vyrazne usetrit
Povinné ručení postupně zdražuje. Mohou za to nejenom samotné pojišťovny, ale mohou za to i legislativní úpravy. Ne vždy se ale musíme spokojit s velmi drahou pojistkou. Stále existují cesty, jak celkem zajímavě ušetřit.

Využijte porovnávač cen povinného ručení
Právě ten je ideální volbou pro každého, kdo má zájem ušetřit na této pojistce třeba i několik tisíc korun ročně. A to jednoduše, jelikož si stačí online, během několika málo minut porovnat jednotlivé ceny napříč všemi pojišťovnami. Vybrat následně tu pravou už je skutečnou hračkou pro každého. Tedy i pro vás.

porovnání povinného ručení

Vysoká konkurence vám hraje do karet
Je to především vysoká konkurence, která je tím důvodem, proč můžete ušetřit. Vrcholí boj o každého klienta a tak je více než jasné, že pojišťovny chtějí toho nerozhodnutého přesvědčit právě nízkou cenou. A z toho můžete jako majitelé nebo provozovatelé vozů těžit. V první řadě tak, že vám daný porovnávač ukáže, kdo je na trhu nejlevnější.

Jít lze ale i druhou cestou, kdy si najdete levnou konkurenční nabídku a předložíte ji své pojišťovně. Ta obvykle neváhá a cenu vašeho povinného ručení vám sníží na stejnou, nebo alespoň velmi podobnou sazbu.

Získejte i něco navíc
Nemusí to být nutně jenom ceny, které zaplatíte, na kterých lze ušetřit i několik tisíc. Nezapomínejme také na to, že konkurenční boj má nemalý vliv i na fakt, že ke své pojistce můžete zcela zdarma získat i něco navíc. Co je nejčastěji rozdáváno?

  • Asistenční služby
  • Pojištění čelního skla
  • Úrazové pojištění pasažérů

Díky tomu máte zákonně chráněno vaše auto, stejně jako máte jistotu několika dalších ochranných služeb. A to za tu nejoblíbenější cenu, na jakou jenom můžete dosáhnout. Tedy za cen u 0 korun českých. Na druhou stranu musíme podotknout, že ne vždy některé služby využijete a tak je spíše lepší hledět na takzvaný poměr cena / výkon.

Články související s těmito výrazy:

Ušetřete na pojištění, Povinné ručení