Nemáte náhodou pootevřené okénko? Pokud ano, pokuste se klíčky vytáhnout ze zapalování. Nestyďte se požádat nejbližší slečnu nebo paní, která disponuje útlejší ručkou. To samozřejmě platí pro muže.

Porovnat povinné ručení

Pokud to není možné s ohledem na vzdálenost od domova, zkuste pořešit dovoz náhradních klíčů. Zavolejte partnerce, manželce, kamarádovi, třeba to vyjde. Výlet na pár hodin kvůli vašim zabouchnutým klíčkům si ale asi nikdo udělat chtít nebude.

Nevyjde-li ani toto řešení, nezbyde vám nic jiného než zavolat mechanika nebo zámečníka, který si umí poradit se zámkem u auta, aniž by ho zničil. Šikovní mechanici zvládnou klíčky vytáhnou skrze úzkou škvíru v prostoru mezi dveřmi a rámem vozu nebo pomocí tenkého háku stáhnou okénko. To ale jde pouze u aut bez elektrického ovládání, což už dnes není tak úplně obvyklé

Bude-li nutné sáhnout na zámek, počítejte s tím, že se vám zabouchnuté klíče setsakramentsky prodraží. Hodně záleží na tom, kde klíče jsou, jestli v zapalování nebo třeba v kufru. To je taky slušně zapeklitý případ. Zámečník si za takovou prácičku může naúčtovat několik tisíc korun

Situace č. 2: Když telefon a osobní doklady je v autě

Tuto situaci bychom nepřáli ani největšímu nepříteli. Zde hodně záleží, kde se vám to stane, a máte-li po ruce někoho, kdo je ochoten vám pomoci. Na benzíně vám jistě pomohou a třeba se najde někdo “šikovný”, kdo výše uvedené tríčky zná. Nebo vám alespoň zavolají mechanika či zámečníka. Tak či onak vás to opět přijde na slušný balík peněz. Nejdřív ale zkuste dostat klíče ven skrze pootevřené okno.

Pokud se ale nacházíte mimo civilizaci, čeká vás vskutku veselé dobrodružství. Jako vtipnou historku jej pak bude vyprávět dlouho poté, až budete v klídku sedět doma na gauči. Můžete si zkusit stoupnout jiné auto. Snad vám někdo nabídne pomoc. V opačném případě vám nezbude nic jiného než rozbít okénko. Doufejte, že bude po ruce pořádný šutr, jinak na místě činu budete sedět hezky dlouho.

Pokud patříte mezi smolaře, kterým se podobné kousky stávají docela často, vyplatí se rozšířit si asistenční služby u povinného ručení. Pokud si zabouchnete klíčky, zavoláte jednoduše na pojišťovnu a ona vám nejenže na místo “nehody” pošle schopného mechanika nebo zámečníka, ale také ho zaplatí.

Monika Šaríková Více článků autora
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).