Blog
Půjčky a úvěry
Peníze

Kdy si vzít rychlou půjčku?

05. března 2020|Monika Šaríková|

Mnozí si pod pojmem „rychlá půjčka“ představí peníze, které získají během několika mála minut, maximálně pak hodin. Ve skutečnosti může být název produktu poněkud zavádějící. V jakých situacích není rychlá půjčka zas až tak rychlá a kdy je vhodné o ni žádat? Na tyto a spoustu dalších otázek o oblíbeném produktu současnosti odpovíme na následujících řádcích.

Charakteristika rychlé půjčky

Rychlé půjčky poskytují především nebankovní instituce. Díky novele zákona o spotřebitelských úvěrech na našem trhu působí již pouze solidní firmy, které získaly licenci od ČNB. Je proto zbytečné se v případě nebankovních půjček obávat nekalých praktik, jak tomu bylo u některých nesolidních poskytovatelů dříve. Jak už název tohoto produktu napovídá, jedná se o produkt vhodný pro ty klienty, kteří nechtějí nebo si nemohou dovolit na peníze čekat. Jaké další výhody jsou s rychlou půjčkou spojené?

  • Možnost online vyřízení

  • Zapůjčení menších i vyšších částek

  • Rychlé sjednání bez zbytečné byrokracie

  • Benevolentní podmínky

  • Záznam v registrech často nebývá překážkou

  • Žádné papírování

  • Možnost výplaty peněz v hotovosti nebo na účet

Náš tip: Některé společnosti umožňují vyzvednout si vypůjčené peníze na pobočkách vybraných čerpacích stanic nebo v trafikách.

Jak to celé funguje?

Prakticky stačí mít počítač, chytrý mobilní telefon nebo tablet s připojením na internet a pár minut volného času. Jednoduše si najdete poskytovatele rychlé půjčky, který bude vyhovovat vašim představám a požadavkům. Při jeho výběru berte v potaz nejen výši úroku, ale především hodnotu RPSN. Zaměřte se také na splatnost půjčky a případné sankce nebo pokuty za pozdní splacení nebo porušení podmínek. Samotný schvalovací proces pak probíhá většinou online. Vyplníte jednoduchou žádost, odešlete a počkáte si na její schválení.


Peníze

Po schválení žádosti

Pokud žadatel splňuje podmínky poskytovatele rychlé půjčky, obratem získá informace o schválení žádosti. Některé společnosti vyžadují zaslání jednokorunového ověřovacího poplatku, který má za cíl ověřit bankovní účet žadatele. A tady může nastat problém a časová prodleva. Pokud se váš účet neshoduje s účtem poskytovatele, na peníze si počkáte zhruba do druhého pracovního dne. V případě, že nejsou prostředky zasílány na bankovní účet žadatele a doručí je kurýr, můžete peníze obdržet během několika hodin.

Kdy si vzít rychlou půjčku?

Především ve chvíli, kdy si nemůžete dovolit na peníze čekat. Pokud vás tlačí splatnost faktury od odběratele, telefonního operátora nebo se blíží termín úhrady nájmu či záloh na plyn nebo elektřinu a vy jste bez rezerv a prostředků, je rychlá půjčka do výplaty vhodným řešením. Peníze navíc se můžou hodit i v případě, kdy máte nečekané výdaje, u kterých reálně hrozí vysoké úroky v případě, že je včas nezaplatíte.

  • Věděli jste, že: Peníze mohou získat i žadatelé, kteří mají negativní záznam v registrech dlužníků? Pro ty je určena rychlá půjčka bez registru, kdy její poskyt


Kdy se rychlé půjčce naopak vyhnout?

Rychlá půjčka ovšem není vhodná pro všechny. Ve chvíli, kdy nemáte stabilní příjem, ze kterého byste půjčku uhradili, řešíte touto půjčkou jiné dluhy, nebo chcete penězi financovat nákup nejnovějšího telefonu, dárků, či dovolených, svoje rozhodnutí si důkladně promyslete. Nejen, že vám bez stabilního příjmu nikde nepůjčí, také můžete riskovat, že se neuváženým rozhodnutím dostanete do dluhové pasti, ze které není snadné uniknout.

Monika Šaríková Více článků autora
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).