Cestovní pojištění – srovnání cen

Cestování - cestovní pojištění

Ať už plánujete zimní nebo letní dovolenou, určitě si nezapomeňte sjednat odpovídající cestovní pojištění s dostatečnými limity. Nikdy totiž nevíte, kdy se vám bude hodit. Co všechno tenhle produkt vlastně nabízí a jak vám může na cestách pomoci?

Pojištění kryje léčebné výlohy a asistenční služby

Každé pojištění na dovolenou kryje léčebné výlohy a asistenční služby. Léčebnými výlohami se rozumí lékařské ošetření, přeprava do zdravotnického zařízení nebo v nejhorším případě repatriace těla zpět do Česka. Konkrétní rozsah pojistného plnění se ale řídí tzv. pojistnými limity. Ty se u běžných pojistek pohybují okolo statisíc, až milionů korun. Vždy samozřejmě záleží na konkrétním produktu i pojišťovně. Proto je dobré vybírat cestovní pojištění nikoli na základě ceny, ale limitů pojistného plnění.

  • Náš tip: Při výběru pojištění na cesty se kromě limitů zaměřte také na výluky z pojistného plnění. 

Co si ale představit pod asistenčními službami? Mnoho cestovatelů neví, co takové služby vlastně zahrnují. Přitom jde o důležitého pomocníka třeba ve chvíli, kdy neovládáte jazyk nebo nevíte, jak případný úraz či nemoc na místě řešit. 

Asistenční služby pojišťoven totiž zahrnují proškoleného operátora, který je vám k dispozici 24 hodin denně, hovoří vaším jazykem a je vždy připraven vám poskytnout cenné rady v případě úrazu nebo jiné škodné události.

porovnání cestovního pojištění

Zvažte také možnost připojištění

Pojišťovny ale kromě základních balíčků nabízí také doplňkové připojištění, které je sice dražší, na cestách vám však může (lidově řečeno) vytrhnout trn z paty. Do připojištění spadá třeba:

  • Připojištění úrazu: Získat v tomhle případě můžete kromě klasického plnění (základní balíček) třeba i denní odškodné v případě úrazu nebo odškodnění za pobyt v nemocnici. U denního odškodného jde o několik stokorun, jinak se limity pohybují v řádech statisíců.

  • Připojištění odpovědnosti za škodu: Tohle připojištění se vám bude hodit ve chvíli, kdy na dovolené způsobíte škodu třetí straně. A pozor – na pojistných limitech se v tomhle případě opravdu nevyplatí šetřit. Škodu na majetku sice základní balíčky zpravidla pokryjí, na škodu na zdraví nebo životě jsou ale už krátké. Z připojištění odpovědnosti lze hradit bolestné, ztížení společenského uplatnění, náklady na léčení, ušlý zisk a apod. Pojistné limity se v tomhle případě pohybují v řádech milionů korun.

  • Pojištění zavazadel: Nedorazily vám kufry nebo jste si je vyzvedli poškozené či jinak znehodnocené? Pojišťovna vám škodu uhradí. Při výběru vhodné pojišťovny ale prostudujte pojistné podmínky. Často v nich najdete, že se pojistka nevztahuje na šperky, hotovost, debetní a kreditní karty nebo letenky. Jinde patří do výluk také elektronika (např. mobil, fotoaparát či notebook).

  • Pojištění letu: Tohle připojištění se vám vyplatí ve chvíli, kdy kvůli zpožděnému letu musíte hledat třeba náhradní ubytování. Pojišťovny v rámci této služby často hradí i náklady na stravování.

  • Pojištění storna zájezdu: Tento typ připojištění vám umožní získat část peněz zpátky ve chvíli, kdy zrušíte nasmlouvaný a uhrazený pobyt. Počítejte ale s tím, že pojišťovny zpravidla požadují 20 procentní spoluúčast. 

Jaké cestovní pojištění vybírat?

Cestovní pojištění nabízí desítky pojišťoven. Jak se ale v jednotlivých produktech a nabídkách zorientovat? Řešení nabízí nezávislé online srovnávače a kalkulačky, které za vás najdou nejvýhodnější produkt, který snadno sjednáte online. Pojištění vybírejte nejen dle ceny, ale také zmíněných limitů plnění a výluk.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2