Blog
Cestování
Strom v Africe

Nejkrásnější místa v Africe, která byste měli navštívit

02. března 2020|Vendula Flassig Vrablová|

Afrika je neuvěřitelně rozmanitý a čarokrásný kontinent, který skrývá nejedno tajemství. Rozhodně nejde jen o pás vyprahlé krajiny, na které nepotkáte ani živáčka. Tohle je místo, které se může pochlubit neuvěřitelně pestrou směsicí jezer, písečných dun, horských údolí i sopečných kráterů, které vám zatají dech. Pravidelně se do Afriky pořádají zájezdy na safari. Kromě divokých šelem, ale obdivujte i tahle místa, která rozhodně patří k těm nejkrásnějším.

Kapské město

Kapskému městu se ne nadarmo přezdívá „Brána AfrikyBrána Afriky.“ Jde o místo, kde si přijdou na své milovníci koupání, treku i vášniví fotografové. Naplánujte si cestu na Stolovou horu nebo sousední vrcholek „The Lions Head“, kde se můžete oddávat paraglidingu či surfování. Nevynechejte ani malebné pláže, které lemuje Atlantický oceán.

Podvodní vodopád na Mauriciu

Tahle hříčka přírody je tak trochu záhada a vlastně i zrada. Z ptačí perspektivy to totiž vypadá, že se u pobřeží ostrova Mauricius nachází unikátní „podvodní“ vodopád. Ve skutečnosti o žádný vodopád nejde. Naše zraky ošálila optická iluze, kterou má na svědomí jemný písek, s nímž si pohrává příliv, vodní proudy a hlavně kontinentální šelf. Ten se v minulosti naklonil a ponořil pod hladinu.

Kapverdské ostrovy

Ostrovy Zeleného mysu, jak by se mělo Kapverdám správně říkat, tvoří deset větších a několik menších ostrovů utopených v Atlantiku. Díky své jedinečné poloze nedaleko rovníku na nich můžete trávit dovolenou celoročně. Kromě nekonečných písčitých dun a přenádherných pláží tady navštivte třeba místní sopku Fogo, v jejímž okolí roste speciální sopečné víno, solné doly nebo zátoka Buracona s magickým Blue Eye.

Cestovatel u Mauriciusu

Danakilská proláklina

Mnozí jí přezdívají brána do pekla, jiný čertova díra. Ve skutečnosti jde o fascinující místo, kde narazíte na unikátní lávová jezírka, která se nachází pouze tady a na čtyřech dalších místech světa. Součástí Danakilské prolákliny je také jezero Dallol. Jeho průměrná roční teplota činí 35 stupňů Celsia a jde o jedno z nejteplejších míst světa. V okolí jezera se nachází krajina hrající několika barvami.

Dead Vlei v Namibii

V Namibii, která je známá především pro krásné národní parky Afriky, najdete poušť zvanou Sossuvlei, jejíž součástí jsou rudohnědé písečné duny, které mnohdy dosahují až 400 metrů. Na tom by nebylo nic tak neobvyklého, pokud by uprostřed dun nebylo Deadvlei – mrtvé údolí s nespočtem mrtvých černých akácií, které patří mezi nejfotografovanější místa v Africe.

Jezero Retba v Senegalu

Jakmile ho spatříte, první, co vás napadne je, že tady někdo musel utopit tisíce kilogramů cukrové vaty. Jezero Retba v Senegalu má totiž sytě růžovou barvu, kterou byste tady asi nečekali. Netradiční zbarvení mají na svědomí mikrobi a vysoká koncentrace minerálů ve vodě. I přes vysokou slanost jezera ho obývá specifický druh ryb, který udržuje vodní prostředí v rovnováze. K jezeru si můžete odskočit, po tom si tady užijete pravé africké safari.

Spočítat cestovní pojištění

Země sedmi barev Chamarel

Vraťme se zpátky na Mauricius. Kromě „podvodníhopodvodního“ vodopádu tady najdete i unikátní údolí, které hraje sedmi barvami. Místní a turisté mu neřeknou jinak, než Chamarel. Netradiční přírodní anomálii má na svědomí horká láva, která těmito místy v minulosti protékala a postupně tuhla. Výsledkem nerovnoměrného chladnutí roztavené horniny je tato barevná variace písku. Za vstup sem ale musíte zaplatit.

Viktoriiny vodopády

Viktoriiny vodopády si ne nadarmo vysloužily přezdívku „Dým, který hřmí.“ Jakmile se do jejich blízkosti dostanete, plně tenhle název pochopíte. Vodopády, které najdete v Zambii, byly objeveny 16. listopadu 1855 skotským cestovatelem Davidem Livingstonem. Voda tady padá z výšky 120 metrů do hlubokého údolí, kde se tříští na miliony kapek. Zajímavostí je, že v roce 1875 vodopády prozkoumal i český cestovatel Emil Holub, který je autorem jejich první mapy. Ta vyšla v cestopise Sedm let v jižní Africe

Vendula Flassig Vrablová Více článků autora
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).