Cestovní pojištění – srovnání cen

lázně v Česku

Česko je společně s Maďarskem lázeňskou velmocí Evropy. Ročně se sem jezdí „zrelaxovat“ téměř 900 000 lázeňských hostů. Kromě tuzemských hostů ale české lázně v ČR navštěvují také návštěvníci ze zahraničí. Které lázně patří mezi ty nejlepší, nejnavštěvovanější nebo nejoblíbenější? Máme pro vás malý seznam.

Karlova Studánka: Lázně s nejčistším vzduchem

Zhruba deset kilometrů od Pradědu se nachází malebné lázně Karlova Studánka, kam míří především pacienti, které trápí dýchací cesty, chronické záněty hrdla, dutin, hlasivek, nosu, průdušek, plic, průduškové astma, onkologická onemocnění, vysoký tlak, nemoci cév nebo pohybové nemoci. Lázně se mohou pochlubit dvousetletou tradicí a říká se o nich, že je tady nejčistší vzduch v celé Střední Evropě. Významné jsou také zdejší minerální vody s vysokým obsahem kyseliny uhličité a metakřemičité. Čekají vás tady vodní masážní procedury, wellness, inhalace i rehabilitační techniky.

Karlovy Vary: Nejznámější lázně v ČR

V Česku a jeho blízkém okolí asi nenajdete známější lázně, než legendární Karlovy Vary. Jejich okolí se každoročně stává dějištěm významného filmového festivalu i dalších kulturních a společenských akcí. Lidé sem míří nejen za kulturou, ale především zdejšími prameny, které léčí zejména poruchy látkové výměny, diabetes, obezitu, ale také onemocnění celého zažívacího ústrojí a nádorové choroby. Nejznámější lázně v ČR lákají na tradiční balneologickou léčbu, kde hraje prim výjimečné složení termálních vod.

nejzajímavější lázně v ČR

Kynžvart: Nejlepší lázně v ČR pro děti

Západočeské městečko Kynžvart je zřejmě jediným v ČR, na jehož území najdete lázně výlučně se specializující na dětské pacienty a dorost. Malí pacienti sem jezdí léčit nemoci oběhového, trávicího či dýchacího ústrojí, ale i kožní problémy či onkologická onemocnění. K léčbě jsou tady používány prameny Richard, Helena a Viktor. Zajímavostí také je, že ve zdejší lázeňské lokalitě, byly, jako v jedné ze čtyř oblastí v ČR, uznány rozhodnutím MZ ČR klimatické podmínky jako přírodní léčivý zdroj.

  • Náš tip: Ať už míříte do tuzemských nebo zahraničních lázní, nezapomeňte si sjednat komplexní cestovní pojištění s dostatečnými limity.

Třeboňské lázně jsou jedny z nejnavštěvovanějších

Třeboni se ne nadarmo přezdívá „jezerní město“. Nespočet rybníků dotváří jedinečnou tvář tohoto místa, které hostí jedny z nejnavštěvovanějších lázní v ČR. První lázeňský dům tady byl vybudován v roce 1883. Lidé se ale zdejší rašelinou léčili už mnohem dříve. Lázně se zaměřují především na léčbu pacientů s nemocemi pohybového ústrojí, revmatickými problémy a léčí se tady i lidé, kteří prodělali těžké úrazy. Těšit se můžete na slatinné koupele, nepřeberné možnosti masáží, wellness procedur, vodoléčbu i fyzioterapii.

Léčebné lázně Jáchymov se mohou pochlubit radonovou vodou

Specifikem Lázní Jáchymov je nepochybně zdejší radonová voda, jejíž prameny se nacházejí v dodnes funkčním dole Svornost. Důl vznikl v roce 1518 a jeho jednotlivé prameny jsou pojmenovány například po akademiku Běhounkovi nebo Marii Curie-Sklodowské. Jedí se sem léčit především pacienti, které trápí onemocnění kloubů, choroby periferního nervového systému a páteře a kožní nemoci. Jako jediní v ČR se tady specializují na vysoce bolestivou Bechtěrevovu chorobu.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 4