Výlet na motorce

Výlety na motorce po ČR: Kde provětrat novou mašinu

29. 9. 2023
|
Délka čtení: 7 min.

Pořídili jste si novou motorku? Máme pro vás tipy na výlety na motorce, které si v rámci Česka nesmíte nechat ujít. Objevte trasy plné zatáček, zajímavé pamětihodnosti i vynikající restaurace.

Přes Kokořínsko do Pekelných dolů

Délka: 106 km

GPS: https://mapy.cz/s/kohuvaraga

Už samotný Mělník stojí za návštěvu. Chrám sv. Petra a Pavla, zámek, vinařské sklepy a malebné vinice nad soutokem Vltavy a Labe vás rozhodně nezklamou. Klidně si tu naplánujte celý den, dopřejte si ochutnávku vín a jízdu začněte až druhý den.

Z Mělníka vyjeďte po silničkách mezi skalami přes Kokořínský důl. Zastavte na hradě Kokořín a vydejte se na prohlídku. Protáhněte nohy při procházce v okolí skalního útvaru Pokličky a ve skalním městě Bludiště. Případně si vyberte jiné skalní útvary – na Kokořínsku jich najdete desítky.

Pokračujte k Máchovu jezeru, kde se můžete vykoupat. Odsud si udělejte zajížďku k hradu Houska nebo pokračujte směrem na sever, kde se nachází unikátní motoklub Pekelné doly. Bar, kam můžete vjet na motorce, se ukrývá v největším pískovcovém podzemí v Evropě.

Tipy na výlety na motorce - přes Kokořínsko - mapka

Kde se najíst

 • Na pořádný burger zajděte do minipivovaru Němý Medvěd v Mělníku.

 • Langoš, zmrzlinu a kávu si dopřejte ve stánku Café a zmrzlina Saturnin v Doksech.

 • Jedinečnou atmosféru si vychutnáte v motoklubu Pekelné doly. Můžete si dát nealko pivo, domácí limonádu nebo kávu. Jídlo je dostupné pouze pro členy klubu a jejich hosty.

Výlet na motorce do Beskyd

Délka: 161 km

GPS: https://mapy.cz/s/nefodolosa

Výlet na motorce začněte ve Slavkově u Brna. Dějiště slavné bitvy potěší milovníky historie. Odtud pokračujte po silnici 50, kde si mezi obcí Střílky a Buchlovice užijete zatáčky na parádním asfaltu. Jedinou nevýhodou je hustší provoz. Cestou si udělejte zastávku na starodávném hradě Buchlov z 13. století.

Za Buchlovicemi odbočte směrem na Zlín. Tady stojí za návštěvu Harley Pub – restaurace a muzeum Harley-Davidson. Pokračujte k přehradě Bystřička, odkud vede další oblíbená motorkářská trasa směrem k Rožnovu pod Radhoštěm. Tady navštivte největší skanzen ve střední Evropě nebo si udělejte výšlap na Radhošť k soše Radegasta. Pokračujte do Prostřední Bečvy a poté po klikaté silničce až na Pustevny, kde se otevírají výhledy na celé Beskydy.

Tipy na výlety na motorce - Beskydy - mapka

Kde se najíst


Kdo platí škodu, když motorku položíte v zatáčce?

I při kochací vyjížďce vám to může v zatáčce podklouznout. Přestože se nebude jednat o vážnou nehodu, můžete poškodit patníky, cedule nebo plot. Takové škody, stejně jako poškození jiných vozidel či zranění chodců, se platí z povinného ručení. Najděte pojištění motorky, které vám bude spolehlivě krýt záda při jakékoliv nehodě.

Okruh kolem Kutné Hory

Délka: 115 km

GPS: https://mapy.cz/s/pohatotube

Ještě než se vydáte na výlet na motorce, vyhraďte si dostatek času na prohlídku Kutné Hory. Historické centrum je zapsáno na seznamu UNESCO, najdete tu největší kostnici v Evropě a gotický chrám sv. Barbory. Vyjeďte směrem na Uhlířské Janovice a ponořte se do krásných výhledů. Skvělé zatáčky si užijete za Trhovým Štěpánovem, odkud pokračujte až do Ledče nad Sázavou. Malebné městečko na řece láká na prohlídku hradu nebo projížďku po řece na Posázavském Pacifiku.

Další odpočinek si dopřejte v Bohdanči u rybníka nebo si vyšlápněte na místní rozhlednu. Pokračujte do Malešova a navštivte tvrz z 14. století. Nachází se tu také pivovar, kde vaří ležáky i piva amerického stylu. Abyste na motorku sedli opět s nulou, vydejte se na procházku na Vrchlické vodopády.

Tipy na výlety na motorce - Kutná Hora - mapka

Kde se najíst

Z Klatov do Železné Rudy

Délka: 38 km

GPS: https://mapy.cz/s/cucebekogo

Silnice z Klatov do Železné Rudy láká na pořádné horské svezení. Vychutnáte si rychlé otevřené zatáčky i technické vracáky. Po celé délce je perfektní povrch a mimo víkendy nečekejte ani velký provoz. Nejlepší úsek začíná za obcí Běšiny, pokračuje přes Čachrov až do Železné Rudy. Trasu můžete protáhnout až do Německa na Velký Javor (+15 km).

Než sednete v Klatovech na motorku, vystoupejte na Černou věž, odkud se otevírá výhled na Šumavu. Nahlédněte také do katakomb a historické lékárny U bílého jednorožce. I v cíli cesty budete mít co dělat – v okolí Železné rudy se můžete vydat na desítky pěších túr. K nejoblíbenějším cílům patří ledovcové Černé a Čertovo jezero, vodopád Bílá strž, rozhledna na Pancíři a vrchol Velký Ostrý. Nebo si užijte extra porci adrenalinu při sjezdech na kole v Bikeparku Špičák.

Tipy na výlety na motorce - Klatovy - mapka

Kde se najíst

 • Skvělý mix české a mezinárodní kuchyně vaří v restauraci Žíznivej kozel v Klatovech.

 • Zastávku na ledovcová jezera spojte s návštěvou restaurace Karl. V sezóně mají výborný štrúdl nebo borůvkové knedlíky.

 • Super burger si dáte ve stánku Grillmax na parkovišti Kaskády u Špičáku.

Jak se připravit na výlet na motorce


 • 1

  Zkontrolujte technický stav motorky – hlavně tlak v pneumatikách, světla, brzdy, olej. Dočerpejte palivo.

 • 2

  Projděte si mapu výletu a zjistěte aktuální omezení na trase.

 • 3

  Naplánujte si zastávky. Projděte otevírací dobu atrakcí i restaurací, ať nezjistíte až na místě, že je zavřeno.

 • 4

  Připravte si kvalitní oblečení na motorku podle počasí. Vždy se hodí nepromok, kdyby začalo pršet.

 • 5

  Nezapomeňte si sbalit motozámek, ať je motorka v bezpečí, i když se od ní vzdálíte.

Při krádeži vás zachrání havarijní pojištění na motorku

Motorky se hodně kradou. Zloději si poradí s nejlepšími zámky a dokážou i celý stroj naložit na přívěs. Motorku ale můžete ochránit pomocí pojištění odcizení. Pořídíte ho v rámci havarijního pojištění na motorku a na rozdíl od pojištění havárie nevyjde ani moc draho.

Kam vyrazit na motorkářské srazy

Nechcete jezdit na výlety na motorce sami? Skvělou příležitostí, jak zapadnout do komunity motorkářů, je vyrazit na motorkářský sraz. Můžete se přidat také do motorkářského klubu – členové pořádají spoustu akcí a společných vyjížděk.

 • Seznam motoakcí na Motorkáři.cz

 • Seznam motosrazů, závodů a vyjížděk na Motozábava.cz

 • Facebookové skupiny Moto srazy, akce, vyjížďky nebo Parťáci v jedné stopě

 • Seznam motorkářských klubů

 • Další tipy na výlet na motorce po ČR jednoustopouceskem.cz

Autor - Jana Březinová
Jana BřezinováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • mladý muž za volantem - jak vybrat první auto
  30. listopadu 2023|Jana Březinová
  Jak vybrat první auto

  Spolehlivé, bezpečné, kompaktní, s nízkou spotřebou. Snadno se s ním manévruje a parkuje. Pár ťukanců se na něm ztratí. Náhradní díly jsou dostupné a levné, stejně jako povinné ručení. Podobně bychom mohli shrnout, jak vypadá nejlepší první auto. Splňuje to třeba Škoda Fabia nebo VW Golf.

 • muž sedící v autě - co najdeme v technickém průkazu
  24. listopadu 2023|Petr Woff
  Co najdete v technickém průkazu?

  Česká republika se digitalizuje, což brzy pocítí řidiči. Úřady vám od roku 2024 nevydají velký technický průkaz v papírové podobě. Informace o svém voze najdete v elektronickém registru, kam se přihlásíte přes internet. Malý technický průkaz zůstane ve fyzické formě. Prozkoumejme, co znamenají kódy v obou dokumentech, a jaké následky má ztráta velkého či malého technického průkazu.

 • Muž na motorce v helmě
  18. listopadu 2023|Jana Březinová
  Jak vybrat motorku pro začátečníka

  Při výběru vezměte v úvahu kubaturu a výkon motorky, terén, kam se se s ní chystáte, i svůj rozpočet. Poradíme, jestli koupit novou, nebo ojetou motorku a s jakými náklady navíc byste měli počítat. Naše tipy vám přijdou vhod při výběru motorky, ať už máte čerstvé papíry, nebo se k jízdě na dvou kolech vracíte po mnoha letech.

 • 16. listopadu 2023|Petr Woff
  Povinná výbava na motorku v EU 2023

  V České republice se motorkáři neobejdou bez svých dokladů, helmy a lékárničky. V některých zahraničních destinacích však potřebují speciální oděv, reflexní vestu, výstražný trojúhelník, nebo dokonce náhradní brýle! Přečtěte si, jak se liší povinná výbava na motorku v různých státech. Porovnáme země Evropské unie.

 • funkčnost airbagu
  13. listopadu 2023|Jana Březinová
  Jak fungují airbagy

  Airbagy v kombinaci s bezpečnostními pásy snižují riziko úmrtí o 61 % při čelním nárazu. Nafouknou se během 50 milisekund. Za rychlou reakcí se skrývají chytré senzory pohybu a elektronicky aktivovaná chemická reakce.

 • motorka zima
  12. listopadu 2023|Srovnejto.cz
  Jak připravit motorku na zimu?

  Do zazimování motorky se můžete pustit, jakmile uhodí první ranní mrazíky. Nezapomeňte motorku důkladně umýt, dotankovat a dofouknout pneumatiky. Nechcete motorku ukládat ke spánku? Jízdu na dvou kolech si užijete i v zimních měsících, ale jen s pořádným vybavením.

 • Zahraniční studenti v univerzitní aule
  09. listopadu 2023|Petr Pohůdka
  Cestovní pojištění pro studenty: Potřebujete ho i na Erasmus?

  Čeká vás Erasmus nebo jiný studijní pobyt v zahraničí? Bez cestovního pojištění byste vyrážet neměli. Roční pojištění na míru studentům nabízí UNIQA. Vyjde vás na 2 650 Kč. Pokud se ale v průběhu semestru plánujete zastavit v ČR, mohly by vás zaujmout levnější nabídky konkurence.

 • Muž opřený o auto v autosalónu
  08. listopadu 2023|Petr Pohůdka
  Nejlevnější auta na trhu: Do 300 000 Kč už jen pár modelů

  Nejlevnější nové auto dnes seženete zhruba za 300 000 Kč. V těchto relacích ale počítejte s malým výběrem a skromnější výbavou. Jak nejlevnější auto na trhu vypadá a na co byste při koupi nového vozu neměli zapomenout?

 • Liška na silnici před autem
  26. října 2023|Jana Březinová
  Jak řešit srážku se zvěří?

  Ke každé srážce se zvěří přivolejte policii. Na zvíře nesahejte a neodvážejte ho pryč –⁠ to by bylo pytláctví. Škodu na autě vám proplatí pojišťovna, ale jen v případě, že jste si sjednali připojištění střetu se zvěří. To vás vyjde na několik set korun ročně.

 • Muž vyměňuje olej u motocyklu
  25. října 2023|Petr Pohůdka
  Jak připravit motocykl na STK

  Bez platné STK s motorkou na silnici nesmíte. Na rozdíl od automobilů vám ale stačí prohlídka jednou za 4 roky. Pohlídejte si hlavně funkčnost světel, brzd a stav výfuku. Dodatečně instalované díly musí splňovat bezpečnostní a technické normy. Co dalšího byste měli vědět o STK motocyklu?