Blog
Pojištění vozu
Díky velké konkurenci na internetu lze na povinném ručení výrazně ušetřit

Díky velké konkurenci na internetu lze na povinném ručení výrazně ušetřit

11. ledna 2018|Monika Šaríková|

Povinné ručení postupně zdražuje. Mohou za to nejenom samotné pojišťovny, ale mohou za to i legislativní úpravy. Ne vždy se ale musíme spokojit s velmi drahou pojistkou. Stále existují cesty, jak celkem zajímavě ušetřit.

Využijte porovnávač cen povinného ručení
Právě ten je ideální volbou pro každého, kdo má zájem ušetřit na této pojistce třeba i několik tisíc korun ročně. A to jednoduše, jelikož si stačí online, během několika málo minut porovnat jednotlivé ceny napříč všemi pojišťovnami. Vybrat následně tu pravou už je skutečnou hračkou pro každého. Tedy i pro vás.

Porovnat povinné ručení

Vysoká konkurence vám hraje do karet
Je to především vysoká konkurence, která je tím důvodem, proč můžete ušetřit. Vrcholí boj o každého klienta a tak je více než jasné, že pojišťovny chtějí toho nerozhodnutého přesvědčit právě nízkou cenou. A z toho můžete jako majitelé nebo provozovatelé vozů těžit. V první řadě tak, že vám daný porovnávač ukáže, kdo je na trhu nejlevnější.

Jít lze ale i druhou cestou, kdy si najdete levnou konkurenční nabídku a předložíte ji své pojišťovně. Ta obvykle neváhá a cenu vašeho povinného ručení vám sníží na stejnou, nebo alespoň velmi podobnou sazbu.

Získejte i něco navíc
Nemusí to být nutně jenom ceny, které zaplatíte, na kterých lze ušetřit i několik tisíc. Nezapomínejme také na to, že konkurenční boj má nemalý vliv i na fakt, že ke své pojistce můžete zcela zdarma získat i něco navíc. Co je nejčastěji rozdáváno?

  • Asistenční služby

  • Pojištění čelního skla

  • Úrazové pojištění pasažérů

Díky tomu máte zákonně chráněno vaše auto, stejně jako máte jistotu několika dalších ochranných služeb. A to za tu nejoblíbenější cenu, na jakou jenom můžete dosáhnout. Tedy za cen u 0 korun českých. Na druhou stranu musíme podotknout, že ne vždy některé služby využijete a tak je spíše lepší hledět na takzvaný poměr cena / výkon.

Monika Šaríková Více článků autora
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).