Blog
Cestování
Let letadlem

Letecké společnosti v ČR: Které jsou nejlepší?

16. března 2020|Monika Šaríková|

Čeká vás dovolená u moře, kam vás dopraví některá z leteckých společností, operujících na území Česka? Pak vás určitě bude zajímat, které společnosti patří u nás nebo ve světě mezi ty nejoblíbenější, nejkvalitnější nebo nejlepší. Kde je kladen vysoký důraz na pohodlí cestujícího a která „nízkonákladovka“ se může pochlubit skvělým poměrem ceny a kvality? Odpovědi na tyto a spoustu dalších otázek najdete na následujících řádcích.

Qatar Airways – nejlepší letecká společnost na světě

Pokud někam budete cestovat s leteckou společností Qatar Airways, pak si můžete jen a jen gratulovat. Lépe jste si totiž vybrat nemohli. Qatar Airways jsou totiž podle SKYTRAXu (společnost zabývající se hodnocením leteckých společností a letišť) nejlepší leteckou společností světa. Z Prahy společnost létá do katarského Dauhá.

Aegean - nejlepší regionální letecká společnost

Nejlepší regionální letecká společnost, která operuje také na našem území, je podle známého cestovatelského portálu Tripadvisor, který každoročně vyhlašuje prestižní anketu Travelers' Choice, největší řecká letecká společnost Aegean, založena v roce 1987. Společnost sídlí na athénském letišti, kam každoročně dopravuje i turisty z Česka.

Lufthansa – jedna z nejlepších prvních tříd světa

Pokud si potrpíte na opravdovou kvalitu, pak vsaďte na německého národního dopravce Lufthansa, jehož první třídu cestovatelé hodnotí jako jednu z nejlepších na světě. Dostatek prostoru, služby na vysoké úrovni, kvalitní jídlo a dobré pití, stejně jako komfortní sedačky i pestrý program, jsou jen zlomek toho, co můžete na palubě letadel společnosti Lufthansa zažít. Z Česka společnost létá do Frankfurtu a Mnichova.

Letadlo Lufthansa

Emirates – čtvrtá nejoblíbenější letecká společnost ta světě

Emirates patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější a nejkvalitnější letecké společnosti světa. Od nás se s ní můžete dopravit do Dubaje, která je „domovským letištěm“ společnosti. Na palubě letadla můžete očekávat osvěžující nápoje a jídla inspirovaná vybranou destinací, stejně jako živé sportovní přenosy a více než 1 500 filmů na výběr. Samozřejmostí jsou vstřícné služby a bezplatná Wi-Fi i ve třídě Economy.

České aerolinie – jeden z nejlepších národních dopravců Evropy

Národní dopravce ČSA patří mezi ryze české letecké společnosti. Kromě toho, že jde o nejoblíbenější českou leteckou společnost, v rámci celoevropského hodnocení také obsadila devátou příčku. Zajímavostí také je, že ČSA patří mezi pět nejstarších leteckých společností na světě. ČSA je součástí koncernu Smartwings Group, kam patří i níže uvedená společnost Smartwings.

Jet2.com – nejlepší nízkonákladová společnost

Nejlepší nízkonákladovou společností, která operuje lety také z České republiky, byla podle portálu Tripadvisor vyhlášena v roce 2019 britská společnost Jet2.com. Z Prahy její letadla létají do Birminghamu, East Midlands, Glasgow, Leeds, Manchesteru a Newcastle.

Swiss International Air Lines – vynikající kvalita služeb a pohodlná sedadla

Z velkých leteckých společností, byla oceněna i Swiss International Air Lines, se kterou se z Prahy dostanete do Curychu a Ženevy. Vlajkový letecký dopravce Švýcarska se sídlem v Basileji potvrdil svou kvalitu několik let po sobě. Na předních místech se totiž objevil také v roce 2018 a 2017. Cestovatelé si pochvalují kvalitní služby a komfortní sedačky.

Smartwings – největší letecká společnost v ČR

Náš výčet leteckých společností v ČR uzavřeme známou Smartwings, která je největší leteckou společností v Česku a jedním z nejrychleji rostoucích leteckých dopravců ve střední Evropě. Low cost společnost je „dcerou“ již zaniklé Travel Service a pod značnou Smartwings nabízí pravidelné lety do více než stovky destinací.

Monika Šaríková Více článků autora
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).