Blog
Cestování
Žena v lázních - procedura

Kde si užijete relax v lázních? 7 míst, kam vyrazit po Evropě

07. října 2020|Monika Šaríková|

Zatímco slunečné léto vybízí trávit čas spíše venku, sychravý podzim zase volá po relaxu v lázních a wellness centrech. Máme pro vás sedm tipů na zahraniční lázně, kde po aktivně prožitém létu naberete čerstvé síly a užijete si také trochu toho lázeňského lenošení.

Na lázně a wellness nabízející odpočinek a vzpruhu je Evropa bohatá. Sice máme krásné lázně doma v Česku, okusit ale můžete i ty v různých částech Evropy. Pobyt v lázních můžete také spojit s poznáváním evropských měst, jako je například Barcelona, Budapešť či Vídeň. Pojďme se podívat na pár tipů, které vás přenesou do snového světa, v němž budete pouze odpočívat.

Srovnat ceny cestovního pojištění

1. Budapešť - lázně, památky i guláš

Asi nejvyhlášenější evropskou lázeňskou zemí je Maďarsko. Jenom v hlavním městě v Budapešti se nachází na padesát lázeňských komplexů, wellness center, koupališť a bazénů. Mezi nejoblíbenější lázně patří největší evropské léčebné lázně Széchenyi nabízející léčebné a relaxační pobyty.

Rovinaté Maďarsko neláká na vysoké hory ani moře, zato si zde můžete vychutnat tu pravou lázeňskou atmosféru zahrnující koupele ve vnitřních i venkovních bazénech naplněných léčivou vodou, solné koupele, sauny a páru, ale také masáže. Zmíněná Budapešť kromě lázní nabízí také jiné zážitky (historické památky, kulturní zajímavosti i gurmánské zážitky).

2. Bešeňová - lázně s blahodárnými účinky na zdraví

Lázně všeobecně nabízí nejen ozdravný odpočinek, ale díky bazénům s minerálními vodami také léčivé účinky. Například slovenské lázeňské centrum a vodní park Bešeňová využívá vodu z horkých pramenů minerálních vod, které vyvěrají z hloubky až 1987 metrů! Voda v některých bazénech má teplotu až 39 stupňů.

Zdejší minerální vody obsahují minerály jako hořčík, vápník, železo, mangan, sodík a další. Kromě příznivých účinků na dýchací cesty, pohybová ústrojí a urologické potíže, má tato voda pozitivní vliv i na pokožku a psychiku, kde “účinkuje” hlavně prvek lithium.

3. Goracy Potok - relax uprostřed lesů

Hledáte-li odpočinek mimo rušná města, polské lázně Goracy Potoky jsou pro vás to pravé. Leží totiž uprostřed lesů, takže kromě lázeňské péče můžete podnikat osvěžující procházky po okolí. Samotný areál má evokovat souznění s přírodou a tak zde hlavním materiálem je dřevo a kámen. V lázních najdete hned několik bazénků, které obsahují minerální vody s různou teplotou, několik druhů sauny a samozřejmě i příjemné odpočívárny, kde si po příjemné koupeli můžete zdřímnout nebo si přečíst oblíbenou knihu.

Lázně v Budapešti

4. Vídeň - největší městské lázně v Evropě

Chcete-li si užít královnu mezi rakouskými městy, Vídeň, se vším všudy, nesmíte vynechat nejen prohlídku vyhlášených historických památek, ochutnávku Sachru a pravé vídeňské kávy, ale také relaxační pobyt v městských lázní Therme Wien.

Vídeňské lázně jsou moderní a za jedinečné prostředí a nadstandardní služby získaly ocenění EWA Marketing Award z roku 2012, což je něco jako lázeňský Oskar. Najdete zde venkovní i vnitřní bazény s minerální vodou, romantický bazén v jeskyni, vodní lůžka i odpočívárnu s krbem a dokonce i lázeňskou knihovnu.

5. Berlín - lázně s nabídkou exotických masáží

Na našem seznamu si své místo vysloužily také lázně v německém Berlíně s klidnou atmosférou připomínající oázu na ostrově Bali. Lázně a wellness centrum Vabali Spa se nachází v centru města a kromě tradičních lázeňských a wellness procedur jsou specialisté na různé druhy masáží z celého světa.

Vedle klasických masáží si zde můžete vyzkoušet například ajurvédské masáže, zábaly z řas či masáže Reiki, Shiatsu a další. Nejsou to ani jediné lázně v Berlíně, a pokud máte rádi orientální kulturu, zajděte si také do krásných tureckých lázní Sultan Hamman.

6. Barcelona - lázně s orientální atmosférou

Vedou-li vás cestovatelské choutky někam dál, máme pro vás tip na arabské lázně. Jedny takové starověké orientální lázně se nachází v Barceloně a jmenují se Aire de Barcelona. Mimo lázně se můžete pokochat krásami tohoto města, která reprezentují díla slavného architekta Gaudího.

Lázně na vás dýchnou orientální atmosféru díky specifickému arabskému prostředí. Vyzkoušet zde můžete aromaterapii, léčebné sprchy, masáže i originální turecké lázně hammam. Hammam je horká vodní lázeň, jejímž cílem je duševní a tělesná očista. V těchto lázních je povoleno mýt se, drhnout, používat peeling a nechat se masírovat.

7. Velké Losiny - nejstarší moravské lázně

Také Česko je známé výjimečnými lázněmi, a proto jsme si jako závěrečný tip nechali lázně Velké Losiny, které leží v malebné krajině podhůří Hrubého Jeseníku. Jsou to nejstarší lázně na Moravě, které využívají léčebnou minerální vodu obsahují síru.

Moravské lázně Velké Losiny nabízí nejen léčebné a ozdravné pobyty, ale také relaxační lázeňské balíčky. Součástí lázeňského areálu jsou totiž nejen bazény s léčivou vodou, ale také sauny, pára a samozřejmě příjemné odpočívárny.

Monika Šaríková Více článků autora
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).