Blog
Cestování
levna-dovolena-more

Levná dovolená: Kde za dovolenou neutratíte majlant?

Plánujete dovolenou, ale jste limitováni objemem finančních prostředků, které během ní můžete utratit? Nezoufejte! Máme pro vás několik příjemných tipů na dovolenou v horách, u malebných jezer i šumícího moře. Když navíc budete vědět, kam zamířit i bez cestovky, rozhodně vám tahle dovolená neudělá díru v rodinném rozpočtu.

Polsko

Když se řekne Polsko, asi málokoho napadne pohodová a hlavně levná dovolená u moře. A to je škoda! Polské Pobaltí je sice destinací, která není úplně nejprofláknutější, nicméně je oblíbeným cílem mnohých cestovatelů, kteří touží po adrenalinu, zábavě a zároveň nechtějí za dovolenou utratit majlant. Snadno se sem dostanete autem, vlakem nebo autobusem a díky přítomnosti celé řady cenově dostupných kempů, vám bude stačit jen stan a potřebné vybavení. Výchozím bodem pro návštěvu plážových středisek je Gdaňsk, odkud můžete vyrazit třeba do Viselské nebo Helské kosy.

Porovnat pojištění

Egypt

Že je na vás Polsko docela chladné? Vyrazte se ohřát do Egypta! Ceny last minute zájezdů v luxusně zařízených hotelích s all inclusive stravou dokážou i během hlavní sezóny příjemně překvapit. Týden u moře můžete pořídit třeba za deset tisíc na osobu. Užijete si všudypřítomný luxus vyhlášených hotelových řetězců, nenapodobitelný podmořský svět a řadu aktivit, které pro vás budou dennodenně připravovat animátorské týmy z celého světa. Když k tomu připočtete ještě přítomnost nejstarších památek a posledního zachovalého Divu světa, jen stěží budete hledat konkurenta.

Černá Hora

Plánujete dovolenou v Chorvatsku? A co takhle vyměnit přeplněné pláže a drahé služby za vedlejšího „souseda“? Černá Hora se může pochlubit krásnou přírodou, okouzlujícím mořem a hlavně lidovými cenami. Za jídlo v restauraci zaplatíte v přepočtu přibližně 100 Kč, ve stánku pořídíte občerstvení za 40 Kč. Měnou je euro, ale ceny jsou v této miniaturní zemi podobné jako u nás. Vydejte se třeba do Kotorské zátoky (boka Kotorska), nebo mezi města Sutomore a Budva. Milovníci samoty si jistě oblíbí Ulcinj u hranic s Albánií. Týdenní dovolená vás tady vyjde zhruba na 6 000 za osobu.

Tunisko

Stejně jako Egypt se může i Tunisko pochlubit celou řadou luxusně vybavených hotelů, kde si budete připadat doslova jako v pohádce Tisíc a jedna noc. Ochutnejte místní speciality, prohřejte tělo na běloskvoucích plážích, obdivujte podmořský svět a nenechte si ujít návštěvu zdejších památek. Za zmínku stojí třeba starobylé město Kartágo, které je součástí seznamu UNESCO, okouzlující medína ve městě Tunis, koloseum v El Jem nebo modrobílé městečko Sidi Bou Said, které na vás dýchne svou jedinečnou atmosférou. Mimochodem věděli jste, že právě tady se natáčel poslední díl filmu o nezkrotné Angelice?

kartago

Řecko

Pokud se rozhodnete pro koupi zájezdu do Řecka u cestovní kanceláře v hlavní sezóně, počítejte s částkami, které jsou vše, jen ne nízké. Naštěstí tuzemské i zahraniční CK nabízí zajímavé last minute zájezdy, u kterých se cena pohybuje někde úplně jinde. Do řady oblíbených řeckých destinací se navíc dostanete pohodlně autem. Ubytování domluvíte u místních a stravování si pak zajistíte ve zdejších tavernách, kde ochutnáte řadu luxusních pokrmů, na které jsou Řekové po právu pyšní. Autenticita zážitků a nízká cena zaručena!

Slovensko

Také náš slovenský soused má zájemcům o pohodovou dovolenou na horách nebo u jezer co nabídnout. Výhodou jsou přijatelné ceny, stejně jako nulová jazyková bariéra a okouzlující příroda. Vybírat si můžete z pobytů na horách i v luxusních wellness centrech, kde je ale potřeba počítat s vyšší cenou. Naštěstí i tady najdete nespočet možností ubytování v soukromí, kde je cena, víc než lidová.

Vendula Flassig Vrablová Více článků autora
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).