Blog
Cestování
Dovolenka

Exotická dovolená: Kde si ji užijete i v zimě?

05. února 2020|Monika Šaríková|

Exotická dovolená přestává být luxusním zbožím pro úzkou skupinu lidí. Jenom u nás si ji dopřává stále více Čechů. A znatelný je také další trend. Kromě letních dovolených v exotice stoupá prodej zimních zájezdů k moři. Kam se vydáváme slunit nejčastěji? Tady je pár tipů na místa, kde si exotickou dovolenou v zimě doopravdy užijete.

Srí Lanka: Nekonečné pláže i sloní sirotčince

Srí Lanka je synonymem nekonečných pláží a lahodného čaje. Pokud sem vycestujete od prosince do března, můžete se těšit na teploty atakující hranici třiceti dvou stupňů Celsia. Oddávejte se lenošení na vyhlášených plážích (například Mirissa Beach nebo Tallala Beach), navštivte želví farmy, oddávejte se roadtripům na motorce nebo zamiřte do sloního sirotčince. Nezapomeňte ani na ochutnávku zdejších čajů, které odsud putují do celého světa. Pokud vás láká exotická dovolená v zimě, je Srí Lanka jasnou volbou.

Kapverdské ostrovy: Ráj utopený v Atlantiku

Desítka ostrovů utopených v Atlantském oceánu nedaleko rovníku stála dlouho na okraji zájmu cestovních kanceláří i turistů. To se změnilo s několika posledními lety. Nejvíce turistů míří na ostrov Sal nebo Boa Vista. A ti, kdo Kapverdy jednou navštíví, udělají vše pro to, aby se sem mohli znovu vrátit. Ráj na zemi, jak se Kapverdským ostrovům hojně přezdívá, se řídí všudypřítomným heslem „No stress“. V současné chvíli se tady můžete ubytovat v několika luxusních resortech obklopených nekonečnými písčitými plážemi a azurovým Atlantikem.

Bali: Mystické místo s jedinečnou atmosférou

Bali je mystickým místem a rájem digitálních nomádů, kteří touží skloubit práci s odpočinkem a poznáváním nových koutů světa. Okouzlující indonéská destinace se může pochlubit bohatou faunou a florou, nekonečnými plážemi, levnými a chutnými pokrmy i věčně usměvavými Balijci. Vyfoťte se u „instagramové“Kelingking Beach, vydejte se na vrchol sopky nebo k některému z nespočtu chrámů, kterými je Bali doslova prošpikované. Navštivte zelená rýžová políčka nebo vyhlášenou opičí rezervaci Monkey Forest.

Egypt: Dostupná exotika za pár korun

Nestárnoucí klasika – tou je Egypt, který se stále drží na špici oblíbenosti. Dostupnou exotiku preferujeme především na jaře a sklonku roku. Otužilci a nadšenci do starobylých památek se sem vydávají i během zimy, kdy jsou ceny last minute zájezdů na svém absolutním minimu. Týdenní dovolenou s all inclusive v některém z luxusních resortů pořídíte doslova za hubičku. Když k tomu všemu přidáte nenapodobitelný podmořský život a přítomnost jediného dochovaného Divu světa, jen stěží byste hledali lepší destinaci pro trávení zimní dovolené.

Thajsko: Vyhlášené pláže a stovky chrámů

Thajsko je nesmrtelnou stálicí, která láká na malebné pláže, ukryté zátoky i jedinečný podmořský svět. Navštivte některou z filmových pláží, které se objevily ve známých trhácích, navštivte kouzelné chrámy a svatyně s výzdobou, ze které oči přechází. Stát v jihovýchodní Asii láká i na pestrou kuchyni nebo lokality zapsané na seznamu UNESCO.

Zanzibar: Voňavé spice tour i Queen

Černá perla Afriky láká na nekonečné pláže a kvalitní hotely v typickém africkém stylu. Navštivte Stone Town - staré město pulzující fascinující směsí kulturních vlivů, kde zanechal nesmazatelnou stopu Freddie Mercury, vydejte se na tzv. „spice tour“ - výlet za vůněmi vanilky, skořice, muškátového ořechu a hřebíčku, navštivte Jozani forest s přátelskými opicemi, které nepotkáte nikde jinde na světě. Za zmínku stojí i malý ostrůvek Prison Island, kde žije více než 100 kusů želv sloních.

Monika Šaríková Více článků autora
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).