Blog
Pojištění vozu
Čerpací stanice pohonných hmot

Natankovali jste špatné palivo?

25. října 2018|Monika Šaríková|

Nové značení paliva ulehčí řidičům orientaci

Natankování špatného paliva vám může přijít v podstatě nemožné, avšak děje se to častěji, než by se mohlo na první pohled zdát. Stává se to především novým řidičům a majitelům naftových vozů.

Zatímco natankovat naftu do benzínové nádrže prakticky nejde, protože má tankovací pistole větší průměr, majitelé naftových vozů občas omylem benzín natankují.

Natankování špatného paliva se stává především řidičům, kteří mají vypůjčený vůz (firemní) nebo si pořídili nový. Tehdy může celoživotní majitel benzínového automobilu natankovat do svého nového naftového vozu právě benzín. Naštěstí se nic moc závažného nestane – spíše nám tento omyl jen potrápí nervy.

Nejsnáze z problému vyváznete, když si ihned uvědomíte, že tankujete špatně. Nějaký ten litr se dá naftou rozředit, stačí natankovat plnou nádrž nafty. Pokud jste však natankovali větší množství benzínu, je lepší toto oznámit personálu. V podstatě všechny benzínové pumpy jsou na tento omyl připraveny a za malý poplatek vám benzín z naftové nádrže odpumpují.

Jestliže jste již nastartovali s benzínem v naftové nádrži, budete muset nechat vyčistit motor, což vás vyjde na něco kolem 3000 Kč.

Monika Šaríková Více článků autora
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).