Strom v Africe

Nejkrásnější místa v Africe, která byste měli navštívit

Afrika je neuvěřitelně rozmanitý a čarokrásný kontinent, který skrývá nejedno tajemství. Rozhodně nejde jen o pás vyprahlé krajiny, na které nepotkáte ani živáčka. Tohle je místo, které se může pochlubit neuvěřitelně pestrou směsicí jezer, písečných dun, horských údolí i sopečných kráterů, které vám zatají dech. Pravidelně se do Afriky pořádají zájezdy na safari. Kromě divokých šelem, ale obdivujte i tahle místa, která rozhodně patří k těm nejkrásnějším.

Kapské město

Kapskému městu se ne nadarmo přezdívá „Brána AfrikyBrána Afriky.“ Jde o místo, kde si přijdou na své milovníci koupání, treku i vášniví fotografové. Naplánujte si cestu na Stolovou horu nebo sousední vrcholek „The Lions Head“, kde se můžete oddávat paraglidingu či surfování. Nevynechejte ani malebné pláže, které lemuje Atlantický oceán.

Podvodní vodopád na Mauriciu

Tahle hříčka přírody je tak trochu záhada a vlastně i zrada. Z ptačí perspektivy to totiž vypadá, že se u pobřeží ostrova Mauricius nachází unikátní „podvodní“ vodopád. Ve skutečnosti o žádný vodopád nejde. Naše zraky ošálila optická iluze, kterou má na svědomí jemný písek, s nímž si pohrává příliv, vodní proudy a hlavně kontinentální šelf. Ten se v minulosti naklonil a ponořil pod hladinu.

Kapverdské ostrovy

Ostrovy Zeleného mysu, jak by se mělo Kapverdám správně říkat, tvoří deset větších a několik menších ostrovů utopených v Atlantiku. Díky své jedinečné poloze nedaleko rovníku na nich můžete trávit dovolenou celoročně. Kromě nekonečných písčitých dun a přenádherných pláží tady navštivte třeba místní sopku Fogo, v jejímž okolí roste speciální sopečné víno, solné doly nebo zátoka Buracona s magickým Blue Eye.

Cestovatel u Mauriciusu

Danakilská proláklina

Mnozí jí přezdívají brána do pekla, jiný čertova díra. Ve skutečnosti jde o fascinující místo, kde narazíte na unikátní lávová jezírka, která se nachází pouze tady a na čtyřech dalších místech světa. Součástí Danakilské prolákliny je také jezero Dallol. Jeho průměrná roční teplota činí 35 stupňů Celsia a jde o jedno z nejteplejších míst světa. V okolí jezera se nachází krajina hrající několika barvami.

Dead Vlei v Namibii

V Namibii, která je známá především pro krásné národní parky Afriky, najdete poušť zvanou Sossuvlei, jejíž součástí jsou rudohnědé písečné duny, které mnohdy dosahují až 400 metrů. Na tom by nebylo nic tak neobvyklého, pokud by uprostřed dun nebylo Deadvlei – mrtvé údolí s nespočtem mrtvých černých akácií, které patří mezi nejfotografovanější místa v Africe.

Jezero Retba v Senegalu

Jakmile ho spatříte, první, co vás napadne je, že tady někdo musel utopit tisíce kilogramů cukrové vaty. Jezero Retba v Senegalu má totiž sytě růžovou barvu, kterou byste tady asi nečekali. Netradiční zbarvení mají na svědomí mikrobi a vysoká koncentrace minerálů ve vodě. I přes vysokou slanost jezera ho obývá specifický druh ryb, který udržuje vodní prostředí v rovnováze. K jezeru si můžete odskočit, po tom si tady užijete pravé africké safari.

Země sedmi barev Chamarel

Vraťme se zpátky na Mauricius. Kromě „podvodníhopodvodního“ vodopádu tady najdete i unikátní údolí, které hraje sedmi barvami. Místní a turisté mu neřeknou jinak, než Chamarel. Netradiční přírodní anomálii má na svědomí horká láva, která těmito místy v minulosti protékala a postupně tuhla. Výsledkem nerovnoměrného chladnutí roztavené horniny je tato barevná variace písku. Za vstup sem ale musíte zaplatit.

Viktoriiny vodopády

Viktoriiny vodopády si ne nadarmo vysloužily přezdívku „Dým, který hřmí.“ Jakmile se do jejich blízkosti dostanete, plně tenhle název pochopíte. Vodopády, které najdete v Zambii, byly objeveny 16. listopadu 1855 skotským cestovatelem Davidem Livingstonem. Voda tady padá z výšky 120 metrů do hlubokého údolí, kde se tříští na miliony kapek. Zajímavostí je, že v roce 1875 vodopády prozkoumal i český cestovatel Emil Holub, který je autorem jejich první mapy. Ta vyšla v cestopise Sedm let v jižní Africe

Autorka - Vendula Flassig Vrablová
Vendula Flassig VrablováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • dopravni_nehoda_hadajici_se_muzi
  13. června 2024|Jana Březinová
  Výluky v pojištění – přehled situací, na které se pojistka nevztahuje

  Pojistné podmínky mívají desítky stran, a tak se je nikomu nechce číst. To je ale chyba. Ve výlukách totiž zjistíte, na co se pojištění nevztahuje. Ignorace těchto výjimek vás může stát miliony korun. Abyste o výlukách získali lepší představu, připravili jsme pro vás jejich přehled u různých typů pojištění. Na konci článku najdete ty vůbec nejabsurdnější záludnosti pojistných podmínek.

 • Žena s batohem a letenkami
  06. června 2024|Petr Pohůdka
  Jak ulovit nejlevnější letenky

  Akční letenky, díky kterým můžete výhodně procestovat celý svět, nejsou žádnou novinkou. Někdy vám sice hledání výhodných letenek zabere trochu více času a možná budete muset slevit ze svých nároků, odměnou vám však budou ušetřené peníze, které potom můžete investovat do zážitků. Přinášíme vám několik tipů, jak ulovit tu nejlevnější letenku.

 • výlet na motorce v horách
  06. dubna 2024|Jana Březinová
  Výlety na motorce do Rakouska a Německa – méně známé mototrasy přes Alpy

  Když se řeknou Alpy, nejspíš každý motorkář si vybaví legendární Grossglocknerstrasse. Tentokrát pro vás máme tipy na jiné alpské silnice. S krásným povrchem, plné zatáček a dechberoucími výhledy. Vydejte se s námi na dva výlety na motorce do Rakouska a Německa.

 • žena u moře - zájezd last minute
  04. dubna 2024|Jana Březinová
  Vyplatí se koupit first minute zájezd?

  Prodeje first minute pobytů vrcholí v lednu a únoru, cestovní kanceláře za včasnou koupi slibují slevy až 50 %. Skutečně se vyplatí objednat dovolenou s několikaměsíčním předstihem a máte ještě teď šanci ulovit výhodnou first minute nabídku?

 • povinné ručení mimo čr
  12. února 2024|Petr Pohůdka
  Povinné ručení v zahraničí: Kde všude vám platí zelená karta?

  Pokud jezdíte po českých silnicích, musíte mít sjednané povinné ručení. V opačném případě vám hrozí vysoká pokuta. Jako potvrzení o sjednání povinného ručení slouží zelená karta na auto. Jak si ale zařídit pojištění auta do zahraničí? Záleží, kam vyrážíte. V Evropě si téměř všude vystačíte se zelenou kartou, jinde musíte uzavřít hraniční pojištění.

 • Lyžařky na svahu
  30. ledna 2024|Jana Březinová
  Zimní dovolená v roce 2024 aneb Kam vyrazit na lyže a snowboard?

  Vyrazit za lyžováním a snowboardingem na české hory nebo raději do Alp? Máme pro vás seznam nejlepších středisek a srovnání cen skipasů. Zároveň přidáme tipy, na co si dát pozor, aby se vaše zimní dovolená na horách obešla bez starostí.

 • Padající lyžař
  08. prosince 2023|Petr Pohůdka
  Silvestr na horách: Tohle jsou oblíbená místa Čechů

  Krkonoše, Jizerské hory, Šumava, ale také střediska v rakouských či italských Alpách. Tak vypadají oblíbené destinace Čechů pro Silvestr na horách. Kde strávit Silvestra v rušné společnosti a kam se naopak vydat, když toužíte po klidu?

 • Zahraniční studenti v univerzitní aule
  09. listopadu 2023|Petr Pohůdka
  Cestovní pojištění pro studenty: Potřebujete ho i na Erasmus?

  Čeká vás Erasmus nebo jiný studijní pobyt v zahraničí? Bez cestovního pojištění byste vyrážet neměli. Roční pojištění na míru studentům nabízí UNIQA. Vyjde vás na 2 650 Kč. Pokud se ale v průběhu semestru plánujete zastavit v ČR, mohly by vás zaujmout levnější nabídky konkurence.

 • muz-dostava-ockovani-do-ramene
  04. listopadu 2023|Jana Březinová
  Očkování při cestách do zahraničí

  Cestování do zahraničí už nekomplikují restrikce kvůli onemocnění covid-19, ale přesto byste se před dovolenou měli o očkování zajímat. A to zejména při cestách do exotiky. Očkování vás chrání proti vážným a smrtelným nemocem, do některých zemí vás bez něj ani nepustí.

 • letovisko-egypt
  31. října 2023|Nikola Zatloukalová
  Nejoblíbenější destinace Čechů

  V žebříčku nejoblíbenějších destinací českých turistů tradičně vítězí země, do nichž jezdí vlastním autem – tedy Chorvatsko, Rakousko nebo Slovensko. Které další destinace jsou oblíbené?