Blog
Cestování
Mexico mujares

Střední Amerika: Užijte si krásy Mexika

24. října 2019|Vendula Flassig Vrablová|

Mexiko není jen o přeplněných turistických střediscích a tacos vonících z každého rohu. Tenhle kousek země má schopnost vám učarovat v kteroukoli roční dobu, takže nemusíte složitě řešit, kdy do Mexika zavítat a kdy se tomuhle pozoruhodnému místu raději vyhnout. Prozkoumejte turismem nedotčená místa a oblasti a obdivujte divoké pláže, pozůstatky dávných civilizací nebo okouzlující národní parky. Co vidět v Mexiku? Tady je pár tipů!

Teotihuacan

Teotihuacan je po právu považována za nejvýznamnější památku Mexika. Oblast totiž tvoří největší pyramidy země, které najdete nedaleko hlavního města Mexico – City. Místu dominují dvě hlavní stavby – pyramidy Slunce a Měsíce. Ideální je, pokud se sem vydáte brzy ráno. Vyhnete se tak davům turistů i vysokým teplotám.

Tulum

Malé, turismem téměř nepoznamenané městečko Tulum, najdete jižně od turistických center Cancún a Playa del Carmen. Těšit se můžete z čistých písečných pláží, které jsou lemovány azurovým mořem, stejně jako z několika významných starobylých památek. Městečko je dobře dostupné a nejjednodušeji ho prozkoumáte na kole.

Barrancas del Cobre

Patříte mezi milovníky divoké přírody? Pak si nenechte ujít návštěvu kaňonů Barrancas del Cobre, který vytvořily vyschlé řeky. Kaňony si můžete prohlédnout během pěšího treku, který ale rozhodně nepatří k nejsnadnějším. Mnohem lepší je okolo kaňonů projet vlakem, který se jmenuje Chepe. Z fenomenálních výhledů se vám zatají dech!

El Chiflón

Střední Amerika se může pochlubit celou řadou dechberoucích vodopádů. Pokud si chcete užít některé z nich bez všudypřítomných davů a blesků natěšených turistů, zamiřte k vodopádu El Chiflón. K sérii kaskád s příjemnými tůňkami, které doslova vybízejí k osvěžení, vede asi půlhodinová procházka. Ti odvážnější si mohou vodopády prohlédnout během jízdy na nedaleké zipline.

Hierve el agua

Hierve el agua je jedno z nejzajímavějších míst v Mexiku. Ačkoli na první pohled připomíná obyčejný vodopád, voda tady tvoří dech beroucí skalnatou formaci. Pokud vám to fyzické a časové možnosti dovolí, vydejte se na horní plošinu skály, kde je možno vykoupat se v přírodních i uměle vytvořených jezírcích.

Mexico

Yucatán

Pro milovníky památek je poloostrov Yucatán doslova jako stvořený. Těšit se můžete z nádherných ruin a národních parků i kilometrů bílých pláží. Čekají vás tady i neuvěřitelná jeskynní jezera, tzv. Cenotes, ideální na potápění.

La Bufadora

Vydejte se na poloostrov Baja Californie, kde najdete jeden z nejkrásnějších přírodních skvostů Mexika. Je jím mořská lávová jeskyně La Bufadora, kde přílivové vlny vytvářejí mořské gejzíry, které tryskají až do výšky 30 metrů. Jedinečnou show, během které se stanete svědky neuvěřitelných zvuků, si můžete vychutnat z bezprostřední blízkosti.

Chichen Itza

Zřícenina mayského města je další položkou, kterou si můžete naplánovat k návštěvě během prohlídky poloostrova Yucatán. Památka je zařazena na seznam světového dědictví UNESCO a kromě toho patří i na novodobý seznam sedmi divů světa. Oblasti dominuje pyramida a chrám boha Kukulkána El Castillo. Zajímavé je, že na každé straně pyramidy je 91 schodů, což spolu s posledním stupněm dává dohromady 365 jako dnů v roce.

Isla Mujeres

Pokud se nacházíte v oblíbené destinaci Cancún, vydejte se na půldenní výlet loďkou na nedaleký Isla Mujeres (ostrov žen), který nabízí ideální podmínky pro sladké nicnedělání a lenošení nebo potápění k nedalekým korálovým útesům. Oddávat se můžete i rybolovu nebo jednoduše pozorovat, jak líně kolem vás proplouvají zástupci vodní říše.

Vendula Flassig Vrablová Více článků autora
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).