Blog
Pojištění vozu
Jaké je povinné ručení v USA?

Jaké je povinné ručení v USA?

03. července 2016|Vendula Flassig Vrablová|

Vydávat se na cesty bez platného povinného ručení je nejen nezákonné, ale také zbytečně riskantní a krajně nezodpovědné. A velmi podobná situace nastává také při cestách do zahraničí. Pokud se například plánujete usadit v USA a pořídíte si tady automobil, měli byste vědět, jaké je povinné ručení v USA – v zemi, která je poměrně specifická svými zákony a jejich odlišnostmi v rámci jednotlivých států.

Porovnat povinné ručení

Bez povinného ručení se v USA nehnete

Stejně jako u nás, i v USA je pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla ze zákona povinné. Důvodem je samozřejmě snížení finančních dopadů na jednotlivé řidiče, potažmo jejich nejbližší okolí. Pokud totiž v USA stejně jako u nás způsobíte nehodu a máte uzavřené platné povinné ručení, je třeba neprodleně kontaktovat pojišťovnu, která za vás škodu uhradí. A to nejen na druhém vozidle, ale třeba také na majetku nebo zdraví třetích osob. I zde tak platí, že povinné ručení v USA má podobný rozsah plnění, jako je tomu právě v ČR.

Co ovlivňuje cenu povinného ručení v USA?

Zatímco u nás je výsledná cena povinného ručení ovlivněna zejména kubaturou vozu, povinné ručení v USA je ovlivňováno v první řadě věkem řidiče. Čím je řidič starší a déle řídí, tím lepší ceny může v souvislosti s pojištěním dostat. Stejně jako u jiných výdajů v USA je i v tomto případě potřeba počítat s tím, že ceny povinného ručení jsou poměrně vysoké. Navýšit cenu pojistky navíc může i pokuta nebo škodní událost. V takovém případě je nehoda zapsána do evidence a pojišťovny tak mohou řidiči cenu pojistky z důvodu vyšší rizikovosti zvýšit.

Vendula Flassig Vrablová Více článků autora
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).